Reklama

20 LAT TORUŃSKIEJ EDYCJI „NIEDZIELI”

Głos z Torunia

Edycja diecezjalna „Niedzieli” pt. „Głos z Torunia” już od 20 lat towarzyszy wiernym diecezji toruńskiej. 7 grudnia 2014 r. w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego i w auli Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu miały miejsce okolicznościowe uroczystości, które swoją obecnością zaszczycił bp Andrzej Suski, ordynariusz toruński. To właśnie on w 1994 r., w porozumieniu z ks. inf. Ireneuszem Skubisiem podjął decyzję o współpracy z „Niedzielą”.
– Propozycja złożona przez ks. Ireneusza najbardziej odpowiadała naszym oczekiwaniom – podkreślił Ksiądz Biskup w okolicznościowym przemówieniu. Bp Suski przewodniczył Mszy św. w seminaryjnej kaplicy. Eucharystia zgromadziła liczne grono księży zaangażowanych w tworzenie „Głosu z Torunia”, korespondentów, kolporterów, wolontariuszy i czytelników. Podczas spotkania w auli były wystąpienia osób zaangażowanych w tworzenie tego pisma. Moderował je ks. Paweł Borowski, obecny redaktor odpowiedzialny edycji toruńskiej „Niedzieli”. Przybyli też przedstawiciele redakcji z Częstochowy (Beata Pieczykura, Mariusz Książek i Wojciech Baranowski oraz piszący te słowa). Odczytany został list redaktor naczelnej „Niedzieli” Lidii Dudkiewicz, która m.in. dziękowała za lata owocnej współpracy w służbie Kościołowi. „Dzięki serdecznej postawie Pasterza diecezji toruńskiej oraz zaangażowaniu osób redagujących dodatek diecezjalny przygotowaliśmy wspólnie już ponad tysiąc numerów «Głosu z Torunia», przyczyniliśmy się w ten sposób do formowania świadomych, dojrzałych, odpowiedzialnych katolików” – czytamy w liście.
Na zakończenie uroczystości aktorzy Teatru „Baj Pomorski” i Teatru Impresaryjnego „Afisz” wystawili sztukę pt. „Jest taki dzień”.
Pierwszy numer „Głosu z Torunia” ukazał się na Boże Narodzenie 1994 r. Będzie jeszcze okazja żeby się spotkać, gdyż w tym roku przypada 50-lecie kapłaństwa bp. Andrzeja Suskiego. Z pewnością będziemy o tym pamiętać na naszych łamach.

2014-12-23 12:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kielce: medal „Per Artem Ad Deum” dla Ernesta Brylla

2021-09-27 16:46

[ TEMATY ]

nagroda

Kielce

SacroExpo

Papieska Rada Kultury

Targi Kielce S.A./ Facebook

Ernest Bryll, pisarz, dziennikarz i krytyk filmowy, otrzymał w poniedziałek „Per Artem Ad Deum” – medal przyznawany co roku przez Papieską Radę ds. Kultury i wręczany podczas Targów SacroExpo w Kielcach.

W poniedziałek rozpoczęła się 22. edycja wydarzenia łączącego sferę biznesu i szeroko rozumianej kultury sakralnej.

CZYTAJ DALEJ

Szef MSWiA: będę rekomendował rządowi przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej

2021-09-27 12:48

[ TEMATY ]

Białoruś

PAP/Radek Pietruszka

KONFERENCJA PRASOWA

KONFERENCJA PRASOWA

Sytuacja na granicy białorusko-polskiej jest niezwykle napięta; dochodzi do masowych prób łamania integralności granicy - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jak poinformował, od sierpnia tego roku doszło do 9,4 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy.

W poniedziałek w siedzibie Komendy Głównej Straży Granicznej w Warszawie zorganizowano wspólną konferencję prasową ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, szefa resortu obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz komendanta głównego Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasza Pragi w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią. Podczas konferencji dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego KPRM Stanisław Żaryn pokazał prezentację dotyczącą osób zatrzymanych przez polskie służby.

CZYTAJ DALEJ

Tau: znasz ten stan, gdy nie czujesz już nic?

2021-09-28 09:32

[ TEMATY ]

duchowość

świadectwo

fb.com/tau.bozon

Znasz ten stan? Kiedy patrzysz na świat i nie czujesz już nic. Widzisz niesamowity film, słyszysz genialny kawałek, jesteś w pięknym miejscu, a wokół Ciebie dzieją się różne rzeczy. Nie czujesz nic. Absolutnie nic. - zaczyna swój najnowszy wpis Tau.

Jak czytamy w dalszej cześci postu znanego rapera:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję