Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Całym sercem przy Sercu Jezusa

Niedziela szczecińsko-kamieńska 34/2015, str. 7

[ TEMATY ]

płyta

Już za kilka dni w sprzedaży ukaże się najnowsza płyta szczecińskiego zespołu dziecięco-młodzieżowego „Serduszka”, która jest zwieńczeniem trwającego w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie Roku Serca Jezusowego ogłoszonego przez abp. Andrzeja Dzięgę. Również na ten rok przypada jubileusz 250. rocznicy ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa na ziemiach polskich.

Zespół „Serduszka” wśród 17 płyt, które nagrał na przestrzeni 26 lat, nie podjął się nagrania płyty o tak szczególnym temacie. Dlatego tym większą mamy radość śpiewem o Bożym Sercu zaprosić Państwa do rozważania Tajemnicy Bożej Miłości. Cieszymy się, że Ksiądz Arcybiskup objął swoim patronatem płytę „Całym sercem przy Sercu Jezusa”, a w liście skierowanym do nas z tej okazji wyraził ufność, że „nowa płyta przyczyni się do przekazywania informacji o Sanktuarium NSPJ w Szczecinie, a szczególnie do propagowania kultu Serca Bożego na całym świecie, gdyż zespół koncertuje nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami, niosąc Boga i Ojczyznę do ośrodków polonijnych”.

Reklama

Płyta powstała dzięki życzliwości i współfinansowaniu wielu osób i instytucji, w tym ze środków miasta Szczecina w ramach projektu „Serce w sercu miasta”, Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, czy Prowincji Księży Chrystusowców pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Anglii, Irlandii i Szkocji. Patronat medialny nad projektem objęli m.in.: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Wydawnictwo Hlondianum, „Miłujcie się!” czy Radio PLUS.

Na płycie znajdziemy utwory tradycyjne, jak i nowe, w tonacji poważnej, ale i radosnej. To płyta dla każdego, bo Serce Boże ogarnia każdego z nas. Ufamy, że po raz kolejny nie zawiodą się Państwo naszą muzyczną propozycją. Płyta „Całym sercem przy Sercu Jezusa” to doskonały prezent m.in. dla czcicieli Bożego Serca czy Honorowej Straży.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich na promocję nowej płyty, która odbędzie w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie 5 września 2015 r. przy okazji Pielgrzymki Straży Honorowej Serca Pana Jezusa. Najpierw o godz. 12 podczas Mszy św. pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi dziękować będziemy za dar śpiewu i za rodziny zespołu „Serduszka”, a o godz. 13 odbędzie się koncert promocyjny.

2015-08-20 09:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Płyta z koncertu Golców na Jasnej Górze

[ TEMATY ]

płyta

Facebook/GolecuOrkiestra

21 utworów na CD i 25 na DVD zawiera najnowszy album Golec uOrkiestry, będący rejestracją koncertu kolęd i pastorałek w Bazylice na Jasnej Górze. Słynni bliźniacy z Milówki wykonują najpiękniejsze bożonarodzeniowe utwory w towarzystwie znakomitych muzyków i wokalistów. Obok tradycyjnych instrumentów góralskich wykorzystano barokowe instrumenty dęte, jasnogórskie organy oraz rockowe gitary.

Dwugodzinny koncert odbył się 13 grudnia 2013 r. W jasnogórskiej bazylice Golec Orkiestrze akompaniowali: lubelski chór Gospel Rain pod dyrekcją Grzegorza Głucha, kwartet dęty znakomitego puzonisty, prof. Zdzisława Stolarczyka. Na na XVII-wiecznych skrzypcach Antonio Stradivariusa zagrała zaś laureatka Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, Agata Szymczewska.

CZYTAJ DALEJ

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce ponownie się upłynniła

2021-09-21 08:37

[ TEMATY ]

św. January

cud św. Januarego

twitter.com/Chiesadinapoli

W niedzielę krew patrona Neapolu, przechowywana w ampułce w katedrze w tym mieście, ponownie się upłynniła. „Cud św. Januarego” został ogłoszony przez metropolitę abp. Domenico Battaglię.

Kościół katolicki obchodzi 19 września wspomnienie św. Januarego. Od kilkuset lat tego właśnie dnia krew patrona Neapolu upłynnia się. Tak też stało się i tym razem. Abp Domenico Battaglia wyjął w niedzielę ampułkę z relikwiarza przechowywanego w Królewskiej Kaplicy Skarbu św. Januarego.

CZYTAJ DALEJ

Wspólna droga - wkrótce inauguracja III Synodu Archidiecezji Lubelskiej

2021-09-21 11:25

Archidiecezja Lubelska

Przed nami uroczysta inauguracja III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.

W najbliższą sobotę, 25 września, w archikatedrze zostanie oficjalnie otwarty III Synod Archidiecezji Lubelskiej, który pod hasłem „Kościół - dom i szkoła komunii” został zwołany przez abp. Stanisława Budzika 25 marca 2019 r. Pandemia znacznie przesunęła w czasie zaplanowaną inaugurację, ale nie przerwała intensywnych prac przygotowawczych. Kilkaset osób z komisji synodalnych oraz kilka tysięcy członków parafialnych zespołów synodalnych: biskupi, kapłani, osoby życia konsekrowanego i świeccy podjęli modlitwę i refleksję nad kondycją Kościoła w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję