Reklama

Niedziela Podlaska

Ostrówek

Wyjazd kleryków do domu pomocy społecznej

Dziewięciu kleryków naszego seminarium 20 grudnia 2014 r. odwiedziło mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ostrówku. Alumni przybyli, aby wraz z mieszkającymi tam ludźmi przeżyć radośnie czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również samego św. Mikołaja.

Reklama

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego śpiewania kolęd. Następnie al. Daniel Plewka odczytał ewangeliczny fragment o narodzeniu Jezusa Chrystusa, a kl. Paweł Koc złożył wszystkim świąteczne życzenia. Potem wszyscy podzielili się opłatkiem i znów rozbrzmiały kolędy. Zostali odwiedzeni także ci mieszkańcy, którzy nie byli w stanie przybyć na spotkanie i oczekiwali gości w pokojach. Na zakończenie wszyscy pomodlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Seminarium reprezentowali alumni: Mateusz Roguski, Daniel Plewka, Bartosz Margański, Paweł Koc, Kamil Pietraszko, Łukasz Redosz, Grzegorz Zasłonka, Krzysztof Antolik oraz Tomasz Moczulski. Wyjazd został zorganizowany dzięki wspólnym staraniom Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, Kleryckiego Koła Caritas i Kleryckiego Koła KSM.

2015-01-09 09:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

AdoMiS - Adoptuj Misyjnych Seminarzystów

[ TEMATY ]

klerycy

Misjonarz, który głosi Ewangelię na nowych terenach, cieszy się, gdy rośnie wspólnota uczniów Chrystusa. Jeszcze bardziej się cieszy, gdy ktoś z tej wspólnoty wybiera kapłaństwo czy życie zakonne. Tych, którzy czują głos powołania jest wielu. Nasze polskie seminaria przeżywają „kryzys powołanych”, ale na terenach misyjnych wielu puka do furty seminarium czy domu zakonnego. Najliczniejsze seminarium duchowne na świecie jest w Nigerii. W diecezji Enugu wyższe seminarium duchowne przygotowuje 852 kleryków do kapłaństwa. A katolików w tym afrykańskim kraju jest tylko 10 %. Nie wszyscy, którzy zgłaszają się do seminarium maja szansą na przyjęcie. Z braku środków na utrzymanie seminarium mogą studiować tylko nieliczni. W drodze do kapłaństwa osobom z terenów misyjnych pomaga już ponad 120 lat Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła (PDPA).

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Transfuzja miłości

2021-09-19 17:50

[ TEMATY ]

krwiodawstwo

Katarzyna Krawcewicz

Fraternia Franciszkańska „Effatha” z parafii św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze kolejny raz zachęcała do oddawania krwi w ramach akcji Transfuzja Miłości.

Akcja trwa od czerwca i odbędzie się we wszystkich zielonogórskich parafiach. Tym razem krwiobus przyjechał do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie 19 września można było oddać krew, napić się dobrej kawy, spróbować domowego ciasta i posłuchać fajnej muzyki. Organizatorzy podkreślają, że krew jest bezcennym darem i warto dzielić się nią z innymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję