Reklama

Niedziela Legnicka

Pierwszy Honorowy Obywatel Legnickiego Pola

Niedziela legnicka 48/2014, str. 2

[ TEMATY ]

odznaczenia

Monika Łukaszów

Gmina Legnickie Pole ma swojego pierwszego Honorowego Obywatela. Wyróżnienie to przyznano biskupowi seniorowi Stefanowi Cichemu za ogromne zasługi dla gminy, a szczególnie za wszelkie starania w wyniesieniu do godności bazyliki mniejszej miejscowego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi.

Jak mówi Aleksander Kostuń, wójt gminy Legnickie Pole, gdyby nie Ksiądz Biskup, nie byłoby tutaj bazyliki. – To wyjątkowy człowiek, który mimo choroby nie szczędził ani czasu, ani zaangażowania w całym procesie przygotowawczym – podkreśla. Ta wyjątkowa świątynia będzie teraz rzutowała na dalszy rozwój naszej gminy. To szeroko rozumiana promocja, ale i uroczystości kościelne, które teraz mogą odbywać się w tej świątyni. Dlatego wiem, że rozwój Legnickiego Pola w dużej mierze zależy od Biskupa Stefana. Bp Cichy jest pierwszym Honorowym Obywatelem naszej gminy i komukolwiek ciężko będzie dorównać Księdzu Biskupowi, by ten tytuł uzyskać. Dla mnie to wielka radość. Kiedy kończę kadencję, mogę powiedzieć, że pozyskałem wspaniałego obywatela dla Legnickiego Pola, jakim jest bp Stefan Cichy – dodaje wójt.

Sam wyróżniony, dziękując, zwrócił się do władz gminy oraz radnych: – Przyznany tytuł to ogromne wyróżnienie, ale i wielkie zobowiązanie. Często bywałem w Legnickim Polu i to przy różnych okazjach. Teraz już, jako Honorowy Obywatel wciąż będę odwiedzał to miejsce i śledził rozwój miejscowości.

Reklama

Dodajmy, że kolejną wizytę w Legnickim Polu Ksiądz Biskup zaplanował w okresie Bożego Narodzenia i obiecał przewodniczyć Pasterce o północy w miejscowej bazylice.

Uroczyste uhonorowanie Księdza Biskupa tytułem: Honorowy Obywatel Legnickiego Pola odbyło się w piątek 14 listopada podczas ostatniej przed wyborami Sesji Rady Gminy w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Legnickim Polu.

2014-11-27 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Jerzy Mazur odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

[ TEMATY ]

odznaczenia

bp Jerzy Mazur

Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP

Dzisiaj Prezydent RP Andrzej Duda wręczał odznaczenia państwowe za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Złoty Krzyż Zasługi otrzymali m.in. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, o. Kazimierz Szymczycha SVD, sekretarz tejże Komisji oraz Ks. Zbigniew Sobolewski dyrektor Dzieło Pomocy Ad Gentes.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Każdy jest ważny i potrzebny. 75 lat Karty END

2022-12-03 19:09

Marzena Cyfert

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Eucharystia w kościele św. Antoniego na Karłowicach

Małżonkowie zrzeszeni w ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, jak również wszyscy chętni, przybyli dzisiaj do parafii św. Antoniego we Wrocławiu, by świętować 75-lecie Karty Equipes.

Ruch Equipes Notre-Dame to największy na świecie katolicki ruch duchowości małżeńskiej. Jego celem jest pomaganie małżonkom w drodze do świętości. Formacja w ruchu to konkretne sposoby pomagające we wzrastaniu w małżeństwie oraz w miłości do Boga i bliźniego. Początki ruchu sięgają czasów przed wojną, kiedy to kilka małżeństw zwróciło się do ks. Henry`ego Caffarela z prośbą o pomoc w rozwoju i wspólnym dążeniu do świętości. To był początek ruchu Equipes Notre-Dame. 8 grudnia 1947 r. została proklamowana Karta Equipes uznana za akt założycielski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję