Reklama

Niedziela Sandomierska

Zloty generalne Legionu

Janów

W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej 22 października spotkali się członkowie Legionu Maryi z okolicznych prezydiów dekanatu janowskiego, modliborskiego i niżańskiego. Eucharystii przewodniczył ks. Sławomir Machowski, a homilię wygłosił ks. Rafał Cudziło. Po Eucharystii obecni zostali zaproszeni na agapę, podczas której były świadectwa oraz informacje o powstających nowych prezydiach. Nowym zadaniem legionistów jest „Duchowa adopcja powołanego”, czyli otoczenie modlitewną troską konkretnego kleryka z Seminarium Duchownego.

Andrzej Bucior

Tarnobrzeg

Reklama

Dnia 11 października animatorzy Grup Modlitewnych św. Ojca Pio (GMOP) z naszej diecezji, na czele z moderatorem diecezjalnym ks. Leszkiem Biłasem, przybyli do ożarowskiego sanktuarium Matki Bożej Różańcowej – Królowej Rodzin.

Gość spotkania ks. Wiesław Surma – dyrektor Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie (KCPR) zwrócił się z propozycją, by Grupy podejmując modlitwę w intencji małżeństw i rodzin naszej diecezji stanowiły duchowe wsparcie KCPR. Po Mszy św. ks. Leszek zawierzył Maryi posługę GMOP w dziele Nowej Ewangelizacji, odczytując akt oddania się Matce Bożej. W części informacyjnej spotkania zaprezentowały się poszczególne grupy przybyłe ze Stalowej Woli, Bodzechowa, Niska, Nowej Dęby, Godziszowa, Chrzanowa, Janowa Lubelskiego i Ożarowa. Sprawozdanie z Kongresu Grup na Jasnej Górze przedstawił Marek Spasiuk z Rozwadowa, któremu powierzyliśmy funkcję animatora diecezjalnego.

Urszula Surma

Zaleszany

Reklama

Dnia 27 października świątynia parafialna wypełniła się legionistami i parafianami, a także barwnymi proporcami legionowymi. Modlitwy wstępne i Różaniec rozpoczęły doroczny zlot legionistów. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił opiekun duchowy Legionu Maryi ks. Rafał Cudziło, koncelebrowali miejscowi duszpasterze. W sali parafialnej uczestnicy zlotu spotkali się na agapie, a kilka osób złożyło świadectwa. W zlocie po raz pierwszy uczestniczyli członkowie niedawno powstałego prezydium w Turbi.

Małgorzata Romanowska

2014-11-06 07:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pod sztandarem Maryi

Niedziela lubelska 27/2019, str. V

[ TEMATY ]

Legion Maryi

Maciej Morawski

Podczas uroczystości jubileuszowych

Podczas uroczystości jubileuszowych

Wyrażamy wdzięczność tym, którzy przez modlitwę rozpościerają płaszcz Maryi nad wspólnotą Kościoła i całym światem – mówił bp Józef Wróbel podczas uroczystości jubileuszowych Legionu Maryi

Wspólnota Legionu Maryi w Polsce obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Z tej okazji 15 czerwca odbyły się uroczystości w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie. Centralnym punktem była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem bp. Józefa Wróbla przez 24 kapłanów, opiekunów duchowych prezydiów i kurii LM. Legioniści z całej archidiecezji przybyli z proporcami do kościoła na Tatarach, aby dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

PGE: Kompleks Turów będzie nadal pracować

2021-09-21 07:59

[ TEMATY ]

kopalnia

pl.wikipedia.org

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów będzie dalej pracować; posiada niezbędne pozwolenia środowiskowe i ważną, legalnie wydaną koncesję, na podstawie której prowadzi wydobycie - ogłosiła Polska Grupa Energetyczna - właściciel kopalni i elektrowni Turów.

W poniedziałek ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, do czego TSUE zobowiązał Polskę w maju, Trybunał nałożył na Polskę 0,5 mln euro kary za każdy dzień kontynuowania pracy Turowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję