Reklama

Niedziela Legnicka

Karłowice

Wzmocnieni w abstynenckiej drodze

Już po raz 21. Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów „Odnowa” zorganizowało Międzynarodowy Abstynencki Festiwal Muzyczny i Zlot Rodzin Abstynenckich. Podobnie jak w ubiegłym roku areną festiwalowych atrakcji był Chrześcijański Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy „Zielona Niwa” w Karłowicach na terenie parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Biedrzychowicach

Niedziela legnicka 34/2015, str. 3

[ TEMATY ]

trzeźwość

AG

Wspólne ognisko zainaugurowało tegoroczny festiwal

Wspólne ognisko zainaugurowało tegoroczny festiwal

Czterodniowy festiwal, który trwał od 9 do 12 lipca, to przede wszystkim sport, zabawa, rekreacja i trzeźwe spędzenie wolnego czasu. W programie znalazły się m.in. koncerty zespołów związanych z ruchem abstynenckim i zaproszonych na tę kilkudniową imprezę, która jest sztandarowym wydarzeniem organizowanym przez lubańską „Odnowę” pod wodzą prezesa Zbigniewa Rycherta. W festiwalu wzięli udział m.in. abstynenci: z Poznania, Andrychowa, Knurowa, Katowic, Gubina, Nowej Soli, Żagania i oczywiście, mocna reprezentacja z niemal całego Dolnego Śląska.

Oprócz koncertów, wśród których można wymienić występy m.in. zespołu z „Zielonej Niwy”, „Bazalt” z Lubania czy „Salem” z Leśnej, była to okazja do rywalizacji. Organizatorzy przygotowali różne konkurencje, których głównym celem była integracja, rywalizacja i stworzenie abstynenckiej wspólnoty. Wiele emocji towarzyszyło także podczas finałowego koncertu i licytacji obrazów, które prowadził dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu Bartosz Kuświk. Była to sposobność do zabawy, wspólnego śpiewania oraz odkrywania talentów. W przeglądzie piosenki abstynenckiej bezkonkurencyjna okazała się Beata Budzyńska, która zajęła 1. miejsce. Na podium znaleźli się także Maciej Tokarz z Leśnej i Ewa Przybylak z Olszyny (LSA „Odnowa” Lubań). Z kolei wyróżnienia jury przyznało Wiktorowi Kacynelowi ze Świerzawy i zespołowi „Bad-Boys” z Zaręby.

Reklama

Miłośnicy poezji podczas finałowego przeglądu mogli z kolei wysłuchać recytacji w wykonaniu Dolnośląskiej Grupy Literackiej „Nurt” z Lubania oraz zapoznać się z lokalną twórczością literacką przy ich stoisku.

Festiwal zakończył się Mszą św. w niedzielę, którą dla uczestników sprawował ks. Janusz Barski – proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Lubaniu.

– Chciałbym, abyśmy wyszli stąd z takim umocnieniem opartym o Chrystusa, że warto być trzeźwym, warto kształtować swoje życie w oparciu o postawę logicznego myślenia i przeżywania życia przez serce. Wszyscy, którzy mieli styczność z jakimkolwiek uzależnieniem, wiedzą, że pierwszą rzeczą, którą niszczy każde uzależnienie, jest życie i jest to odczuwane przez serce – mówił w homilii ks. Janusz Barski. – Potem zaczyna się degrengolada umysłowa i fizyczna. Ale właśnie pierwszą rzeczą jest utrata zdolności przeżywania swojego życia przez serce. Wtedy do głosu dochodzą negatywne emocje i wszystkie inne sytuacje, które komplikują nam życie. Wasze spotykanie się, wasz śpiew ma sens i przede wszystkim jest dla was wzmocnieniem – powiedział.

Ks. Janusz Barski podkreślił znaczenie ruchu abstynenckiego, dzięki któremu wielu uzależnionych odnalazło nowy sens w życiu, a teraz pragną świadczyć o tym, że warto być trzeźwym i prawdziwie szczęśliwym.

2015-08-20 09:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wygrali z nałogiem, dziś dostrzegają piękno życia

[ TEMATY ]

trzeźwość

Wojciech Mścichowski

„Pije Kuba do Jakuba, Jakub do Michała. Pijesz ty, piję ja, kompanija cała”. Niestety to nie tylko słowa biesiadnej piosenki, lecz tragiczna polska rzeczywistość. Pomimo szeroko zakrojonej akcji uświadamiającej o szkodliwości spożywania alkoholu, Polacy nie przestają pić. Bulwersuje fakt, że nawet apele Episkopatu o sierpniową trzeźwość narodu nie przynoszą oczekiwanych skutków wśród członków społeczności Kościoła katolickiego. Grzech pijaństwa nadal traktowany jest przez katolików w bardzo liberalny sposób.

CZYTAJ DALEJ

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak

2021-09-23 16:13

[ TEMATY ]

zmarły

bp Edward Janiak

Diecezja Kaliska

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak - poinformowało w czwartek biuro prasowe Episkopatu Polski. Od marca tego roku hierarcha miał zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach na terenie diecezji kaliskiej i nakaz zamieszkania poza nią.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski potwierdziło w czwartek, że biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak zmarł.

CZYTAJ DALEJ

”Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym” - premier Mateusz Morawiekci podczas otwarcia Milickiego Centrum Wsparcia “Capitol”

2021-09-24 17:52

ks. Łukasz Romańczuk

W obecności premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie Milickiego Centrum Wsparcia „Capitol”, którego głównym celem będzie wsparcie najmłodszych podopiecznych Milickiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym.

Przed przecięciem wstęgi oraz poświęceniem odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Premier Mateusz Morawiecki, Paweł Wdówik z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Alicja Szatkowska, prezes MSPDiON, Edyta Defratyka, właścicielka firmy “Deftrans” oraz Agnieszka Szatkowska - Paterek, dyrektor Milickiego Centrum Wsparcia „Capitol”

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję