Reklama

Niedziela Podlaska

Zaufać Bogu jak św. Józef

W dniach 13-15 marca w Podlaskim Centrum Dialogu w Drohiczynie odbył się kurs „Józef” zorganizowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Diecezji Drohiczyńskiej

Niedziela podlaska 13/2015, str. 4

[ TEMATY ]

kurs

Anna Mularska

Kurs "Józef"

Kurs

W kursie wzięło udział 47 osób m.in. z: Węgrowa, Siemiatycz, Łochowa, Hajnówki, Rudki, Bielska Podlaskiego, Drohiczyna, a nawet z Łap. Opiekunem duchowym kursu był ks. Robert Grzybowski – dyrektor Domu św. Antoniego w Drohiczynie, zaś koordynatorem był po raz pierwszy Rafał Burakowski z Siemiatycz. Wspierała ich ekipa 9 osób świeckich, zwłaszcza małżeństwa, które zrzeszają się w SNE.

Ks. Robert opowiedział, że kurs zrodził się wyjątkowo sprawnie, a niezwykła kreatywność jego autorów była ewidentnie darem Bożym. – Kiedy sami przeżyliśmy ten kurs, który powstał jakby przypadkiem, byliśmy bardzo poruszeni jego głębią. Pan Bóg tak nas prowadził, że wiedzieliśmy, że nie my go przygotowaliśmy, tylko On. Odkryliśmy przy tym, że te kilka zdań o św. Józefie, jakie znajdują się w Piśmie Świętym, niosą ze sobą głęboki przekaz dla życia duchowego – dodaje ks. Robert.

Reklama

– Dla mnie jest to odkrycie nowych form pobożności, wyjście z doświadczenia monotonii w relacji z Chrystusem. Taki duch ożywiający – mówi Anna. Dla niektórych jest to pierwsza ewangelizacja, zaś dla pozostałych okoliczność do umocnienia się w wyznawanej wierze. – Pan Bóg otwiera mi kolejne furtki. Pokazuje, jaki jest stan mojego zaufania, że ciągle mam nad czym pracować. Uświadamiam sobie na nowo, że jeśli chwycę się Boga, On nie zawiedzie – mówi Dorota.

W Drohiczynie nie zabrakło także dzieci, najmłodszych uczestników kursu. Było ich siedmioro. Nie uczestniczyły one we wszystkich elementach kursu, jednak ekipa SNE zapewniła opiekę nad nimi. Tego zadania podjęła się nauczycielka z Siemiatycz. – Dzieci są grzeczne, nie sprawiają problemów wychowawczych. Są żądne wiedzy, wyzwań. Oprócz zabawy najmłodsi uczą się też np. literek – opowiedziała o swojej posłudze na kursie Teresa.

Ks. Grzybowski, zapytany o to, jak dałoby się opowiedzieć innym o kursie, powiedział: – Jest to historia „człowieka z krwi i kości”, który na miarę swoich możliwości idzie krok w krok za Bogiem. To największa lekcja tego kursu. Zaproszenie, abym ze wszystkimi swoimi lękami, ograniczeniami i słabościami oddał się w ręce Boga, ponieważ On pragnie uczynić ze mnie narzędzie swojej miłości. Józef wie, co to bunt, grzech, zagubienie Jezusa, co to życie bez Jezusa, co to odrywanie się od przywiązań do rzeczy i osób. On tę drogę przebył z Jezusem i zwyciężył, dlatego może być przykładem dla każdego z nas.

Zapraszamy więc wszystkich do udziału w kursie „Józef”. Jest on skierowany do osób, które dokonały już aktu oddania swego życia Jezusowi Chrystusowi. – Jest to kurs w pierwszym rzędzie dla tych, którzy mieli już doświadczenie spotkania z Bogiem, ale wszystko w nich wygasło. Ten kurs ma za zadanie budzić w tych osobach nowe, wielkie pragnienie bliskości z Bogiem – dopowiada ks. Robert.

2015-03-26 11:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kurs Małżeński online - jak wzmocnić relacje w czasie epidemii

[ TEMATY ]

małżeństwo

kurs

Materiał prasowy

Agnieszka i Antoni Tompolscy prowadzą warsztat dla par od ponad 20 lat, mają czwórkę dzieci. Sami podkreślają: “Nasza miłość dojrzewa, a my nieustannie uczymy się siebie nawzajem. Ponieważ nasze osobowości są bardzo odmienne mamy różnorakie doświadczenia w budowaniu i umacnianiu relacji pomiędzy nami”. Aktywnie działają w Krajowym Biurze Alpha Polska.

Kurs Małżeński online to seria siedmiu spotkań stworzonych po to, by pomóc każdej parze w pracy nad wzmocnieniem relacji i budowaniem silnego małżeństwa. Każde ze spotkań trwa około dwie godziny, połowa tego czasu przeznaczona jest na rozmowę pomiędzy partnerami.

CZYTAJ DALEJ

Ingres biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do Katedry legnickiej.

2021-09-20 20:27

ks. Waldemar Wesołowski

Uroczystość rozpoczęła się procesją, która wyruszyła z domu parafii katedralnej.

CZYTAJ DALEJ

Mądrość krzyża w pluralistycznym świecie

2021-09-21 17:02

[ TEMATY ]

wiara

krzyż

pluralizm

Vatican News

Każdy z nas musi odkryć, jakie miejsce w jego życiu odkrywa tajemnica krzyża – wskazuje na to ks. Fernando Taccone. Należy on do Zgromadzenia Męki Pańskiej, popularnie zwanego pasjonistami. Zostało ono założone przed 300 laty we Włoszech przez św. Pawła od Krzyża. Z okazji swego jubileuszu pasjoniści zorganizowali w Rzymie Międzynarodowy Kongres Teologiczny pt. Mądrość krzyża w pluralistycznym świecie.

Zakonnik nawiązuje do ostatniej pielgrzymki Papieża Franciszka na Słowację, która, jak podkreśla, miała nie tylko ogromne znaczenie teologiczne, ale i kulturowe. „Ojciec Święty umieścił krzyż w centrum rzeczywistości świata. Przypomniał, że w zmieniającym się i pluralistycznym świecie istnieje niezmienna prawda zawierająca się w imieniu Jezus, który przyniósł wszystkim zbawienie” – mówi ks. Taccone.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję