Reklama

Niedziela Łódzka

Z miłości do człowieka

Niedziela łódzka 1/2015, str. 1

[ TEMATY ]

rodzina

Magdalena Lesiak

Opłatek w Centrum Służby Rodzinie

Opłatek w Centrum Służby Rodzinie

Dziękuję wszystkim tu pracującym, posługującym, którzy swoją postawą, swoją miłością, swoim zaangażowaniem pokazują, że im więcej w nas miłości dla drugiego człowieka i do drugiego człowieka, tym bardziej obecny jest w nas Bóg – podkreślił podczas spotkania opłatkowego w Centrum Służby Rodzinie abp Marek Jędraszewski.

Reklama

Być dla drugiego człowieka. Dla tego najsłabszego, najmniejszego. Troszczyć się o ludzkie życie – od chwili poczęcia i stać w jego obronie. To chyba główne zadania tej instytucji, miejsca, które jest dla rodzin. Pod szyldem Centrum działa największy w Polsce Dom Samotnej Matki, który daje schronienie kobietom i ich dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Prowadzony z wielkim oddaniem i sercem przez siostry antonianki, jest dla podopiecznych prawdziwym azylem.

Ale CSR to także Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny, który przez 20 lat swej działalności znalazł wielu dzieciom rodziców, a rodzicom – dzieci. To także Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja”. To Szkoła Rodzicielstwa im. prof. Włodzimierz Fijałkowskiego czy Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. To pracownicy i wolontariusze. Ludzie, którzy na drugiego człowieka patrzą przez pryzmat serca, dostrzegając to, co niewidoczne. To jadłodajnia, punkt konsultacyjny, pomoc materialna i duchowa. To wsparcie rodzin, osób samotnie wychowujących dzieci i wreszcie tych najmłodszych, bezbronnych.

Centrum Służby Rodzinie współpracujące z łódzkimi Bonifratrami i prowadzące wspólnie poradnię naprotechnologii pokazuje, że rodzinę trzeba i warto wspomagać w każdym wymiarze i na każdym etapie. A patronujący poszczególnym dziełom najwięksi łódzcy obrońcy życia: sługa Boża Stanisława Leszczyńska i prof. Włodzimierz Fijałkowski oraz pomysłodawczyni mecenas Maria Sawicka – są orędownikami w niebie tej jakże potrzebnej miastu i archidiecezji instytucji i prawdziwą jej opoką.

2014-12-23 12:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Benedykt XVI: ocalić rodzinę – ocalić człowieka

[ TEMATY ]

papież

Benedykt XVI

rodzina

MARGITA KOTAS

Biograf Benedykta XVI Peter Seewald w jednym z wywiadów stwierdził, że papież Ratzinger podążał tą samą ścieżką, co Jan Paweł II. Nie stworzył nowej nauki i nie powoływał nowych instytucji, lecz rozwijał jego wielkie dziedzictwo i niósł je dalej. Słowa te można odnieść do nauczania, poświęconego małżeństwu, rodzinie i ochronie życia, które, choć nie były tematem szerszych papieskich wypowiedzi, stale powracały w nauczaniu Benedykta XVI.

CZYTAJ DALEJ

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową kopalnię krzemienia czekoladowego

2021-09-22 07:13

[ TEMATY ]

wykopaliska

Monika Książek/Niedziela

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskie archeolodzy odkryli mającą nawet 10 tys. lat kopalnię krzemienia czekoladowego. Jak podkreśla kierownik badań dr Magdalena Sudoł-Procyk – to dotąd najdalej wysunięty na południowy zachód w Polsce tego typu obiekt.

Wcześniej uważano, że choć zasiedlający te tereny neandertalczycy, a następnie homo sapiens posługiwali się narzędziami z krzemienia czekoladowego, to nie wydobywali go na miejscu, ale transportowali z oddalonych o ok. 150 km Gór Świętokrzyskich.

CZYTAJ DALEJ

Gorzów. Modlitwa za pracowników i funkcjonariuszy KAS

2021-09-24 14:02

[ TEMATY ]

katedra

gorzów

Krajowa Izba Skarbowa

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

Karolina Krasowska

Mszy św. w gorzowskiej katedrze w intencji pracowników KAS przewodniczył pasterz diecezji

Mszy św. w gorzowskiej katedrze w intencji pracowników KAS przewodniczył pasterz diecezji

Bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św. w gorzowskiej katedrze w intencji pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej - Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze. Uroczystość odbyła się z okazji wojewódzkich obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję