Reklama

Niedziela Łódzka

Przytul mamę

Oczekiwanie na narodziny dziecka i samo macierzyństwo powinny być najwspanialszym czasem w życiu kobiety. I tak najczęściej jest. Są jednak mamy, które los ciężko doświadczył, które nie mają domu, które muszą szukać schronienia. Dzielne i odważne kobiety, które potrzebują pomocy. Takim azylem jest dla nich Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej. Tu znajdują ciepło, serce i opiekę.

Prowadzące Dom siostry antonianki w szczególnym czasie Adwentu modlą się za każde poczęte życie. W tym roku każdy, kto włączy się w tę misję poprzez pomoc dla Domu Samotnej Matki czy ofiarę na rzecz służby życiu, otrzyma wierny model dziecka w 10 tygodniu życia płodowego. Dzięki temu każdy może uświadomić sobie fakt, że życie ludzkie jest cudem od samego poczęcia.

Reklama

Czas Adwentu, czas radosnego oczekiwania na Narodziny Chrystusa, jest również ważny dla mam przebywających w Domu. W tym okresie przeżywają swoje rekolekcje adwentowe. Dla wielu z nich jest to szansa na powrót do jedności z Panem Bogiem, czas nawrócenia, po wielu latach błądzenia. Jest to trudna droga, wymagająca odwagi i determinacji.

Samotne mamy na co dzień czują się opuszczone, niekochane, pozostawione przez najbliższych, niepotrzebne nikomu. Same z problemami wychowawczymi, które normalnie rozkładają się na dwoje rodziców, same, bo nie mające wsparcia rodziców i dziadków. Święta Bożego Narodzenia większość z nich spędzi w Domu, bez rodziny, bo jej po prostu nie ma.

Dlatego siostry antonianki ogłosiły akcję „Przytul Mamę”. Polega ona na objęciu duchową opieką jednej mamy przez cały okres Adwentu do Bożego Narodzenia. To codzienna modlitwa w intencji jednej konkretnej mamy, której imię każdy z modlących się poznał. Modlitwa, czasem jakieś wyrzeczenie. Na zakończenie każda z mam otrzymuje od modlących się za nią list i przygotowany dla jej dziecka prezent. Akcja przerosła oczekiwania. Na apel sióstr odpowiedziało ponad 200 osób. Takie postanowienie adwentowe i dobry uczynek, ale też wielka radość, że zawsze jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.

2014-12-11 11:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalne święto

2 czerwca jest obchodzony liturgicznie na terenie diecezji legnickiej jako wspomnienie Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa. Za tym tytułem kryje się większa głębia wydarzeń, które miały miejsce w diecezji w tym dniu w 1997 r.

Tego dnia diecezja gościła na swojej ziemi błogosławionego już dzisiaj papieża Jana Pawła II, który przybył do Legnicy na zaproszenie pierwszego biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka. Podczas tej uroczystości Ojciec Święty dokonał koronacji obrazu czczonego w sanktuarium krzeszowskim jako Ikony Matki Bożej Łaskawej, zwanej też Królową Sudetów.

CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Włodarczyk: oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i siły

2021-09-21 16:53

[ TEMATY ]

biskup

papież Franciszek

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i wszystkie siły. Chcę służyć całym sobą” – powiedział w rozmowie biskup nominat Krzysztof Włodarczyk.

O woli Ojca Świętego dowiedział się na kilka dni przed ogłoszeniem nominacji. – Było to dla mnie zaskoczenie. Po ludzku pojawiły się również lęk i strach. Jednak natychmiast usłyszałem od nuncjusza apostolskiego słowa, w których przypomniał mi moje biskupie zawołanie „Łaska, miłosierdzie, pokój”. Trochę ochłonąłem i wyraziłem zgodę – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja krakowska: Dzień Modlitwy za Młodzież

2021-09-21 18:40

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

młodzież

archidiecezja krakowska

ks. Paweł Klys

26 września po raz pierwszy w archidiecezji krakowskiej będzie obchodzony Dzień Modlitwy za Młodzież ogłoszony przez abp. Marka Jędraszewskiego. Będzie to okazja do wsparcia młodych ludzi w odkrywaniu w ich życiu Bożego działania.

– Ogłoszony przez abp. Marka Jędraszewskiego Dzień Modlitwy za Młodzież jest okazją do tego, aby otoczyć modlitwą wszystkich młodych – od tych, którzy są zaangażowani w Kościele, po tych, którzy nie mogą odnaleźć w nim swojego miejsca – zwraca uwagę ks. Marcin Filar, który ma nadzieję, że włączenie modlitw za młodych w parafialną liturgię i zaangażowanie w nią wspólnot młodzieżowych pobudzi całe parafie do gorliwej modlitwy za młodzież. – Ta modlitwa będzie szczególnym wsparciem dla wszystkich pracujących z młodzieżą – księży, sióstr zakonnych, katechetów, animatorów, liderów – dodaje archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję