Reklama

Sierpień – cała Polska na Jasnej Górze

W ciągu ostatnich lat Polska zmieniała się w niemal każdej dziedzinie. Sytuacja polityczna i ekonomiczna jest nie do poznania przez ludzi, którzy odwiedzają nasz kraj po latach. Jedno się nie zmieniło od dziesięcioleci: każdy sierpień kojarzy się z tysiącami pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę.
W tym roku szli w wielkim upale – z miłości do Chrystusa i Jego Matki. Z Jasnej Góry zostali już posłani na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r.

Niedziela Ogólnopolska 34/2015, str. 6-7

Bożena Sztajner/Niedziela

Warszawa

304. Warszawska Pielgrzymka Piesza podążała na Jasną Górę z hasłem: „Rodzina Ikoną Boga”.

Rzeszów

Do Częstochowy przybyło blisko 1550 pielgrzymów, którzy każdego dnia pokonywali od 24 do 32 km. Całość trasy liczyła 276 km.

Sosnowiec

Reklama

Na Jasną Górę dotarło 1300 pielgrzymów XXIV Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki.

Lublin

Lubelscy pielgrzymi modlili się m.in. w intencji KUL-u.

Kraków

– Ja ciągle mówię, że spotkanie jest w Polsce. Cała Polska jest otwarta, cała Polska się przygotowuje, i młodzież z całej Polski już uczestniczy – tak do pielgrzymów na temat Światowych Dni Młodzieży – mówił kard. Stanisław Dziwisz, zapraszając do Krakowa w 2016 r.

Wrocław

Reklama

– Jesteście znakiem dla współczesnych pogan – mówił do pielgrzymów archidiecezji wrocławskiej o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry. Podziękował Dolnoślązakom za ich odwagę i przykład wyznania wiary.

Zamość

– Ci, którzy idą, wiedzą, po co idą. Wiedzą, jaki trud ich czeka, i idą z konkretną intencją. Nie ma marudzenia – mówił ks. Piotr Grzechnik.

Łowicz

– Było bardzo ciepło, bardzo dobra pogoda na pielgrzymowanie. Można było wszędzie usiąść, nikt chyba nie wrócił z pielgrzymki z katarem – powiedział ks. Rafał Babicki, przewodnik XXI Pielgrzymki Łowickiej.

Żołnierska

W tym roku, po raz 24., na Jasną Górę dotarli żołnierze. Od kilku lat w pielgrzymce uczestniczą przedstawiciele zaprzyjaźnionych armii.

2015-08-19 09:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Granica

2021-09-28 09:40

[ TEMATY ]

komentarz

Adobe Stock

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Najłagodniej mówiąc, z zażenowaniem i niedowierzaniem obserwuję zachowanie części polityków partii opozycyjnych, którzy wobec zaistniałego kryzysu na granicy z Białorusią, włączyli się jawnie, w słowie i czynie w wymierzony przeciwko Polsce scenariusz drugiej strony.

Państwo, niezależnie od posiadanych prerogatyw, cech, przywilejów czy monopoli, jest konstruktem prawnym. Działa wewnątrz w zakresie swoich systemów, norm, ustaw oraz nadrzędnej nad nimi konstytucji. W środowisku zewnętrznym działa według prawa międzynarodowego, które nie tylko reguluje relacje z innymi państwami, ale - co pierwotne - sankcjonuje byt państwa, właśnie jako podmiotu w tym środowisku prawnym. Aby to było możliwe, państwo musi spełniać kilka podstawowych kryteriów wyznaczonych w międzynarodowych normach: mieć stałą ludność, suwerenną władzę, zdolność wchodzenia w stosunki międzynarodowe, co materializuje uznanie z drugiej strony oraz - co ważne szczególnie dla tego komentarza - określone terytorium, oddzielone od innych granicą.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję