Reklama

Krótko

• Trwa wielki spór polityczny w sprawie imigrantów. Opozycja krytykuje koalicję za zbytnią uległość wobec liderów UE, szczególnie Niemców, oraz za brak konkretów w przedstawianiu problemu i sposobu jego rozwiązania.

• Z Polski wyemigrowała już ponad połowa uchodźców z Syrii, których sprowadzono w tym roku. Od stycznia do 10 września br. wnioski o nadanie statusu uchodźcy złożyło w naszym kraju 245 obywateli Syrii, z czego 160 osób sprowadzonych pod koniec czerwca przez Fundację Estera.

Reklama

• Udział w październikowych wyborach parlamentarnych deklaruje prawie 3/5 Polaków. Niemal taki sam odsetek przewiduje zwycięstwo PiS. Takie wnioski wynikają z sondażu CBOS.

• PSL ma kolejne kłopoty. Tygodnik „Wprost” podał, że w sprawę ustawiania konkursów w NIK zaangażowany był także prezes partii i wicepremier rządu Janusz Piechociński.

• W więzieniach każdego roku przebywa ponad 2,5 tys. kobiet. W latach 2010-15 w zakładach karnych było prawie 16 tys. sprawczyń przestępstw. Ponad 30 proc. z nich to zabójczynie.

Reklama

• W aptekach wciąż brakuje ok. 200 rodzajów leków. Według Ministerstwa Zdrowia, są to często medykamenty niezbędne chorym. Sytuacja spowodowana jest masowym wywożeniem leków z Polski.

• Nowe przepisy prawa spadkowego będą obowiązywać od 17 października br. Nie będzie już m.in. sytuacji, w której wraz ze spadkiem dziedziczymy także długi. Nowelizacja przepisów dotyczyć może nawet 160 tys. Polaków.

• Lekarze pediatrzy alarmują, że otyłość dotyka już 22 proc. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Ponad 90 proc. 7-latków ma próchnicę. W związku z tym w szkolnych sklepikach i stołówkach ma być tylko tzw. zdrowa żywność.

Strony informacyjne przygotowano na podstawie doniesień korespondentów własnych, Radia Vaticana, KAI, BP KEP oraz RIRM.

2015-09-22 11:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 13

[ TEMATY ]

św. Ojciec Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

o. Pio

o. Pio

W 2018 r. minęło 100 lat od chwili, kiedy Ojciec Pio podczas modlitwy w chórze zakonnym przed krucyfiksem otrzymał stygmaty: 5 ran na rękach, boku i nogach – w miejscach ran Jezusa Chrystusa zadanych Mu w czasie ukrzyżowania. Jak obliczyli lekarze, którzy go wielokrotnie badali, z tych ran w ciągu 50 lat wypłynęło 3,4 tys. litrów krwi. Po śmierci Ojca Pio, 23 września 1968 r., rany zniknęły bez śladu, a według raportu lekarskiego, ciało było zupełnie pozbawione krwi

Chwilę, w której Ojciec Pio otrzymał ten niezwykły dar od Boga, opisał później w liście tak: „Ostatniej nocy stało się coś, czego nie potrafię ani wyjaśnić, ani zrozumieć. W połowie mych dłoni pojawiły się czerwone znaki o wielkości grosza. Towarzyszył mi przy tym ostry ból w środku czerwonych znaków. Ból był bardziej odczuwalny w środku lewej dłoni. Był tak wielki, że jeszcze go czuję. Pod stopami również czuję ból”.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Porszewice: Nauka śpiewu na chwałę Pana

2021-09-21 09:42

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

Ponad 70 osób przez trzy dni uczyło się poprawnego śpiewania utworów liturgicznych. W tym roku warsztaty prowadzili: Urszula Rogala, Piotr Pałka, Paweł Bębenek i Rafał Maciejewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję