Reklama

Niedziela Sandomierska

Ostrowiec Świętokrzyski

Cztery wieki kolegiaty

Kulminacyjnym punktem obchodów 400-lecia ostrowieckiej kolegiaty była Msza św. sprawowana 28 września przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Podczas Eucharystii modlili się również kapłani, którzy przez lata pracowali w parafii i członkowie Kapituły Kolegiackiej św. Michała. Obecni byli też parlamentarzyści, władze samorządowe oraz poczty sztandarowe i mieszkańcy miasta. W homilii Ksiądz Biskup mówił: – Dzisiejsza uroczystość przypomina o Bożej obecności promieniującej miłością do każdego człowieka. Nie dajmy sobie wmówić, że Bóg jest daleko i nie interesuje się naszymi sprawami. Bóg – kochający Ojciec – daje nam wszystko, czego potrzebujemy. Bóg Syn – dobry Pasterz – niesie nas na swoich ramionach niczym zgubioną owcę, karmi pokarmem dającym życie wieczne. Bóg Duch Święty oświeca nasze umysły, umacnia i ożywia dobre zamiary – mówił bp Nitkiewicz. Jednocześnie dodał: – Jedynym lekarstwem, które skutecznie leczy rany naszej duszy, koi serca i uwalnia od zła jest przebywanie w obecności Boga, w pierwszej kolejności tu, w kościele, ale również w innych miejscach, rozmawiając z Nim na modlitwie i przez lekturę Pisma Świętego. Trwajcie przed Bogiem, abyście doświadczyli Jego miłości i odpowiedzieli na nie własnym życiem. Nawiązując do patrona świątyni dodał: – Postawa niebieskich duchów jest dla każdego z nas swoistym wyzwaniem. Musimy być dla siebie aniołami. Aniołami, które czynią dobro, a przede wszystkim prowadzą ku Bogu.

Cztery wieki istnienia ostrowickiego kościoła, to zacny jubileusz i powód do dumy oraz wyrażenia wdzięczności Bogu i ludziom. Z okazji jubileuszu wydano album „400 lat kościoła pw. świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Przy parafii poczyniono również wiele prac. Parafianie zostali przygotowani do obchodów poprzez misje święte oraz wizytę figury św. Michała Archanioła z Gargano. W dzień odpustu uroczystościom przewodził bp Edward Frankowski.

2014-10-09 08:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konsekracja świątyni

Arcybiskup Wacław Depo 14 czerwca br. konsekrował kościół w parafii pw. św. Stanisława, biskupa i męczennika, w Witkowicach. Budowano go dynamicznie w ostatnich latach. O gotowości na konsekrację świadczy nie tylko stan fizyczny domu Bożego, ale przede wszystkim zaangażowanie parafian, czyli istnienie żywego Kościoła. Podczas uroczystości po brzegi wypełnili oni mury wcale niemałej świątyni. W przeprowadzeniu tej niezwykle podniosłej liturgii pomogli klerycy i diakoni z Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Bierzcie! To jest istota spotkania z Jezusem

2021-09-19 18:33

Marzena Cyfert

Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Delwo

Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Delwo

Swoje patronalne święto przeżywała 18 września parafia św. Stanisława Kostki we Wrocławiu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej Delwo z parafii św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach.

Obecni byli kapłani z sąsiednich parafii – ks. prał. Andrzej Nicałek, proboszcz parafii Ducha Świętego i ks. Rafał Michaelis z parafii św. Franciszka z Asyżu. Słowo do parafian skierował proboszcz ks. Jerzy Małek. – Spotkaliśmy się tutaj, aby dziękować Panu Bogu i aby prosić Go o potrzebne łaski za wstawiennictwem patrona naszej parafii, św. Stanisława Kostki. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro i łaski, które w ciągu ostatniego roku od Niego otrzymaliśmy. Dziękujemy św. Stanisławowi za wstawiennictwo u Boga w naszych sprawach, w naszych codziennych radościach i troskach – mówił ksiądz proboszcz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję