Do tej pory wydawało się, że aborcja ze względu na płeć dziecka dotyczy tylko dalekich, egzotycznych krajów, takich jak Chiny czy Indie. Okazało się jednak, że ta straszna praktyka ma też miejsce w Wielkiej Brytanii. Sprawę wykryli obrońcy życia, którzy od dwóch lat przyglądali się praktykom dr. Prabhy Sivaramana, który oferował takie nielegalne „usługi”.
Po dwuletnim prywatnym śledztwie i zgromadzeniu wystarczających dowodów obrońcy życia skierowali sprawę do sądu. Sędziowie wezwali oskarżanego lekarza, aby złożył wyjaśnienia, a obrońcy życia deklarują, że sprawy nie odpuszczą i nie pozwolą przemysłowi aborcyjnemu zamieść jej pod dywan.
Śladami św. Jana Bosko
2023-01-30 18:47
Włodzimierz Rędzioch
[ TEMATY ]
św. Jan Bosko
W ostatni dzień stycznia przypada liturgiczne święto najbardziej znanego XIX-wiecznego „świętego społecznego” Piemontu, św. Jana Bosko. Ten włoski kapłan uważany jest za jednego z największych wychowawców młodzieży, której poświęcił całe swoje życie, a jego praca z młodymi zaczęła się w Turynie, w dzielnicy Valdocco. I to właśnie do Turynu duchowi synowie, salezjanie, zaprosili grupę dziennikarzy akredytowanych w Biurze Prasowym Watykanu na krótką pielgrzymkę śladami ks. Bosko, którą zorganizował ks. Giuseppe Costa. Na spotkanie przyjechał dziesiąty następca św. Jana Bosko, ks. Ángel Fernández Artime, obecny przełożony generalny salezjanów.
Ks. Ángel wyjaśnił na początku spotkania, że uczynił wszystko, aby zachować to wielkie dziedzictwo jakim jest Valdocco. „Tutaj wszystko zrodziło się z inicjatywy tego młodego kapłana, jakim był ks. Bosko. Chciał być przyjacielem wszystkich. A Valdocco w Turynie musi pozostać dziedzictwem historycznym i charyzmatycznym, szkołą świętości, tak jak chciał tego Ksiądz Bosko. Stąd wyszło 13 świętych” – podkreślił przełożony generalny.
CZYTAJ DALEJ