Reklama

10 cyfr wpisanych w PIT. O potędze szczodrości dla ratowania godności Polaka

Niedziela Ogólnopolska 17/2015, str. 54

Lidia Kochanowicz-Mańk Członek Zarządu, dyrektor Finansowy Fundacji Lux Veritatis; członek Komisji Rewizyjnej Fundacji Nasza Przyszłość

Lidia Kochanowicz-Mańk
Członek Zarządu, dyrektor
Finansowy Fundacji Lux Veritatis;
członek Komisji Rewizyjnej
Fundacji Nasza Przyszłość

Wielkie pieniądze przeznacza się w Polsce na upowszechnianie i promowanie nowych norm kulturowych, które odzierają człowieka z jego godności i osłabiają go poprzez niszczenie jego korzeni i źródła siły – rodziny biologicznej i wspólnoty duchowej. Działania te to nie rewolucja, którą łatwo zauważyć i przeciwstawić się jej; to niebezpieczne, bo w pełni świadome i doskonale przemyślane powolne sączenie do naszej świadomości treści, których celem jest zmiana postaw – mamy stracić swoją tożsamość, by stać się współczesnymi niewolnikami i bezwolnymi istotami.

Wielu z nas to dostrzega, niektórzy mają odwagę o tym mówić głośno, ale jedyną skuteczną metodą przeciwstawienia się silnemu trendowi niszczenia człowieka i polskości jest systematyczna praca u podstaw, służąca wychowywaniu młodych pokoleń Polaków w kulcie tradycji, miłości do Boga, Kościoła i Polski.

Reklama

Taką pracę od wielu lat wykonuje Fundacja „Nasza Przyszłość”. Prowadzi ona prywatne gimnazjum i liceum ogólnokształcące w Szczecinku, w których kształci się dzieci i młodzież w duchu patriotyzmu i wiary katolickiej. Fundacja aktywnie współpracuje z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i wspiera tę uczelnię wyrosłą przy Radiu Maryja, której absolwentami są dziennikarze, politolodzy, informatycy i kulturoznawcy – patrioci, kierujący się wartościami chrześcijańskimi. Ważnym filarem działalności Fundacji jest także dobroczynność, a szczególnie pomoc poprzez dary rzeczowe, m.in. w postaci książek opisujących bogate dziedzictwo pozostawione nam przez przodków, piękno polskiej tradycji i kultury oraz o tematyce religijnej – otrzymują je parafie, szkoły i przedszkola, zwłaszcza w małych miejscowościach.

W tym roku po raz pierwszy Fundacja „Nasza Przyszłość” jest uprawniona do zbierania 1 proc. podatku dochodowego. Pomóżmy jej – każda złotówka, którą ta organizacja uzyska, to mała cegiełka potrzebna do budowania społeczeństwa świadomego i odpowiedzialnego za los Ojczyzny.

Jeśli już rozliczyli Państwo swój PIT, to mogą zachęcić innych, aby nie zmarnowali szansy i dobrze zagospodarowali swoje pieniądze. Przekazanie 1 proc. podatku nie niesie za sobą żadnych dodatkowych kosztów. Odpowiednia suma zostanie odliczona od kwoty, którą i tak przekazujemy do budżetu państwa. W formularzu PIT wystarczy w odpowiednim miejscu wpisać numer KRS Fundacji „Nasza Przyszłość”: 0000091141.

Śpieszmy się, bo czasu pozostało niewiele. Razem możemy uczynić wiele dobrego.

2015-04-21 14:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tajemnice chwalebne

Niedziela zamojsko-lubaczowska 43/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Bożena Sztajner/Niedziela

1. Tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: tysiące uczestników „Marszu dla życia” w Berlinie

2021-09-19 08:09

[ TEMATY ]

życie

Niemcy

marsz dla życia

marciaperlavita.it

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

Około 4,5 tys. osób uczestniczyło 18 września w 17. „Marszu dla życia”, wspólnie protestując przeciw tzw. „wspomaganej śmierci” i przerywaniu ciąży. Demonstrację przygotowało niemieckie stowarzyszenie Prawo do Życia (BVL), skupiające 15 organizacji.

Według organizatorów, odbywający się rokrocznie „Marsz dla życia” jest największym w Niemczech zgromadzeniem na rzecz ochrony życia. Przeciwko temu ponownie wybuchają na nowo protesty, których uczestnicy żądają „prawa do seksualnego samookreślenia” i do nieograniczonej dopuszczalności aborcji.

CZYTAJ DALEJ

Boże, Ojcze miłosierny...

2021-09-19 18:42

Małgorzata Pabis

    W bazylice Bożego Miłosierdzia i w ponad 70 miejscach na całym świecie trwają przygotowania do 20. rocznicy tego wydarzenia.

    W niedzielę 19 września – w Godzinie Miłosierdzia i w czasie Mszy świętej sprawowanej o godz. 15.20 w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozważany był pierwszy fragment Aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu, który 17 sierpnia 2002 roku na łagiewnickim wzgórzu wypowiedział św. Jan Paweł II.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję