Reklama

Niedziela Legnicka

Legnica

Pierwsza pomoc bardzo potrzebna

Kurs pierwszej pomocy to kolejne wydarzenie organizowane przez legnickich wolontariuszy w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie

Niedziela legnicka 48/2015, str. II

[ TEMATY ]

wolontariat

Monika Łukaszów

Wolontariusze z legnickiego kampusu promowali ŚDM

Wolontariusze z legnickiego kampusu promowali ŚDM

Tym razem wolontariusze zaprosili m.in. miejscowych gimnazjalistów, licealistów i studentów do jednej z legnickich galerii handlowych. Podczas kilkugodzinnego spotkania promowali to wielkie przyszłoroczne wydarzenie.

Uczestnicy spotkania mogli m.in. zbadać sobie krew na zawartość cukru lub hormonów tarczycy oraz mieli możliwość wzięcia udziału w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej, który był prowadzony przez profesjonalnych ratowników medycznych.

Reklama

Warto dodać, że szkolenie, w którym wzięło udział 50 osób, było bezpłatne, a jego uczestnicy na zakończenie otrzymali specjalny imienny certyfikat. Legniczanie mieli również okazję poprzez rozmowy z wolontariuszami i otrzymane materiały dowiedzieć się czegoś więcej o ŚDM, a także skorzystać z przygotowanych gadżetów promujących to wydarzenie.

Jak mówi Katarzyna Łasek, wolontariuszka ŚDM, celem spotkania jest zarówno nauka pierwszej pomocy, która jest potrzebną umiejętnością podczas imprez masowych, jak również promocja wielkiego festiwalu młodzieży, który przyciągnie do Polski wielu młodych ludzi z całego świata.

Na zakończenie spotkania wolontariusze zaprezentowali charakterystyczne tańce integracyjne, m.in. belgijkę, skrzypka czy kowboja. O tym, że występ się podobał świadczyły gromkie brawa, nie tylko, uczestników spotkania, ale także przechodniów, którzy z zainteresowaniem oglądali taneczne zmagania wolontariuszy.

Reklama

Przypomnijmy, że ŚDM odbędą się w 2016 r. w Krakowie. Do Legnicy od 20 do 25 lipca na tzw. dni w diecezjach, które są etapem poprzedzającym wyjazd do Krakowa, przyjedzie ok. 1500 pielgrzymów.

Wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć do grona młodych, a także tych, którzy chcą pomóc w organizacji tego wydarzenia lub w przyjęciu do swoich domów pielgrzymów, zapraszamy do biura Światowych Dni Młodzieży, mieszczącego się przy parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.

2015-11-26 10:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozpoczęły się zgłoszenia kandydatów do wolontariatu 34. ŚDM Panama 2019

[ TEMATY ]

wolontariat

ŚDM w Panamie

Mazur/episkopat.pl

Na stronie panama2019.pl pojawił się formularz zgłoszeniowy dla chętnych do posługi wolontariackiej podczas ŚDM w Panamie. Podobnie, jak w przypadku poprzednich edycji ŚDM, rekrutacja polskich wolontariuszy odbędzie się za pośrednictwem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Do Panamy pojedzie z Polski 3 wolontariuszy długoterminowych i ok. 200-300 osób w ramach wolontariatu krótkoterminowego w styczniu 2019 r.

Chętni do zaangażowania w wolontariat ŚDM powinni w pierwszej kolejności wypełnić formularz udostępniony przez Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM pod adresem: http:// panama2019.pl/images/FORMULARZ_ZG%C5%81OSZENIOWY_DO_WOLONTARIATU_%C5%9ADM_PANAMA_2019_popr.pdf

CZYTAJ DALEJ

„Fatima” - film, który pomaga w przeżywaniu wiary

2021-09-22 09:24

[ TEMATY ]

Częstochowa

Fatima

Tygodnik Katolicki Niedziela

pokaz filmu

Karol Porwich/Niedziela

Wieczorem 21 września w Cinema City w Częstochowie odbył się specjalny przedpremierowy pokaz filmu „Fatima” w reżyserii Marco Pontecorvo. Na projekcję filmu mieszkańców Częstochowy zaprosił Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Przybyłych do częstochowskiego kina pracowników, czytelników i przyjaciół „Niedzieli” przywitał redaktor naczelny ks. Jarosław Grabowski. – „Fatima” to film z przesłaniem. Popularyzuje on Fatimę i przybliża jej tajemnice. Być może także pomoże pogłębić wiarę – powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Dramat mieszkańców wyspy La Palma po wybuchu wulkanu

2021-09-22 17:26

[ TEMATY ]

pomoc

Hiszpania

wulkan

Vatican News

wulkan La Palma

wulkan La Palma

Trudna sytuacja panuje na wyspie La Palma. Erupcja wulkanu zmusiła do ewakuacji ponad 6 tys. osób, a spływająca lawa zniszczyła już blisko dwieście budynków mieszkalnych.

„Boimy się o ludzi, którzy stracili bliskich i dobytek całego życia. Oddajemy się w ręce Boga” – powiedział ks. Domingo Guerra, 79-letni proboszcz w El Paso, gdzie znajduje się wulkan.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję