Reklama

Niedziela Przemyska

Żory

Laury dla Zespołu „Soul”

Niedziela przemyska 17/2015, str. 7

[ TEMATY ]

nagroda

Archiwum Zespołu „Soul”

Zespół „Soul” – laureat II nagrody Przeglądu w Żorach

Zespół „Soul” – laureat II nagrody Przeglądu w Żorach

Działający przy parafii Przemienienia Pańskiego w Sanoku Zespół Wokalny „Soul” pod dyr. Moniki Brewczak zdobył II miejsce na XI Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej – Żory 2015, który odbył się 21 marca br. w Żorach.

Przegląd odbywa się od 2004 r., to jedyny w Polsce ekumeniczny przegląd dla chórów o tematyce pokutnej i pasyjnej. Przez dziesięć poprzednich jego edycji Żory odwiedziło 225 zespołów chóralnych, to jest około 6 tys. osób, dających swym śpiewem świadectwo wiary. W tegorocznej edycji wzięło udział 18 chórów z całej Polski. Honorowy patronat z ramienia Kościoła katolickiego objął abp Wiktor Skworc, natomiast z ramienia Kościoła ewangelicko-augsburskiego bp Marian Niemiec. Przesłuchania konkursowe odbywały się w kościele pw. Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach.

2015-04-24 09:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wręczono Nagrodę im. bł. Ks. Emiliana Kowcza

[ TEMATY ]

nagroda

Miklusia/pl.wikipedia.org

"Kiedy nawet w Europie budowane są nowe mury są tacy, którzy budują mosty, kiedy w dniu dzisiejszym większość ludzi myśli tylko o sobie, a nawet odżywa duch nacjonalistycznego egoizmu to spotykamy altruistów pracujących aby pomagać innym, ludzi, którzy chcą zbliżać Kościoły, religie i narody" - powiedział KAI arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk po uroczystości wręczenia Nagrody bł. Ks. Emiliana Kowcza w rzymskiej Bazylice św. Sofii. Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego zwrócił uwagę, że ceremonia zbiegła się z obchodami Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Jednym z laureatów został Jan Tombiński – polski dyplomata, ambasador Unii Europejskiej przy Stolicy Apostolskiej.

"Jest czymś znaczącym, że w tym dniu wręczyliśmy Nagrodę noszącą imię ofiary niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Oddał swoje życie aby ratować m. in. ofiary Holokaustu" - zaznaczył abp Szewczuk.

CZYTAJ DALEJ

Solidarnie w obronie religii

2021-09-22 07:48

Niedziela Ogólnopolska 39/2021, str. 14-16

[ TEMATY ]

profanacja

profanacja kościoła

Jarosław Jakubczak,/ Twitter Max Martin Skalenius,/pkwp.org/newsy, /stopprofanacjom.pl

Obrażanie uczuć religijnych katolików, czy w ogóle ludzi wierzących w Boga, nasila się od lat, nie tylko w Polsce.

Zjawisko to, wskazuje na bardzo poważny i głęboki kryzys demokracji, przede wszystkim zaś na kryzys antropologiczny. Człowiek ceniący wartości ogólnoludzkie – prawdę, dobro, piękno – nie będzie obrażał innych ludzi, nie będzie naigrawał się z ich wiary, nie będzie kpił z symboliki religijnej, która jest dla nich święta. Nie będzie miotał bez opamiętania wulgaryzmami, wiedząc, że mogą je słyszeć dzieci oraz niepełnoletnia młodzież. Nie będzie obrażał uczuć religijnych osób wierzących, profanując np. krzyż albo wykorzystując go do celów pozareligijnych czy wręcz antyreligijnych (np. do promocji aborcji czy do prowadzenia sporów politycznych). Nie będzie atakował wolności religijnej, która jest jednym z podstawowych praw człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Koronka na ulicach miast

2021-09-28 17:18

Fot. Niedziela Wrocławska

Koronka na ulicach miast w Oławie, przy parafii Miłosierdzia Bożego

Koronka na ulicach miast w Oławie, przy parafii Miłosierdzia Bożego

Na ulicach miast w całej Polsce modlono się Koronką do Miłosierdzia Bożego. W akcję włączyło się wiele parafii z archidiecezji wrocławskiej.

Jednym z takich miejsc był plac obok kościoła ojców kapucynów przy ul. Sudeckiej. Wierni zgromadzili się równo o godz. 15 aby odmówić Koronkę w intencjach podanych przez organizatorów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję