Reklama

Planeta ludzi 12 kroków nie z tej ziemi

Najnowszy audiobook wydawnictwa Raj Media: „Planeta ludzi – 12 kroków nie z tej ziemi” może pomóc tym, którzy borykają się z uzależnieniami własnymi lub osób bliskich. Przewodnikiem i autorem rozważań jest ks. Marek Dziewiecki, który zauważa, że chociaż program jest stosowany powszechnie w grupach AA, to może także okazać się skuteczną pomocą dla każdego, kto znalazł się w jakimkolwiek kryzysie życiowym. Podkreśla też szerokie oddziaływanie programu, który prowadzi ku pełni naszego rozwoju, ku radości, miłości, budowaniu pięknych więzi ze sobą, drugim człowiekiem i Bogiem.

Reklama

O skuteczności programu 12 kroków zaświadczają na całym świecie miliony osób, które dzięki niemu wyzwoliły się z alkoholizmu i innych uzależnień. Dlaczego program 12 kroków okazuje się tak skuteczny, chociaż jego twórca nie był zawodowym psychologiem czy psychoterapeutą? Być może dlatego, że Bill W. – w ruchu AA nie podaje się nazwisk – przez wiele lat był alkoholikiem i próbując wielokrotnie wyzwolić się z choroby, doświadczył ogromnego cierpienia i swojej bezradności.

Sam program jest krótki – 12 punktów wyrażonych w dwunastu zdaniach mieści się z łatwością na kartce z zeszytu. Konieczne jest jednak głębsze wniknięcie w ich treść, a także systematyczne umacnianie się na tej drodze, bo – jak podkreśla ks. Dziewiecki i czego doświadczają osoby wychodzące z uzależnień – wewnętrzne przemiany w człowieku dokonują się bardzo powoli. Audiobook zawiera bogaty materiał do rozważań, z którym trzeba zapoznawać się stopniowo – całkowity czas nagrania to prawie sześć i pół godziny. To wyjątkowa podróż w głąb siebie, podróż, która może doprowadzić do pełni życia nawet tych, którzy zagubili jego sens.

„Planeta ludzi – 12 kroków nie z tej ziemi” ukazała się w serii „Audiobooki z duszą”. Autor rozważań – ks. Marek Dziewiecki jest znanym rekolekcjonistą, duszpasterzem małżeństw i rodzin, a także osób uzależnionych, autorem kilkudziesięciu książek na temat wychowania, profilaktyki i terapii uzależnień, komunikacji międzyludzkiej.

„Planeta ludzi – 12 kroków nie z tej ziemi”, Wydawnictwo Raj Media Porzezińscy Sp.j., ul. Puszczyka 8 lok. 21, 02-785 Warszawa, www.rajmedia.pl, e-mail: rajmedia.pl@gmail.com, (+48) 668-148-491, (+48) 664-499-500.

2015-08-19 09:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie boją się dawać świadectwa

2021-09-25 15:05

[ TEMATY ]

Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

Karolina Krasowska

Mężczyźni podczas Eucharystii

Mężczyźni podczas Eucharystii

Słowa św. Jana Pawła II „Nie bójcie się dawać świadectwa” były hasłem IX Pielgrzymki Mężczyzn do Międzyrzecza. 25 września do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości przybyli mężowie, ojcowie, synowie, dziadkowie oraz kapłani

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza to była propozycja dla tych, którzy "Nie boją się dawać świadectwa". Spotkanie rozpoczęło się na międzyrzeckim Zamku Piastowskim powitaniem uczestników. Były pieśń „Bogarodzica", okolicznościowe przemówienia, wspólna modlitwa, wspomnienie bohaterów walk o niepodległość, salwy honorowe, pieśń „Rota". Dr hab. Grzegorz Kucharczyk wygłosił  wykład zatytułowany„Zachować dziedzictwo Narodu Ochrzczonego. Nauki z historii” oraz „Nowe czasy, nowe zadania”. Z Zamku mężczyźni przemaszerowali do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, gdzie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego z homilią bp. Henryka Wejmana ze Szczecina.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: trwa 37. pielgrzymka małżeństw i rodzin

2021-09-26 12:42

[ TEMATY ]

Jasna Góra

rodzina

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem: „Pójdźcie do Józefa” na Jasnej Górze trwa 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Stanowi centralne w Polsce obchody Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris laetitia. Jest okazją do podkreślenia niezastąpionej roli rodziny oraz znaczenia więzi wspólnotowych między rodzinami. Centralnym jej punktem będzie Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego.

Dzisiejszy dzień od godz. 9.00 rozpoczęło spotkanie w Sali o. Kordeckiego. W jego ramach zaplanowano m.in. konferencję Moniki i Marcina Gomułków – o małżeńskich potrzebach; o Roku Rodziny mówić będzie ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP; temat wsparcia dla rodzin w specjalistycznych poradniach rodzinnych podejmie ks. Paweł Landwójtowicz, wykładowca na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję