Reklama

Głos z Torunia

Spotkanie apostolatu modlitwy za kapłanów

Niedziela toruńska 50/2014, str. 1

[ TEMATY ]

spotkanie

Archiwum redakcji

Uczestnicy spotkania w auli Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu

Uczestnicy spotkania w auli Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu

W sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu 22 listopada odbyło się 3. diecezjalne spotkanie osób, którze podejmują modlitwę za kapłanów. Spotkanie rozpoczęto modlitwą „Anioł Pański”. Uczestników przywitał kustosz sanktuarium o. dr Wojciech Zagrodzki CSsR. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego ks. Leszek Stefański. Homilię wygłosił ks. Rafał Bochen, diecezjalny koordynator grup modlących się za kapłanów.

W gmachu toruńskiego WSD uczestnicy zostali poczęstowani kawą i ciastem. Następnie w auli Centrum Dialogu im. Jana Pawła II, dzięki życzliwości ks. dr. Bogusława Dygdały, dyrektora Centrum Dialogu, odbyło się spotkanie formacyjne. Z wielką radością i życzliwością uczestników dnia formacyjnego przywitał i pozdrowił rektor WSD ks. kan. prof. dr hab. Dariusz Zagórski, który podziękował „Margaretkom” za modlitwę w intencji tych, którzy w Wyższym Seminarium Duchownym przygotowują się do kapłaństwa. Głos zabrał ks. Rafał Bochen, omawiając sprawy bieżące związane z działalnością i funkcjonowaniem apostolatu w diecezji toruńskiej. Następnie ks. Leszek Stefański złożył świadectwo odpowiedzialności za seminarzystów. Poprosił uczestników spotkania o modlitwę w ich intencji, bo jak powiedział, toczy się o nich walka: oddać swoje życie Bogu i Kościołowi, czy wrócić do świata i jego spraw. Zaprosił również „Margaretki” do włączenia się w dzieło Towarzystwa Przyjaciół WSD. Spotkanie zakończono w seminaryjnej kaplicy modlitwą w Godzinie Miłosierdzia.

2014-12-11 11:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie

20 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. To już dziesiąty sezon spotkań MśJ. Z tej okazji przygotowano szczególne tematy i zaproszono szczególnych gości. W czerwcu gościem będzie Donald Turbitt. Podejmie ważny temat: "Powołany do ojcostwa"

Bądźcie z nami 20 czerwca na żywo, lub na łączach internetowych przez stronę mezczyzni.net

CZYTAJ DALEJ

Ingres biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do Katedry legnickiej.

2021-09-20 20:27

ks. Waldemar Wesołowski

Uroczystość rozpoczęła się procesją, która wyruszyła z domu parafii katedralnej.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Czterech nowych magistrów teologii

2021-09-21 18:27

[ TEMATY ]

teologia

Instytut Filozoficzno‑Teologiczny

ks. Piotr Bartoszek

W Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. św. Edyty Stein w Zielonej Górze 21 września odbyły się obrony prac magisterskich i egzaminy ex universa theologia.

Do egzaminów przystąpiło pięcioro studentów.– Wszyscy zdali z wynikami dobrymi i bardzo dobrymi – cieszy się ks. Piotr Bartoszek, dyrektor IFT.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję