Reklama

Niedziela Podlaska

Sukces alumnów z Drohiczyna

W dniach 17-20 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie rozegrane zostały 17. Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział 16 drużyn, w tym drużyna WSD Drohiczyn

Niedziela podlaska 50/2014, str. 7

[ TEMATY ]

sport

klerycy

Archiwum WSD w Częstochowie

Pamiątkowe zdjęcie uczestników z arcybiskupem częstochowskim Wacławem Depo i rektorem częstochowskiego WSD ks. Andrzejem Przybylskim

Pamiątkowe zdjęcie uczestników z arcybiskupem częstochowskim Wacławem
Depo i rektorem częstochowskiego WSD ks. Andrzejem Przybylskim

Turniej otworzył pasterz archidiecezji częstochowskiej abp Wacław Depo, życząc uczestnikom sukcesów, zdrowej rywalizacji i spędzenia tych zawodów w miłej koleżeńskiej atmosferze.

Turniej drużynowy rozgrywany pierwszego dnia zawodów zakończył się zwycięstwem gospodarza zawodów – WSD z Częstochowy, które reprezentowali alumni Dariusz Masztalerski, Adam Sabańtka i Michał Szarek. Drugie miejsce zdobyło WSD z Sosnowca reprezentowane przez alumnów Krzysztofa Jabłońskiego, Łukasza Wawrzyniaka i Damiana Musiała. Trzecie miejsce przypadło ubiegłorocznym zwycięzcom, a więc WSD z Drohiczyna, które reprezentowali diakoni Emil Skobel i Łukasz Wojewódzki oraz al. Tomasz Moczulski. W turnieju drużynowym drużyny zostały rozlosowane do 4 grup. Dwa najlepsze teamy z każdej grupy przechodzą do kolejnej fazy turnieju rozgrywanej systemem pucharowym.

Reklama

Następnego dnia rozegrany został turniej indywidualny, w którym pierwsze miejsce zajął al. Ireneusz Gierczycki z Opola, drugie miejsce al. Tomasz Moczulski z Drohiczyna, trzecie – Norbert Turczynowski z Lednicy. Dk. Łukasz Wojewódzki uplasował się na pozycji w przedziale 13.-16., zaś dk. Emil Skobel na pozycji w przedziale 34.-48.

Nad prawidłowością rozgrywek czuwali wieloletni sędziowie Wiesław Pięta oraz Janusz Haszcz.

Po uroczystej Mszy św. wieczorem 19 listopada zostały rozdane laury zwycięzcom w postaci pucharów, medali, nagród książkowych i rzeczowych. Zwycięzcy konkursu drużynowego otrzymali bony towarowe do zrealizowania w sklepie Temporis oraz ornat do seminarium. Zwycięzca turnieju indywidualnego otrzymał sutannę.

Reklama

Następnego dnia po wspólnej Mszy św. i śniadaniu uczestnicy mistrzostw wyruszyli w drogę powrotną do swych seminariów.

Tegoroczny występ alumnów z Drohiczyna to wielki sukces. Chociaż tytułu Drużynowego Mistrza Polski nie udało się utrzymać, to trzecie miejsce na podium niewątpliwie dowodzi, że drużyna z Drohiczyna to silny team. Cieszy również drugie miejsce Tomka w konkursie indywidualnym. Każdego roku na turniej przyjeżdżają nowi zawodnicy, którzy dobrze grają w tenisa, dlatego drużyna z Drohiczyna zapowiada, że będzie dalej trenowała tenis stołowy, by nie dać się zaskoczyć w przyszłym roku i potwierdzić swoją dotychczasową formę.

2014-12-11 11:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Historyczny medal Polaków na mistrzostwach świata w lotach

[ TEMATY ]

sport

skoki narciarskie

Tadeusz Mieczyński/pl.wikipedia.org

Piotr Żyła

Piotr Żyła

Polscy skoczkowie narciarscy zdobyli pierwszy w historii medal mistrzostw świata w lotach. Na mamucim obiekcie w niemieckim Oberstdorfie wywalczyli brąz. Poza zasięgiem rywali byli Norwegowie, a po srebro sięgnęli Słoweńcy.

Tuż za podium uplasowali się gospodarze zawodów, którzy długo z Polakami walczyli o medal.

CZYTAJ DALEJ

Święty celnik

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

Św. Mateusz

Grażyna Kołek

Św. Mateusz, apostoł i ewangelista zm. ok.60 r.

Św. Mateusz, apostoł i ewangelista zm. ok.60 r.

To święty, do którego bardzo często odwołuje się papież Franciszek, wskazując na drogę własnego powołania. Ewangeliści Marek i Łukasz nazywają Mateusza najpierw „Lewi, syn Alfeusza” (Mk 2, 14; Łk 5, 27), dopiero później w innych miejscach wymieniane jest imię Mateusz.

Na pewno Mateusz był Galilejczykiem. Jego pracą było pobieranie ceł i podatków w Kafarnaum nad Jeziorem Tyberiadzkim – w mieście położonym przy ważnym szlaku handlowym łączącym Galileę z Damaszkiem. To właśnie w Kafarnaum Chrystus zastał go w komorze celnej i powołał na swojego apostoła. Do tego wydarzenia nawiązał papież Franciszek, kiedy wyjaśniał swoje motto: Miserando atque eligendo. Jest ono zaczerpnięte z homilii św. Bedy Czcigodnego, który komentując ewangeliczne opowiadanie o powołaniu św. Mateusza, napisał: „Vidit ergo Iesus publicanum et quia miserando atque eligendo vidit, ait illi Sequere me” (Jezus ujrzał celnika, a ponieważ spojrzał na niego z miłością i go wybrał, powiedział do niego: Pójdź za Mną). Otóż w święto św. Mateusza młody Jorge Mario Bergoglio – miał wtedy 17 lat – doświadczył w szczególny sposób miłującej obecności Boga w swoim życiu.

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja krakowska: Dzień Modlitwy za Młodzież

2021-09-21 18:40

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

młodzież

archidiecezja krakowska

ks. Paweł Klys

26 września po raz pierwszy w archidiecezji krakowskiej będzie obchodzony Dzień Modlitwy za Młodzież ogłoszony przez abp. Marka Jędraszewskiego. Będzie to okazja do wsparcia młodych ludzi w odkrywaniu w ich życiu Bożego działania.

– Ogłoszony przez abp. Marka Jędraszewskiego Dzień Modlitwy za Młodzież jest okazją do tego, aby otoczyć modlitwą wszystkich młodych – od tych, którzy są zaangażowani w Kościele, po tych, którzy nie mogą odnaleźć w nim swojego miejsca – zwraca uwagę ks. Marcin Filar, który ma nadzieję, że włączenie modlitw za młodych w parafialną liturgię i zaangażowanie w nią wspólnot młodzieżowych pobudzi całe parafie do gorliwej modlitwy za młodzież. – Ta modlitwa będzie szczególnym wsparciem dla wszystkich pracujących z młodzieżą – księży, sióstr zakonnych, katechetów, animatorów, liderów – dodaje archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję