Reklama

Edytorial

edytorial

„Niedziela” pełna niespodzianek

Niedziela Ogólnopolska 50/2014, str. 3

[ TEMATY ]

edytorial

Bożena Sztajner/Niedziela

Tuż przed świętami „Niedziela” podejmuje temat Boga Ojca i w ten sposób przybliża tajemnicę Bożego Narodzenia. Stwórca świata z miłości do człowieka poddał się ograniczeniom czasu i przestrzeni. Posłał z nieba na ziemię swojego odwiecznego Syna, który przyjął ludzką naturę. To pokazuje, jak wielki jest człowiek w oczach Boga. Ks. prof. Mariusz Rosik odkrywa w „Niedzieli” oblicze Pana Boga, podkreślając, że Jego istotą jest miłość. „Gdyby Bóg nie był miłością, nie byłby Bogiem” - wyjaśnia. Z kolei znany teolog, ks. prof. Jerzy Szymik, próbując możliwie najzwięźlej scharakteryzować Chrystusa, mówi: „Chrystus był nade wszystko Synem”. A przez Syna poznajemy Ojca: „Kto Mnie widzi, widzi także Ojca” (por. J 14, 8-9) - to słowa Pana Jezusa. Boże Synostwo będziemy kontemplować w „Niedzieli” już za tydzień.

Niedawno na www.niedziela.pl przez chwilę była widoczna taka sentencja: „Każdy człowiek, którego mamy obdarować miłością, jest dla nas łaską i ratunkiem” (to słowa bp. Jana Wątroby). Mając na uwadze tę łaskę obdarowywania innych, nasza Redakcja już od pierwszej niedzieli Adwentu przygotowała sporo niespodzianek. Wtedy bowiem zaczęliśmy wydawać „Codziennik Kapłański”, który może każdego dnia podpowiadać bieżące intencje w czasie sprawowania Mszy św. i praktycznie wspierać kapłana przy ołtarzu. Kolejny dar „Niedzieli” to brewiarz audio. Przez naszą stronę internetową można włączyć się w Liturgię Godzin Kościoła, ściągając przez kod QR na swój tablet lub smartfon pliki dźwiękowe z nagraną modlitwą brewiarzową. To propozycja dla podróżujących, którzy nie mają dostępu do brewiarza, ale także dla osób niewidomych i niedowidzących.

Reklama

Naszych Czytelników pragniemy obdarować obficie przede wszystkim świątecznie. Pod choinką znajdą Państwo wraz z następną „Niedzielą” film Pawła Woldana pt. „Spełniona w Maryi”. To opowieść o Marii Okońskiej, niezwykłej kobiecie konsekrowanej, założycielce Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, w młodości uczestniczce Powstania Warszawskiego, która z różańcem poszła na czołgi. Maria Okońska łączyła w sobie prostotę wiary z szaleństwem zawierzenia. Wielu ludzi przybyło 30 listopada br. na jasnogórską premierę filmu, ale też wielu się wtedy nie zmieściło w wypełnionej po brzegi Kaplicy Różańcowej. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. Nasi Czytelnicy będą bowiem mogli w swoich domach w czasie Świąt zapoznać się z ekranową biografią Marii Okońskiej. Świąteczny numer wydajemy w nakładzie 170 tys. egzemplarzy - mamy więc nadzieję, że „Niedziela” z filmem dotrze do większości oczekujących.

W związku z synodem biskupów na temat rodziny ofiarujemy naszym Czytelnikom kalendarz na 2015 r. pt. „Życie jest darem Boga”, przepełniony troską o każde życie, szczególnie to najmniejsze i to już gasnące. Będziemy też mogli spotkać się przy wigilijnym stole i zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy, które zebraliśmy w specjalnym dodatku „Wigilia z «Niedzielą»”. Prezentem jest też możliwość zaprenumerowania „Niedzieli” po niższej cenie (szczegóły na s. 68).

Wraz z całym utrudzonym Zespołem Redakcyjnym mam nadzieję, że „Niedziela” znajdzie się w Państwa domowym Betlejem i będzie jedną z gwiazdek oświetlających przepełniony Boską i ludzką miłością świąteczny czas.

2014-12-09 15:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznać Miłosiernego

W tym roku: Janów Lubelski, Ostrowiec Świętokrzyski, Połaniec, Sandomierz, Stalowa Wola, Staszów i Tarnobrzeg będą miastami, gdzie duszpasterze z wiernymi przeżywać będą nabożeństwa stacyjne, wzorowane na rzymskich uroczystościach pasyjnych. Stacyjne Drogi Krzyżowe, których inicjatorem w naszej diecezji jest bp Krzysztof Nitkiewicz, gromadzą mieszkańców w wyznaczonych świątyniach miasta.

CZYTAJ DALEJ

Dożynki Prezydenckie 2021

2021-09-19 17:04

prezydent.pl

Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyły się Dożynki Prezydenckie z udziałem Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

– Wszystkie branże polskiego rolnictwa muszą być w sposób równy zadbane. Obiecuję wszystkim polskim rolnikom, że będę o te sprawy dbał, że będę stał na straży polskiego rolnictwa, jego dobra, jego interesów, tego wszystkiego, co istotne – mówił Prezydent RP podczas uroczystości.

CZYTAJ DALEJ

”Cieszę się, że jest tutaj miejsce, gdzie mieszka Bóg” - "Sacramentum dedicationis" w Pruszowicach

2021-09-19 20:42

ks. Łukasz Romańczuk

Obrzęd namaszczenia ołtarzem krzyżmem świętym

Obrzęd namaszczenia ołtarzem krzyżmem świętym

Uroczystościom dedykacji kościoła filialnego pw. św. Jana Pawła II przewodniczył ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Świątynia była budowana kilkanaście lat, a nad budową czuwał proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu - Pawłowicach - ks.kan. Michał Machał.

Zanim rozpoczęły się Eucharystia, wierni przywitali metropolitę wrocławskiego w swojej świątyni, a przedstawicielka parafii przedstawiła historię powstania świątyni.- Uczestniczymy w uroczystości, która pierwotnie miała się odbyć 6 czerwca, a następnie na 20 października 2020 roku, a przesunięta ze względu na pandemię COVID -19 - na 18 września 2021. Przygotowani duchowo przez parafialne misje święte oraz dni skupienia i rekolekcje przed odpustem naszej parafii przystępujemy do wielkiej uroczystości w naszym kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję