Reklama

Niedziela Sandomierska

Napisał biografię Matki Bożej

Niedziela sandomierska 48/2014, str. 8

[ TEMATY ]

książka

Alicja Trześniowska

Paweł F. Nowakowski podczas spotkania z czytelnikami

Paweł F. Nowakowski podczas spotkania z czytelnikami

Listopadowe spotkanie Klubu Inteligencji Katolickiej w Sandomierzu połączone było z promocją książki „Maryja. Biografia Matki Bożej”, autorstwa Pawła F. Nowakowskiego, wydanej przez Wydawnictwo „Znak”. Książka ta, to opowieść o życiu niezwykłej kobiety, która doświadczyła radości Zwiastowania, bólu śmierci własnego Dziecka, a w końcu chwały Wniebowzięcia. To historia najlepszej Nauczycielki wiary, która na każdym kroku mówiła Bogu „tak” – jak napisali recenzenci.

Aby zgłębić niezwykłe losy Maryi z Nazaretu, której Pan Bóg powierzył najważniejszą misję w historii świata, odpowiedzieć, dlaczego została Matką Zbawiciela i wszystkich wierzących, ukazać codzienne życie Świętej Rodziny, a także kult Maryjny, jaki rozpoczął się w pierwszych wiekach chrześcijaństwa i trwa do dziś, pokazać, jak Matkę Bożą postrzegają różne kultury, religie i narodowości, Autor odwiedził Ziemię Świętą, wczytał się w karty Nowego Testamentu, wgłębił w apokryfy pierwszych wieków chrześcijaństwa, które zawierają informacje i tradycje na temat Maryi, sięgnął do polemik pogańskich, żydowskich, a nawet do Koranu, z uwagą śledził dyskusje teologiczne i dokumenty kościelne. Książka o Matce Bożej spotkała się z żywym zainteresowaniem zebranych.

Organizatorem spotkania był ks. Wiesław Wilk, opiekun duchowy sandomierskiego KIK-u, we współpracy z Piotrem Ławrowskim z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

Reklama

Spotkania KIK-u odbywają się od ponad 20 lat i mają na celu m. in. szerzenie kultury chrześcijańskiej oraz propagowanie twórczości inspirowanej wiarą chrześcijańską.

Paweł F. Nowakowski to historyk, teolog, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie. Współpracował z TVP Historia, jest także autorem i współautorem przewodników po Santiago de Compostela i Kioto.

2014-11-27 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trzy miłości. Kościół - Ojczyzna - Rodzina. Kazania patriotyczne

Zbiór kazań patriotycznych bp. Antoniego Pacyfika Dydycza obejmuje łącznie 43 kazania z okresu przed posługą biskupią oraz z czasu posługiwania biskupiego, wygłoszone do wielu polskich środowisk w latach 1981-2012. Najwięcej jest kazań z ostatnich lat, podczas których Biskup Drohiczyński towarzyszy Narodowi polskiemu w jego trudnych przeżyciach i zmaganiach swoim pasterskim słowem, pełnym mądrości i życzliwości.

CZYTAJ DALEJ

Sto czterdzieści jeden

Życzę sobie i wam, byśmy odkrywali księgi Ewangelii do naszych osobistych spotkań z Jezusem – mówił w homilii abp Wacław Depo.

Kurs lektorski w archidiecezji częstochowskiej miał swój finał 27 listopada w kościele Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Koncelebrowali m.in.: ks. Ryszard Selejdak, rektor WMSD w Częstochowie, ks. Paweł Wróbel, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza w archidiecezji częstochowskiej, i ks. Michał Zimny, zastępca duszpasterza LSO.

CZYTAJ DALEJ

Łask: Niezwykły dar Arcybiskupa Seniora

2022-11-29 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Arcybiskup Senior Władysław Ziółek na ręce burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka przekazał dar dla miasta – obraz przedstawiający kolegiatę – główny obiekt sakralny w mieście i największy skarb ziemi łaskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję