Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Wspólnie kolędujmy

Tradycyjnie w uroczystość Trzech Króli w katedrze zamojskiej odbędzie się Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka oraz Zespołu „Studio Accantus”. Wystąpi 7 wokalistów, a w programie znajdą się tradycyjne kolędy i pastorałki. Zapraszając na koncert, ks. Adam Firosz, proboszcz parafii katedralnej w Zamościu, przypomina o istotnym znaczeniu uroczystości Trzech Króli

Niedziela zamojsko-lubaczowska 1/2015, str. 1

[ TEMATY ]

koncert

Wojciech Czerwiński

Koncert noworoczny

Koncert noworoczny

Ks. Adam Firosz: – Objawienie Pańskie, uroczystość Trzech Króli, to jedno z najstarszych świąt w Kościele katolickim. Znane było już w IV wieku chrześcijaństwa. Trzej Królowie przybyli do nowonarodzonego Jezusa z różnych stron świata, wiedzeni gwiazdą betlejemską. Są oni obrazem wszystkich tęsknot za Zbawicielem świata i ludzkości, która podąża do nowonarodzonego Jezusa. Symbolika darów przyniesionych przez Mędrców ze Wschodu oznacza wiarę. Poprzez złoto wyrazili swą miłość do Króla królów, pierwszego i najważniejszego ze wszystkich, którzy pojawili się na ziemi. Kadzidło to symboliczne uznanie bóstwa nowonarodzonego Jezusa Chrystusa. Z kolei mirra jest zapowiedzią przyszłej męki Chrystusa. W tym dniu święci się kadzidło i kredę, którą wierni zabierają do domów, aby poprzez zewnętrzny znak pokazać, że pod tym dachem jest Jezus Chrystus. Trzej Królowie to wyraziciele wszystkich narodów, dlatego 6 stycznia jest również dniem misyjnym. Modlimy się za wszystkie narody świata, aby orędzie o Jezusie Chrystusie Zbawicielu – który ukazał bóstwo swojego Ojca – dotarło do każdego zakątka świata. Modlimy się za wszystkich misjonarzy, którzy to orędzie niosą przez świat. Wsparcie modlitewne i materialne na cel misyjny jest bardzo ważne w tym dniu. Zapraszam wszystkich wiernych do uroczystego przeżywania tego wyjątkowego dnia w ciągu roku. Radujmy się świętem Trzech Króli i spotkajmy się przy betlejemskiej szopce, aby wspólnie kolędować i przeżywać święto Narodzenia Pańskiego. W naszej parafii katedralnej odbędzie się wspaniały Koncert Noworoczny, pod patronatem bp. Mariana Rojka i Prezydenta Miasta Zamość, podczas którego jak zwykle wybrzmią piękne kolędy w wykonaniu artystów z Zespołu „Studio Accantus” w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka. Przeżyjmy to razem. Wstęp na koncert jest wolny. Początek o godz. 19.15 tuż po wieczornej Mszy św. Bardzo serdecznie zapraszam.

2014-12-22 16:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jan Paweł II - Duma Polaków. Posłany do Mysłowic przez Ducha Świętego

Piąta edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus!” z pewnością przejdzie do historii jako wydarzenie wyjątkowe. Koncert odbył się bowiem w roku kanonizacji Jana Pawła II. Cztery dni po ogłoszeniu wielkiego Polaka świętym, ze sceny w Mysłowicach wybrzmiewało silne, jak nigdy przedtem, przesłanie, które osiągnęło swoją kulminację w modlitwie „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Miasta, tego Regionu, naszej Ojczyzny, całej Europy i Świata”. Ta modlitwa jak „znak czasu” na nowo wzbudziła w sercach ludzkich pragnienie, aby Jezus Chrystus stanowił niepodważalne CENTRUM życia każdego człowieka. Oto Jan Paweł II - Święty Papież Polak, nasza duma, był z nami w Mysłowicach, czuliśmy, że jest tuż obok.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: pomóżmy Europie w odkryciu oblicza Jezusa

2021-09-23 18:12

[ TEMATY ]

Jezus Chrystus

Europa

papież Franciszek

PAP

„Pomóżmy dzisiejszej Europie chorej na znużenie w odkryciu na nowo wiecznie młodego oblicza Jezusa i Jego Oblubienicy” –zaapelował Ojciec Święty do uczestników jubileuszowej sesji plenarnej Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE). Istnieje ona od 50 lat. Papież sprawował wraz z nimi Eucharystię w bazylice watykańskiej. W obradach tego gremium bierze udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

Franciszek zauważył, że chrześcijanom w Europie grozi pewne poczucie samozadowolenia, „podczas gdy wokół nas świątynie pustoszeją, a Jezus staje się coraz bardziej zapominany”. Dodał, że istniejące w ludzkim sercu wrodzone pragnienie Boga, „próbuje ugasić lekka, lecz dławiąca dyktatura konsumpcjonizmu”. Wskazał, że jedną z przyczyn tego stanu jest utrata „posmaku bezinteresowności”. „Może to być także nasz problem: skoncentrowanie się na różnych stanowiskach w Kościele, na debatach, programach i strategiach, a stracenie z oczu prawdziwego programu, programu Ewangelii: energii miłości, żaru bezinteresowności. Wyjściem z problemów i zamknięć jest zawsze dar darmo dany” – stwierdził Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: w niedzielę beatyfikacja Jana Fornasiniego – kapłana, męczennika II wojny światowej

2021-09-24 12:25

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Jan Fornasini

pl.wikipedia.org

Giovanni Fornasini

Giovanni Fornasini

W niedzielę 26 września w bazylice katedralnej św. Petroniusza w Bolonii prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławionym Jana Fornasiniego – pochodzącego z tych stron kapłana, który zginął jako męczennik pod koniec 1944 roku. Miał wówczas zaledwie 29 lat, z których jedynie 3 przeżył w stanie duchownym. Ze względu na jego zaangażowanie na rzecz ofiar wojny nazywano go "aniołem z Marzabotto".

Przedstawiamy krótki życiorys Jana Fornasiniego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję