Reklama

Wiadomości

Majowa akcja „Paczuszka dla Maluszka”

Niedziela sosnowiecka 17/2015, str. 1

[ TEMATY ]

akcja

Archiwum organizatorów

W maju, miesiącu poświęconym Maryi, rusza w Będzinie zbiórka pod hasłem: „Paczuszka dla Maluszka”. Jej celem jest zebranie jak największej liczby pieluszek, ubranek, wózków i wszystkiego, co potrzebne jest rodzicom mającym malutkie dzieci. Zebrane w trakcie zbiórki rzeczy trafią do rodzin, a także matek samotnie wychowujących dzieci z Będzina, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zbiórka jest przygotowaniem do V Marszu dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Będzina 7 czerwca.

Reklama

Inicjatorami zbiórki są członkowie Akcji Katolickiej z Będzina – organizatorzy marszów dla życia i rodziny. Każdy, kto chce wesprzeć to dzieło, może złożyć w maju swoją „paczuszkę” w jednym z trzech będzińskich kościołów: pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (al. H. Kołłątaja), pw. św. Jana Chrzciciela (ul. 11 Listopada) i pw. św. Jadwigi Śląskiej (osiedle Zamkowe). Najlepiej zrobić to przed lub po Mszy św.

Liczenie zebranych produktów ze zbiórki „Paczuszka dla Maluszka” odbędzie się przed II Dniami Życia i Rodziny w Będzinie (6-7 czerwca br.). Jest to trzecie tego typu dobroczynne przedsięwzięcie, które organizują w Będzinie inicjatorzy marszów dla życia i rodziny. Obrońcy życia, poza głoszeniem szczytnych idei, są gotowi otaczać życie i rodzinę opieką. Chcą również „złożyć pokłon” matkom, które pomimo ubóstwa i opuszczenia wybrały życie swoich dzieci. – Uczestniczyłam parę lat temu w zorganizowanym w Toruniu ogólnopolskim spotkaniu liderów marszów dla życia. Była to okazja do dzielenia się doświadczeniami osób organizujących marsze w różnych miastach i regionach Polski. Usłyszałam tam o podobnej zbiórce, która poprzedziła marsz w kilku miastach i stwierdziłam, że dobrze byłoby taką zbiórkę przeprowadzić w moim mieście. Hasło: „Paczuszka dla Maluszka” ma sugerować, że można przynosić różne rzeczy, które potrzebne są tam, gdzie jest malutkie dziecko. Mogą to być np.: artykuły higieniczne, przewijaki, kosmetyki, nosidełka, wózki i in. – powiedziała Anna Koczur, koordynatorka akcji. Do włączenia się w zbiórkę zaproszeni są wszyscy parafianie z Będzina; akcję może wesprzeć każdy, dla kogo życie ludzkie ma wartość.

2015-04-23 11:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szlachectwo zobowiązuje. Już szesnasty raz

Niedziela sandomierska 48/2016, str. 4-5

[ TEMATY ]

szlachetna paczka

akcja

Archiwum autora

Janów Lubelski – spotkanie sztabu

Janów Lubelski – spotkanie sztabu

Akcja „Szlachetna Paczka” z roku na rok staje się coraz prężniejsza. Jak podkreślają organizatorzy, „dociera do prawdziwej biedy. Takiej, dla której kontakt z wolontariuszem i pomoc materialna staną się impulsem do zmiany”. Wprawdzie finał akcji następuje w połowie grudnia, kiedy to wolontariusze trafiają do wielu rodzin z konkretną pomocą, ale już teraz zaczął się czas otwarcia bazy rodzin w potrzebie. A pomoc świadczona w ramach „Szlachetnej Paczki” jest różnoraka: są w niej i piecyki gazowe, i małe oraz duże sprzęty AGD, buty i odzież zimowa… – co tylko danej rodzinie jest najbardziej potrzebne. Na rzeczach materialnych się nie kończy. Niezamożne rodziny są szkolone w zakresie zarządzania swoim budżetem: w sposobach zarówno zarabiania, jak i wydawania pieniędzy; ci, którym w rozwinięciu skrzydeł przeszkadza skomplikowana sytuacja prawna, mogą liczyć na pomoc wolontariusza, który doprowadzi do jej rozwiązania, osoby starsze i samotne w ramach projektu są aktywizowane i zachęcane do wychodzenia ze swojej samotności, zaś tam, gdzie barierą jest choroba – doprowadza się do szeregu bezpłatnych konsultacji lekarskich. Nowością jest skierowany nie tylko dla osób opuszczających dom samotnej matki czy dom dziecka projekt „Start w samodzielność”. Działa też Akademia Przyszłości – inicjatywa, dzięki której dzieci od najmłodszych lat są uczone zaradności: jak czytamy, są przeprowadzane „od porażki w szkole do sukcesu w życiu”. Organizatorzy wskazują, że w ciągu 15 lat swojego trwania „Szlachetna Paczka” dotarła do wielu tysięcy rodzin. Tylko w ubiegłym roku pomoc przekazana dla ok. 20 tys. rodzin w paczkach sięgnęła wartości 54 mln zł: „wartość paczek przygotowanych dla jednej rodziny wyniosła średnio 2600 zł, a w przygotowywanie pomocy dla jednej rodziny angażowały się średnio 43 osoby” – możemy wyczytać ze sprawozdania złożonego przez organizatorów. Darczyńcą był również papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa Hamburga

2021-09-15 19:08

[ TEMATY ]

biskup

Niemcy

papież Franciszek

rezygnacja

flickr.com/episkopatnews

Franciszek nie przyjął rezygnacji Stefana Heßego z urzędu arcybiskupa Hamburga. Mimo naruszenia obowiązków w zakresie postępowania w przypadkach przemocy seksualnej arcybiskup pozostaje na swoim stanowisku. Oświadczenie nuncjatury apostolskiej w Berlinie ogłosiła 15 września Konferencja Biskupów Niemieckich w Bonn.

55-letni obecnie Heße, były szef personalny i wikariusz generalny archidiecezji kolońskiej, zawiesił swoje obowiązki służbowe po przedstawieniu 18 marca raportu o przestępstwach seksualnych w Kolonii i na ręce papieża zgłosił gotowość ustąpienia z urzędu. Obecnie Watykan postanowił, że Heße, który od 2015 jest arcybiskupem Hamburga, mimo krytyki pod jego adresem, pozostanie na stanowisku.

CZYTAJ DALEJ

Wkrótce ogłoszenie daty ŚDM w Lizbonie

2021-09-19 20:08

facebook.com/sandomierzSDM

4 października Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023 ogłosi dokładne daty spotkania młodych. W najbliższym czasie spodziewana jest też publikacja papieskiego orędzia na tegoroczny ŚDM, obchodzony w diecezjach na całym świecie.

Jak poinformował Komitet Organizacyjny ŚDM Lizbona 2023, w poniedziałek 4 października zostanie ogłoszona data spotkania młodych, oraz poprzedzających go Dni w Diecezjach, które od 1997 r. towarzyszą temu wydarzeniu. Hasłem spotkanie, które odbędzie się latem 2023 r. w stolicy Portugalii, są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: "Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Do tej pory organizatorzy opublikowali oficjalny hymn spotkania (którego polska wersja pt. "Powietrze już drga" została zaprezentowana w 5. rocznicę ŚDM w Krakowie) oraz modlitwę przygotowującą do spotkania. Oprócz daty, duszpasterstwa młodych na całym świecie czekają także na ogłoszenie patronów tej edycji ŚDM oraz miejsc głównych celebracji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję