Reklama

Niedziela Legnicka

Lubin

24 godziny dla Pana

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego, wspólnota parafii pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie włączyła się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”

Niedziela legnicka 13/2015, str. 3

[ TEMATY ]

adoracja

Ks. Damian Konieczny

24 godziny dla Pana

24 godziny dla Pana

W tegorocznym Orędziu na Wielki Post papież Franciszek napisał: „Nie lekceważmy siły modlitwy wielu! Inicjatywa «24 godziny dla Pana” – która, jak ufam, będzie podjęta w całym Kościele, także na szczeblu diecezjalnym, w dniach 13 i 14 marca, ma być wyrazem tej potrzeby modlitwy”.

Tematem przewodnim tegorocznej modlitwy były słowa z Listu do Efezjan: „Bóg bogaty w miłosierdzie” (Ef 2,4). Modlitwę rozpoczęliśmy od nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w czasie którego z krzyżami w ręku przemierzaliśmy 14 stacji męki Pańskiej. O godz. 18 sprawowana była Msza św. w intencji Ojca Świętego Franciszka, z racji II rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Po Eucharystii nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu, które trwało do godzin popołudniowych następnego dnia.

Reklama

Adoracja Najświętszego Sakramentu miała ustalony przebieg. O pełnej godzinie odmawiana była kolejna część Różańca św., a następnie przez pół godziny trwała adoracja w ciszy. W czasie Różańca modlono się w intencji papieża, za kapłanów, o pokój na całym świecie i za prześladowanych chrześcijan. Polecano również całą parafię, dzieci i młodzież; modlono się o nawrócenie i ducha pokuty dla zatwardziałych grzeszników oraz otwarcie serc na dar Bożego Miłosierdzia.

O godz. 21 w łączności z Jasną Górą odśpiewano Apel Jasnogórski, polecając Ojca Świętego opiece Matki Najświętszej. Od godz. 22 do godz. 7 rano w adoracji uczestniczyli mieszkańcy parafii według ustalonej kolejności ulic. Przez całą noc, w poszczególnych godzinach na adoracji trwało średnio 60 osób.

Wielką pomocą w dobrym przeżyciu spotkania z Chrystusem Eucharystycznym było specjalnie przygotowane oświetlenie prezbiterium, symbolizujące ogień miłosierdzia oraz odtwarzany chorał gregoriański. Jednocześnie od godz. 20 do 2 w nocy sprawowany był sakrament pokuty i pojednania, w czasie którego wiele osób skorzystało ze spowiedzi św.

Reklama

Podczas adoracji dotarła do nas wiadomość, że Ojciec Święty zapowiedział nadzwyczajny Rok Święty, poświęcony Bożemu Miłosierdziu, co jeszcze bardziej zmotywowało nas do intensywnej modlitwy w intencji Najwyższego Pasterza, oraz wypraszania Miłosierdzia Bożego dla zatwardziałych grzeszników.

W sobotę 14 marca o godz. 7 sprawowana była Eucharystia, po której kontynuowano adorację. O godz. 12 w łączności z Ojcem Świętym odmówiono modlitwę Anioł Pański, a w Godzinie Miłosierdzia Koronką do Bożego Miłosierdzia wypraszano potrzebne łaski dla całego świata. O godz. 17.30 odśpiewano Suplikację, po której wszyscy zostali umocnieni błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. O godz. 18 sprawowana była Eucharystia, która zakończyła tę inicjatywę.

W całą akcję przygotowania i przeprowadzenia tego modlitewnego czuwania zaangażowanych było prawie 100 osób, pod przewodnictwem ks. proboszcza Andrzeja Drwiły i ks. wikariusza Damiana Koniecznego. Cała inicjatywa bardzo zjednoczyła parafię, pobudziła do wysiłku, pokazując, jak wiele osób potrzebuje spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. Mamy nadzieję, że ten 24-godzinny „święty czas” przyniesie błogosławione owoce dla całej parafii.

2015-03-26 11:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Adoracja w katedrze w łączności z Ojcem Świętym

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

katedra

adoracja

Ks. Mariusz Frukacz

„Nie ma Kościoła bez Eucharystii. Eucharystia buduje Kościół. Ona buduje jedność”- mówił abp Wacław Depo. 2 czerwca metropolita częstochowski przewodniczył adoracji Najświętszego Sakramentu i uroczystym Nieszporom w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie w ramach Ogólnoświatowej Adoracji Eucharystycznej pod hasłem „Jeden Pan, Jedna Wiara”, w łączności z papieżem Franciszkiem.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: drugi dzień konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”

2021-09-20 18:53

[ TEMATY ]

Ochrona małoletnich

Ochrona małoletnich w Kościele

BostonCatholic / Foter.com / CC BY-ND

O odpowiedzialności pasterzy i konieczności głębokiego nawrócenia w obliczu grzechów i przestępstw wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne mówiono drugiego dnia międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

W czasie porannej Eucharystii przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich, kard. Seán O’Malley OFM Cap wyraził ubolewanie z powodu przestępstw popełnianych przez duchownych. „To nie może być to, czego Jezus chce od swojego Kościoła; taki nie może być Kościół Boga miłującego i dającego przebaczenie. Wykorzystywanie i tuszowanie muszą się skończyć, a krzywdy wyrządzone ludowi Bożemu muszą zostać naprawione” – stwierdził amerykański purpurat. Nawiązując do liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Kima i Towarzyszy, kard. O' Malley powiedział, że trudno jest cierpieć dla Kościoła, ale jeszcze trudniejsze może być cierpienie doznawane z rąk Kościoła i duchowieństwa kościelnego.

CZYTAJ DALEJ

Rocznica sowieckiej agresji na Polskę w Jarosławiu

2021-09-21 10:32

Henryk Grymuza

Na placu przed Kolegiatą.

Na placu przed Kolegiatą.

Każda rocznica sowieckiej agresji na Polskę wzrusza do głębi serca Polaków, czego przykładem były uroczystości zorganizowane w Jarosławiu. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz, wojska i  innych służb mundurowych, Sybiraków oraz młodzież z kilkunastu szkół. Młodych ludzi uczestniczących w rocznicowych obchodach było znacznie więcej iż w minionych latach.

Uroczysta Eucharystia w Kolegiacie Bożego Ciała zgromadziła liczne rzesze wiernych, byłych zesłańców Sybiru, uczniów, nauczycieli i tych wszystkich, który Polskę w sercu noszą. Publicznemu Katolickiemu Liceum Ogólnokształcącemu im. Anny Jenke przekazano sztandar jarosławskiego oddziału Związku Sybiraków. Przed ołtarzem akt przekazania podpisali: ks. Grzegorz Delmanowicz, dyrektor i prezes jarosławskiego oddziału Związku Sybiraków Witold Garczyński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję