Reklama

Niedziela Podlaska

Drohiczyn

Powołano Diecezjalny Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016

W Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie 14 listopada bp Tadeusz Pikus powołał oficjalnie do istnienia Diecezjalny Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Spotkanie rozpoczęła wspólna Liturgia Godzin, a następnie Ksiądz Biskup, przypominając ideę spotkań młodych ludzi z całego świata, zainicjowanych przez św. Jana Pawła II, podkreślił, że głównym ich motywem powinno być spotkanie z miłością Boga. Jednak nie można pominąć także aspektu naszej gościnności, kulturowego zapoznania przybyłych obcokrajowców oraz formacyjnego przygotowania diecezjan. Podkreślił konieczność włączenia w przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży różnych ruchów i stowarzyszeń zarówno w parafiach, jak i w diecezji w najbliższym czasie, a także zaangażowania do współpracy w tych dziełach innych osób i instytucji. Następnie bp Pikus wręczył dekrety członkom komitetu z zaznaczeniem, że jeżeli będzie zachodzić taka potrzeba, jego skład może zostać powiększony.

Spotkanie zakończyła część robocza, podczas której ustalono najbliższe zadania.

2014-11-27 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wystawa fotografii z jasnogórskich obchodów Millenium Chrztu Polski w 1966 r

[ TEMATY ]

Jasna Góra

wystawa

ŚDM w Krakowie

Mariusz Frukacz

„Jasnogórskie Te Deum Laudamus 966-2016”, to tytuł plenerowej wystawy archiwalnych fotografii, która została otwarta 23 lipca na pl. Biegańskiego w Częstochowie. Wystawę prezentującą zdjęcia z obchodów Millenium Chrztu Polski z 1966 r. będzie można oglądać przez całe lato na Placu Biegańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Czym jest Kościół?

2022-11-29 17:36

[ TEMATY ]

Kościół

Karol Porwich/Niedziela

W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r. w Kościele rozpoczął się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem i jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca. Program skierowany jest nie tylko do duszpasterzy, ale również bezpośrednio do wiernych. Jego realizacja zakończy się w niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada 2023 r.

CZYTAJ DALEJ

Nagroda Ratzingera dla patrologa: Ojcowie Kościoła wzorem na dziś

2022-11-29 15:51

[ TEMATY ]

Ojcowie Kościoła

wiktionary.org

Pojutrze w Pałacu Apostolskim Papież Franciszek wręczy Nagrody Ratzingera. W tym roku jednym z laureatów tego prestiżowego odznaczenia przyznawanego przez Fundację Benedykta XVI jest czołowy francuski patrolog ks. prof. Michel Fédou SJ.

Ks. Fédou wykłada patrologię i teologię dogmatyczną w Centre Sèvres, czyli jezuickiej uczelni w Paryżu. Jego zdaniem przyznanie mu Nagrody Ratzingera to również docenienie roli patrologii we współczesnym Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję