Reklama

Niedziela Częstochowska

Świąteczne kolędowanie

Niedziela częstochowska 1/2015, str. 2

[ TEMATY ]

kolędowanie

Anna Buda

Wiktoria Kitala (nagrodzona za 1. miejsce w kategorii najpiękniejsza ozdoba choinkowa) z rodzicami

Wiktoria Kitala (nagrodzona za 1. miejsce w kategorii
najpiękniejsza ozdoba choinkowa) z rodzicami

Popołudnie, godz.16.30. Środek tygodnia. Wydawałoby się, że szkoły o tej porze są pozamykane, a dzieci już dawno są w swoich domach. Jednak to tylko złudzenie, bo jest jedna, wyjątkowa – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie – która tętni życiem i zaprasza do włączenia się w świąteczne kolędowanie.

Dyrekcja szkoły już po raz drugi wyszła z propozycją zorganizowania jasełek, którym towarzyszy kiermasz świąteczny. Ogłosiła również Rodzinny Konkurs Bożonarodzeniowy w trzech kategoriach: na najładniejszy stroik świąteczny, ozdobę choinkową i kartkę świąteczną.

Reklama

Na grudniowe przedstawienie jasełkowe do auli szkoły przybyły całe rodziny. Część artystyczna, którą prowadziła Barbara Łysak, rozpoczęła się wspólnym śpiewaniem kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, którą młodzi „aniołowie” mieli opowiedzieć, co wydarzyło się 2000 lat temu w Betlejem. Na scenie pojawili się uczniowie – aktorzy (przekrój przez wszystkie klasy), którzy przenieśli uczestników ze świata współczesnego w świat starożytności. – Nasze jasełka są trochę nietypowe, trochę niekonwencjonalne. Nam się podoba, bo pokazujemy coś innego, ale zmuszającego widza do zastanowienia się, rozmyślenia – tłumaczy dyrektor szkoły Aleksandra Łebek-Jurgielewicz. Przygotowania trwały ok. miesiąca. Sprężyną i mózgiem tego przedsięwzięcia były Agnieszka Kubicka, Barbara Gruzla oraz s. Rozaria.

Między kolejnymi odsłonami jasełek nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie laureatów. W kategorii najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy 1. miejsce zajęli: Zuzanna Molenda, Rafał Wyroba, Weronika Cichoń i Dawid Płaczek. Drugą kategorią była najpiękniejsza ozdoba choinkowa, w której na 1. miejscu uplasowali się: Wiktoria Wata, Wiktoria Kitala oraz Weronika Cichoń i Dawid Łuczka. W kategorii najpiękniejsza kartka świąteczna 1. miejsce zajęli: Julia Sidyk, Klaudia Gonera, Franciszek Polaczek i Oliwia Szpora. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dyplomy i gratulacje.

Zeszłoroczny pomysł z kiermaszem świątecznym sprawdził się doskonale także w tym roku. Można było zakupić piękne kartki, ozdoby choinkowe i stroiki, a dla łasuchów – różnorodne ciasta. – Zysk z kiermaszu zostanie przeznaczony, podobnie jak w ubiegłym roku, na cele szkolne, w zależności od potrzeb. Co w tym roku przyjdzie nam do głowy, podpowiedzą rodzice – mówi Aleksandra Łebek-Jurgielewicz.

2014-12-23 12:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodzinne kolędowanie

Niedziela toruńska 2/2020, str. VI

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

kolęda

kolędowanie

Anna Głos

Dzieci kolędowały z wielkim zaangażowaniem

Dzieci kolędowały z wielkim zaangażowaniem

Po raz siedemnasty w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu odbył się Rodzinny Wieczór Kolęd.

Koncert, który odbył się w niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu, został przygotowany przez koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Toruńskiej działające przy parafii katedralnej Świętych Janów w Toruniu z jej proboszczem ks. prał. Markiem Rumińskim. Zgromadził wielu mieszkańców miasta, którzy spotkali się, aby przez śpiew oddać cześć Jezusowi, oraz podtrzymać piękną polską tradycję wspólnego śpiewania kolęd.

CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Włodarczyk: oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i siły

2021-09-21 16:53

[ TEMATY ]

biskup

papież Franciszek

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i wszystkie siły. Chcę służyć całym sobą” – powiedział w rozmowie biskup nominat Krzysztof Włodarczyk.

O woli Ojca Świętego dowiedział się na kilka dni przed ogłoszeniem nominacji. – Było to dla mnie zaskoczenie. Po ludzku pojawiły się również lęk i strach. Jednak natychmiast usłyszałem od nuncjusza apostolskiego słowa, w których przypomniał mi moje biskupie zawołanie „Łaska, miłosierdzie, pokój”. Trochę ochłonąłem i wyraziłem zgodę – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Posiedzenie Rady Kardynałów

2021-09-22 17:15

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Rada Kardynałów

Vatican News

Wczoraj po południu odbyło się, w formie zdalnej, posiedzenie Rady Kardynałów. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat otwarcia prac najbliższego Synodu o synodalności.

Po zapoznaniu się z dwoma jego wystąpieniami uznanymi za kluczowe dla przemyśleń na następny synod, z 2015 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia Synodu Biskupów oraz skierowanej do wiernych diecezji rzymskiej w ubiegłą sobotę, Papież dał jasno do zrozumienia, że sednem refleksji nie jest jedynie pogłębienie tego czy innego tematu. Celem jest nauka takiego sposobu przeżywania Kościoła, które naznaczone jest na wszystkich poziomach wzajemnym słuchaniem i postawą duszpasterską, zwłaszcza w obliczu pokus klerykalizmu i sztywności. Wystąpienia różnych kardynałów dotyczyły niektórych aspektów, które sprawiają, że synodalność jest szczególnie potrzebna aby przezwyciężyć sekciarstwo i partykularne

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję