Reklama

Paulini mówią o powołaniu w Roku Życia Konsekrowanego

„Każdy z nas ma swoją niepowtarzalną historię. Życie każdego z nas jest intrygującą przygodą”.

Tak paulini na swojej stronie internetowej zapraszają do siebie – czyli do swojego życia. W kilkuminutowych filmach-świadectwach bez patosu i górnolotnych słów dzielą się swoją drogą do powołania. Drogą, który każdy z nich musiał przejść aż do tej chwili. Przekonują, że Pan Bóg powołuje, bo sam chciał. Do nich należała odpowiedź.

Kto mówi? Bracia, ojcowie, klerycy. Swoim życiem pokazują, że Bóg pisze prosto po liniach krzywych. Że każda historia jest jedyna, wyjątkowa. I że każda może prowadzić do życia konsekrowanego. Przekonują, że zranienie, skrzywdzenie, odrzucenie nie jest przekleństwem, ale paradoksalnie szansą na prawdziwe życie. A teraz – dzięki swoim doświadczeniom – przyprowadzają innych do Pana Boga, lepiej rozumieją człowieka w jego słabości i lęku. Mówią, że choć ich świat niejednokrotnie się zawalił, choć musieli walczyć ze swoim lękiem, nie zatrzymali się. Poszli dalej. Zobaczyli błogosławieństwo w trudnościach. Właśnie w takich momentach najczęściej pozwolili Bogu dojść do głosu, pozwolili sobie na usłyszenie Jego zaproszenia.

Reklama

Na potwierdzenie przedstawiam kilku paulinów – bohaterów cyklu „Po prostu”: o. Marcin – który w dzieciństwie został odrzucony przez matkę; br. Tymoteusz – który jako dziecko zmagał się z nowym krajem, nowym językiem, nowymi ludźmi obok siebie; br. Karol – który do kościoła zaczął chodzić dla dziewczyny; o. Bogdan – który po śmierci taty zbuntował się na Boga, oddalił od Kościoła. To tylko niektórzy.

I na koniec: skąd pomysł? Spontaniczny. Chodzi o to, jak mówi o. Andrzej Grad – pomysłodawca projektu, żeby w Roku Życia Konsekrowanego dodać odwagi do postawienia sobie trudnych pytań i odpowiedzi. Dać szansę na odnalezienie siebie w usłyszanym świadectwie i pomoc w podjęciu decyzji: Może to również moje powołanie?

W każdy czwartek – nowe świadectwo. Znajdziesz je na www.powolania.paulini.pl – zakładka Aktualności, www.niedziela.pl – zakładka Polecamy.

„W Roku Życia Konsekrowanego zasłuchaj się w historię tych, którzy swoje życie złożyli w rękach Boga, aby być po prostu zakonnikami, paulinami”.

2015-04-21 14:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obejrzyj!

Muzeum Kinematografii w Łodzi gromadzi filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią. W zbiorach muzeum znajduje się około tysiąca filmów na taśmach celuloidowych i wideo. W ekspozycji stałej prezentowane są urządzenia związane z rozwojem technologicznym kina (historyczne projektory, kamery) oraz wystawa „60 lat animacji polskiej”, prezentująca materiały ikonograficzne, lalki, elementy scenografii i zaaranżowane plany filmowe, a także urządzenia do animacji filmowej ze zbiorów własnych muzeum i depozytów. Muzeum posiada również oryginalny i działający fotoplastykon.
Adres: Łódź, ul. Zwycięstwa 1.

CZYTAJ DALEJ

Trudna konfrontacja i... Zmartwychwstanie

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Vatican News

Jesteśmy dziś konfrontowani z prawdą o naszym wnętrzu – o jasnej i mrocznej stronie podzielonego serca człowieka. Piękne w nas jest to, że mamy dobrą wolę i w zasadzie chcemy być życzliwi, przyjaźni i sprawiedliwi. Pragniemy miłować i być dobrzy. Nie jest to jednak cała prawda. Niestety, między ludźmi toczą się spory i wojny, a najważniejsza linia frontu biegnie w sercu. Naprzeciwko siebie stają w naszym wnętrzu dwa dążenia: by czynić dobro, które buduje, i by czynić zło, które niszczy. Z serca pochodzą szlachetne pragnienia, ale to samo serce jest „rezerwuarem” negatywnej energii, która konkretyzuje się w wadach i grzechach głównych, ogólnie – w pożądliwości i żądzach skłócających nas z Bogiem i bliźnimi. Narzucające się zło bywa oczywiste i wulgarne lub przybiera pozór dobra. Wystarczy przyzwolić na jakiś rodzaj zła, np. na zazdrość, czy ulec żądzy sporu, by wkrótce doświadczyć wszechogarniającego bezładu i popaść we wszelki występek. „Gdzie zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek” – mówi św. Jakub w dzisiejszym II czytaniu.

CZYTAJ DALEJ

Polacy z brązowym medalem

2021-09-19 19:24

PAP

PAP

PAP

Polscy siatkarze pokonali w katowickim Spodku Serbów 3:0 (25:22, 25:16, 25:22) i zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy. Biało-czerwoni po raz drugi z rzędu stanęli na najniższym stopniu podium w czempionacie Starego Kontynentu.

To dziesiąty medal Polaków w ME, w tym czwarty brązowy. W przeszłości taki krążek wywalczyli też - poza poprzednią edycją - w 1967 i 2011 roku. Złoty zdobyli tylko raz - w 2009 roku, a pięciokrotnie srebrny - w latach 1975-1983.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję