Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Od Bożeny z Toronto

W imieniu naszym, Polek o imieniu Bożena, przebywających na emigracji w Toronto i w okolicach, pragnę poinformować o naszej 3-letniej już tradycji, którą pielęgnujemy w Toronto, w polskiej parafii św. Kazimierza przy 156 Roncesvalles Ave, prowadzonej przez Księży Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – naszych duszpasterzy i naszego ojca proboszcza Jacka Nosowicza OMI. 13 marca my, Bożeny, mamy tu swoją dziękczynną Eucharystię imieninową celebrowaną, podczas której dziękujemy Bogu za zdrowie, błogosławieństwo i wszelkie otrzymane łaski, a także prosimy o dalsze na kolejny rok oraz o opiekę Matki Bożej, naszej Jasnogórskiej Królowej.

Bożena to tutaj dość popularne – słowiańskie i swojsko brzmiące – imię żeńskie, które pochodzi z Czech, gdzie znaczyło „błogosławieństwo” od słów „Bóg” lub „bogaty”.

Reklama

Z Chrystusowym pozdrowieniem w imieniu Bożen, solenizantek z Toronto, z życzeniami i pozdrowieniami dla „Niedzieli” i dla polskich solenizantek, które noszą imiona: Bożena i Krystyna –

Bożena Senkowska-Żukowska z Toronto

Wiele błędów popełniłem

Piszę ten list, mając na uwadze często zapomniane wartości, jakie trzeba szanować w dzisiejszym świecie. Czytając „Niedzielę” nr 49 (7 grudnia 2014 r.), ponownie umocniłem swoje przekonania i wiarę. Na str. 56 znalazłem sporą część swojego świadectwa, które nadal jest aktualne. Jestem już w innym zakładzie karnym, gdzie podjąłem naukę i pracuję, co umożliwia mi spłatę zadłużenia i w części zadośćuczynienie osobie poszkodowanej.

Reklama

Ja nadal muszę się wiele nauczyć, gdyż jestem tylko człowiekiem, ale staram się coraz bardziej, a im bardziej poznaję, tym bardziej zbliżam się do Boga. Wiele błędów popełniłem, ale staram się je naprawić i im bardziej się staram, tym bardziej mi to wychodzi. Jestem tylko narzędziem w ręku Boga i to On wie, co jest dla mnie dobre. Wierzę, że On ma plan, swój plan dla mojego dobra.

Bardzo dziękuję za pamięć o moim świadectwie i przypomnienie mi, że idę właściwą drogą.

Marcin z ZK

2015-03-23 19:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Arch. katowicka: rozpoczęła się nowenna przed beatyfikacją ks. Jana Machy

2021-09-20 07:04

wikipedia.org

W niedzielę 19 września w parafiach archidiecezji katowickiej rozpoczęła się nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jana Machy. Będzie ona trwać przez dziewięć niedziel aż do dnia beatyfikacji, czyli 20 listopada br. Nowenna jest elementem przygotowania diecezjan do tego wydarzenia.

Nowenna ma formę nabożeństwa. Na beatyfikację została skomponowana pieśń pt. "Wezwanie do bł. Jana Machy", która jest częścią nowenny. Ponadto proponuje się, by odmówić Modlitwę o łaskę za wstawiennictwem Sługi Bożego i przeczytać krótkie rozważanie - są to słowa ks. Machy.

CZYTAJ DALEJ

Rocznica sowieckiej agresji na Polskę w Jarosławiu

2021-09-21 10:32

Henryk Grymuza

Na placu przed Kolegiatą.

Na placu przed Kolegiatą.

Każda rocznica sowieckiej agresji na Polskę wzrusza do głębi serca Polaków, czego przykładem były uroczystości zorganizowane w Jarosławiu. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz, wojska i  innych służb mundurowych, Sybiraków oraz młodzież z kilkunastu szkół. Młodych ludzi uczestniczących w rocznicowych obchodach było znacznie więcej iż w minionych latach.

Uroczysta Eucharystia w Kolegiacie Bożego Ciała zgromadziła liczne rzesze wiernych, byłych zesłańców Sybiru, uczniów, nauczycieli i tych wszystkich, który Polskę w sercu noszą. Publicznemu Katolickiemu Liceum Ogólnokształcącemu im. Anny Jenke przekazano sztandar jarosławskiego oddziału Związku Sybiraków. Przed ołtarzem akt przekazania podpisali: ks. Grzegorz Delmanowicz, dyrektor i prezes jarosławskiego oddziału Związku Sybiraków Witold Garczyński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję