Reklama

Głos z Torunia

Pomagamy blisko ciebie

Wigilijna świeca zapłonęła

W tym roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom trwa pod hasłem „Dziecko sercem rodziny”. Dzieło zainaugurowano 28 listopada na toruńskim lodowisku Tor-Tor

Niedziela toruńska 50/2014, str. 7

[ TEMATY ]

Caritas

pomoc

Archiwum Caritas

Głównym elementem spotkania było zapalenie wigilijnej świecy

Głównym elementem spotkania było zapalenie wigilijnej świecy

Głównym elementem spotkania było zapalenie ogromnej wigilijnej świecy. Odbyło się to w obecności 3 tys. młodych oraz dostojnych gości, w tym bp. Andrzeja Suskiego. Uczniom podczas inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zapewniono łakocie, rewię na lodzie, program artystyczny oraz wizytę św. Mikołaja.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom polega na rozprowadzaniu świec, głównie w parafiach, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Wpływy uzyskane z tej akcji przeznaczone są na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. W tym roku do nabycia – duża świeca w cenie 12 zł i mała w cenie 6 zł.

Reklama

Podsumowano również 7. edycję akcji „Warto być bohaterem”, w ramach której dzieci wykazały się ofiarnością w wysokości 25 tys. zł. Pieniądze te trafią do chorego na nowotwór 9-letniego Oliwiera oraz na budowę afrykańskiego przedszkola. Na finał akcji, który odbędzie się w Teatrze Baj Pomorski 12 lutego 2015 r. o godz. 11, zgłoszenia delegacji szkół przyjmujemy e-mailem: torun@caritas.pl. W ramach tej akcji zachęcamy również do przesyłania SMS-ów, które wesprą leczenie chorego chłopca. Prosimy o SMS o treści „Oliwier” na nr 72052, koszt 2,46 zł.

W ramach projektu „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” młodzi uczestnicy inauguracji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” otrzymali kamizelki odblaskowe.

Za wsparcie dziękujemy firmom: Erbud Oddział Toruń, Jago, Jutrzenka Colian, KSC SA, Toruń-Pacific Sp. z o.o. i Nadleśnictwu Toruń. Za pomoc jesteśmy wdzięczni: Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Komendzie Miejskiej Policji, Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej w Toruniu, Placówce Żandarmerii Wojskowej w Toruniu, Toruńskiej Grupie Ratownictwa PCK oraz Impresariatowi Sauron. Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń.

2014-12-11 11:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ogród Niepodległości

Niedziela podlaska 41/2018, str. IV

[ TEMATY ]

Caritas

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Bp Antoni Pacyfik Dydycz otworzył i poświęcił nowy „Ogród Niepodległości’’

Bp Antoni Pacyfik Dydycz otworzył i poświęcił nowy „Ogród Niepodległości’’

W Sokołowie Podlaskim w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II Caritas Diecezji Drohiczyńskiej 22 września br. bp Antoni Pacyfik Dydycz otworzył i poświęcił nowy Ogród Niepodległości, który w części powstał w ramach projektu Caritas Polska i sieci sklepów Biedronka „100 projektów na 100-lecie niepodległości” oraz ze środków własnych Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Znaczącą pomocą w tym przedsięwzięciu było wsparcie w postaci kostki od firmy „Pater” Elżbiety Daniluk. Zagospodarowanie tego terenu było bardzo potrzebne, by przebywające na świetlicy socjoterapeutycznej dzieci, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej i korzystający z Domu Miłosierdzia mogli realizować zajęcia i wypoczynek w otoczeniu zieleni i na świeżym powietrzu.

CZYTAJ DALEJ

Zaprośmy Jezusa w nasze krzyże

2021-09-20 12:12

[ TEMATY ]

krzyż

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

- Krzyż Jezusa jest objawieniem prawdy o Bogu, który chce być z nami w każdej sytuacji, także w najcięższym położeniu - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył diecezjalnym uroczystościom Podwyższenia Krzyża Świętego na najwyższym wzniesieniu Wielkopolski na Kobylej Górze, zwanej Górą Krzyża.

Po wielu miesiącach zmagań z doświadczeniem pandemii wierni diecezji kaliskiej zgromadzili się przy Krzyżu Jubileuszowym, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość.

CZYTAJ DALEJ

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce ponownie się upłynniła

2021-09-21 08:37

[ TEMATY ]

św. January

cud św. Januarego

twitter.com/Chiesadinapoli

W niedzielę krew patrona Neapolu, przechowywana w ampułce w katedrze w tym mieście, ponownie się upłynniła. „Cud św. Januarego” został ogłoszony przez metropolitę abp. Domenico Battaglię.

Kościół katolicki obchodzi 19 września wspomnienie św. Januarego. Od kilkuset lat tego właśnie dnia krew patrona Neapolu upłynnia się. Tak też stało się i tym razem. Abp Domenico Battaglia wyjął w niedzielę ampułkę z relikwiarza przechowywanego w Królewskiej Kaplicy Skarbu św. Januarego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję