Reklama

Z Jasnej Góry

Niedziela Ogólnopolska 13/2015, str. 8

Obrońcy życia

Z udziałem ok. tysiąca osób 21 marca br. miała miejsce na Jasnej Górze 35. Pielgrzymka Obrońców Życia. Jej hasłem były słowa św. Jana Pawła II: „Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”. Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej przewodniczył bp Jan Wątroba, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, koncelebrował bp Jan Szkodoń z Rady ds. Rodziny KEP. Uczestnicy pielgrzymki, w najwyższym stopniu zaniepokojeni kolejnymi inicjatywami i działaniami wymierzonymi w życie ludzkie w najwcześniejszych etapach jego istnienia, a także coraz bardziej radykalnym promowaniem ideologii gender, jako jedyny ratunek dla Polski wskazali powrót do nauczania społecznego św. Jana Pawła II. Wezwali do opamiętania, porzucenia kultury śmierci i budowania w naszej Ojczyźnie cywilizacji życia i miłości.

Młodzież Narodowa

W 2. Pielgrzymce Młodzieży Narodowej, która odbyła się 21 marca, uczestniczyło ok. 1, 5 tys. młodych ludzi, którzy na Jasną Górę przyjechali z całej Polski. W pielgrzymce brali udział przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego, Ruchu Narodowego i wielu różnych organizacji patriotycznych. 90 proc. uczestników spotkania to ludzie młodzi – średnia wieku to ok. 20 lat. Mszy św. dla pielgrzymów przewodniczył biskup senior diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny.

Krótko

12 marca na Jasną Górę przybyli maturzyści diecezji sosnowieckiej. Ok. 1800 osób modliło się wraz z biskupem diecezji Grzegorzem Kaszakiem.

13 marca przybyło ok. 700 maturzystów diecezji gliwickiej. Towarzyszył im biskup diecezji Jan Kopiec.

13 marca modlili się uczniowie klas maturalnych archidiecezji wrocławskiej. W pielgrzymce uczestniczyło ok. 1 750 maturzystów wraz z bp. Andrzejem Siemieniewskim.

14 marca przybyło ok. 950 maturzystów archidiecezji gdańskiej. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Szlachetka.

16 marca modliło się ok. tysiąca maturzystów diecezji bielsko-żywieckiej. Wraz z uczniami klas maturalnych przybył biskup diecezji Roman Pindel.

17 i 18 marca w dwóch turach przybyli maturzyści diecezji włocławskiej – w sumie 3 tys. osób. Obecny był biskup diecezji Wiesław Mering.

19 marca odbyła się pielgrzymka maturzystów diecezji bydgoskiej. Eucharystii przewodniczył biskup diecezji Jan Tyrawa.

www.jasnagora.com

Jasnogórski telefon zaufania (34) 365-22-55 czynny codziennie od 20.00 do 24.00

Radio Jasna Góra UKF FM 100,6 Mhz

2015-03-23 19:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: drugi dzień konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”

2021-09-20 18:53

[ TEMATY ]

Ochrona małoletnich

Ochrona małoletnich w Kościele

BostonCatholic / Foter.com / CC BY-ND

O odpowiedzialności pasterzy i konieczności głębokiego nawrócenia w obliczu grzechów i przestępstw wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne mówiono drugiego dnia międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

W czasie porannej Eucharystii przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich, kard. Seán O’Malley OFM Cap wyraził ubolewanie z powodu przestępstw popełnianych przez duchownych. „To nie może być to, czego Jezus chce od swojego Kościoła; taki nie może być Kościół Boga miłującego i dającego przebaczenie. Wykorzystywanie i tuszowanie muszą się skończyć, a krzywdy wyrządzone ludowi Bożemu muszą zostać naprawione” – stwierdził amerykański purpurat. Nawiązując do liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Kima i Towarzyszy, kard. O' Malley powiedział, że trudno jest cierpieć dla Kościoła, ale jeszcze trudniejsze może być cierpienie doznawane z rąk Kościoła i duchowieństwa kościelnego.

CZYTAJ DALEJ

Święty Mateusz - Apostoł i Ewangelista

Niedziela szczecińsko-kamieńska 37/2002

[ TEMATY ]

święty

Arkadiusz Bednarczyk

21 września obchodzimy święto św. Mateusza, jednego z dwunastu Apostołów, autora pierwszej Ewangelii. Imię Mateusz jest odtworzeniem imienia Matthaios z hebrajskiej formy matthai, pochodzącej od Mattanjahu albo martanja (por. Ezdr 10, 33; 1 Krn 9, 15) i znaczy "dar Boga" . W Ewangelii św. Marka Mateusz - celnik nosi też drugie semickie imię Lewi, syn Alfeusza (Mk 2, 14-17), podobnie w Ewangelii św. Łukasza ( Łk 5, 27 32). Imię Lewi było znane w Starym Testamencie, ponieważ tak nazywał się syn Jakuba i Lei (Rdz 29, 34; 49, 5).

CZYTAJ DALEJ

Watykan: od 1 października obowiązkowy paszport covidowy

2021-09-20 22:06

[ TEMATY ]

Watykan

Monika Książek

Od 1 października obywatele, rezydenci, pracownicy i goście Państwa Watykańskiego oraz urzędów Kurii Rzymskiej będą musieli okazywać paszport covidowy. Potwierdza on zaszczepienie przeciw COVID-19, wyzdrowienie z tej choroby lub negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany w ciągu ostatnich 48 godzin.

Zarządzenie w tej sprawie wydał przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello, powołując się na wolę papieża, wyrażoną podczas audiencji z 7 września.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję