Reklama

Niedziela Łódzka

Tomaszowianie na pielgrzymim szlaku

Około tysiąca pielgrzymów z Tomaszowa Mazowieckiego przyszło na Jasną Górę w 199. Tomaszowskiej Pieszej Pielgrzymce. Pątnicy mieli do pokonania około 120 km

Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem „Wierzcie w Ewangelię”. „Jest to zachęta do tego, żeby poznawać Pismo Święte, aby wpatrywać się w nie i czerpać potrzebne siły” – mówił ks. Włodzimierz Moraczewski, kierownik pielgrzymki.

Reklama

Dla wielu tomaszowian, uczestników pielgrzymki, sierpień to miesiąc wyjątkowy, oddany Maryi. Dlatego nie wyobrażają sobie tego czasu bez pieszej pielgrzymki. Chcieli ofiarować Bogu wszystkie troski życia i prosić o błogosławieństwo na cały rok. Szli również z podziękowaniami oraz prosili o łaski dla całego miasta. To dla nich czas rekolekcji w drodze, czas wyciszenia.

Na Jasną Górę pielgrzymi szli w dwóch grupach: Maryjnej (niebieskiej) i Papieskiej (żółtej). Przed oblicze Jasnogórskiej Matki pątnicy dotarli 14 sierpnia. – Nikt nie dawał się upalnej pogodzie, odciskom na stopach, bo każdy szedł z jakimiś intencjami, dlatego wszyscy doszli do celu. Mieliśmy wsparcie rodziny, przyjaciół, to nam pomogło przetrwać trudne momenty na trasie i dojść do końca – mówi Daria z Tomaszowa Mazowieckiego.

Piesza Pielgrzymka Tomaszowska na Jasną Górę po raz pierwszy wyruszyła w 1816 r. i odtąd zawsze udaje się na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

2015-08-20 09:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodzina Bogiem silna ratunkiem dla Polski

Niedziela podlaska 32/2020, str. VI

[ TEMATY ]

pielgrzymka

małżeństwo

Al. Piotr Zdzieborski

Podczas Xi diecezjalnej Pielgrzymki Małżeństw i rodzin miał miejsce obrzęd odnowienia ślubów małżeńskich

Podczas Xi diecezjalnej Pielgrzymki Małżeństw i rodzin  miał miejsce obrzęd odnowienia ślubów małżeńskich

Pod takim hasłem odbyła się 26 lipca w sanktuarium w Prostyni XI Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Zorganizowana została przez dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej ks. Piotra Arbaszewskiego i proboszcza parafii Prostyń, dziekana łochowskiego ks. Józefa Poskrobko.

Uroczystości rozpoczęły się modlitwą różańcową w intencji małżeństw i rodzin prowadzoną przez doradców życia rodzinnego diecezji drohiczyńskiej.

CZYTAJ DALEJ

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę, którą ci daje

2021-09-16 09:12

[ TEMATY ]

ksiądz

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

Hymnem do Ducha Świętego odśpiewanym w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczęły się doroczne rekolekcje dla księży diecezjalnych i zakonnych, którym w dniach 15 – 17 września przewodniczy abp Grzegorz Ryś. Pierwsze rozważanie rekolekcyjne zostało oparte o fragment ewangelii św. Marka (Mk. 1.1-8)

Przyglądając się postaci św. Marka, łódzki pasterz wskazał na trzech uczniów Jezusa, którzy byli mistrzami dla autora Ewangelii. – Trzech uczniów Jezusa Chrystusa: Barnaba, Piotr i Paweł przekazywali Markowi wiarę. Chcę dzisiejszego wieczoru zatrzymać się tylko na tym jak ten przekaz się dokonywał, bo to jest coś, w czym każdy z nas może się odnaleźć, ale potrzebujemy się odnaleźć razem – zauważył arcybiskup.

CZYTAJ DALEJ

Obóz godny polecenia

2021-09-18 00:03

Archiwum Obozu Studenckiego w Białym Dunajcu

38. edycja legendarnego Obozu Adaptacyjnego Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu już za nami. Jaki był tegoroczny wyjazd? Co zostawił w sercach młodych ludzi? – opowiadają uczestnicy.

Ela z D.A. Dominik: Przyjechałam na Obóz w Białym Dunajcu nie znając nikogo i przyznaję, że już pierwszego dnia chciałam stąd uciekać. Jednak Obóz stworzył dla mnie przestrzeń do poznania nowych ludzi i nawiązania bliskich relacji z osobami, które kierują się podobnymi wartościami. Dwa tygodnie wspólnego mieszkania, chodzenia po górach, integracji i oczywiście Eucharystii otworzyły mnie – największego introwertyka na ziemi – na relacje z drugim człowiekiem i za to jestem bardzo wdzięczna. Cieszę się, że mogłam tu przyjechać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję