Reklama

1% dla Centrum Rozwoju Lokalnego

Dzięki środkom zebranym przez Centrum Rozwoju Lokalnego w ramach tzw. 1% powstała strona internetowa Kreatywny Dzieciak: www.kreatywnydzieciak.pl , która prezentuje wartościowe materiały edukacyjne. Oferuje m.in. bezpłatny i łatwy dostęp np. do kolorowanek, przygotowanych we współpracy z doświadczonymi pedagogami oraz instytucjami. Strona umożliwia bezpłatne pobranie i wydrukowanie książeczek. Wśród dostępnych publikacji są m.in.: „Bezpieczne wakacje”, „Zdrówko na bis” czy „Wędrówki jurajskim szlakiem”.

Najbardziej znanym przedsięwzięciem Centrum jest organizowany od 4 lat ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona opowieść biblijna”, który zachęca dzieci i młodzież do przedstawienia sceny z Pisma Świętego. Nagrodzone rysunki trafiają następnie do kalendarza, którego sprzedaż wspiera wartościowe inicjatywy. O randze konkursu świadczy fakt, że honorowy patronat nad nim objęli: Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze, Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski, Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie oraz bp Antoni Długosz z archidiecezji częstochowskiej, natomiast patronat medialny – Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Reklama

Inne ogólnopolskie akcje Centrum to: „Bezpieczne ferie” i „Bezpieczne wakacje”. Do szkół w całym kraju trafiło już prawie 100 tys. kolorowanek uczących dzieci dbania o bezpieczeństwo i zdrowie. Jedna z nich, zatytułowana „Zdrówko na bis”, weszła w skład materiałów rządowego programu „Bezpieczna szkoła”.

Szczególną rolę spełniają kolorowanki z serii „Gmina jak malowana”. Ta ogólnopolska akcja prowadzona przez Centrum służy popularyzowaniu wśród dzieci tożsamości lokalnej oraz wiedzy o swoich „małych ojczyznach”. Kolorowanki ukazują zabytki i współczesne obiekty, nawiązują do lokalnych legend itp. Dotychczas ukazały się książeczki: „Niezwykłe podróże z Wiślaczkiem”, „Podróże Oleńki po Gminie Aleksandrów Kujawski”, „Miś Ślężysław i podróże po Ślężańskiej Krainie” oraz „Zawiercie wczoraj i dziś”.

Na stronie internetowej Kreatywny Dzieciak zamieszczono wygodny i bezpieczny program komputerowy, dzięki któremu można rozliczyć PIT i przekazać swój 1% na rozwój tej właśnie inicjatywy. Można wesprzeć ją także bezpośrednio, wpisując w swoim formularzu PIT w rubryce o przekazywaniu 1% numer KRS: 0000 332 814 i cel szczegółowy: „Kreatywny Dzieciak”.

2016-03-16 08:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty Krzyż: włodarze 10 gmin świętokrzyskich sprzeciwiają się szkalowaniu oblatów

2021-09-28 20:46

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

oblaci

Archiwum autora

Opactwo na Świętym Krzyżu

Opactwo na Świętym Krzyżu

Sprzeciw wobec rozpowszechnianych w przestrzeni publicznej przez przeciwników zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego komunikatów szkalujących działalność Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu wyrazili 28 września we wspólnym stanowisku wójtowie i burmistrzowie 10 gmin zrzeszonych w Związku Gmin Gór Świętokrzyskich.

Stanowisko wójtów i burmistrzów – członków Związku Gmin Gór Świętokrzyskich - w sprawie komunikatów związanych z planami zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego, które pojawiają się w przestrzeni publicznej odnośnie do działalności Domu Zakonnego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu poparł m.in. także wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podczas konferencji pasowej w Kielcach.

CZYTAJ DALEJ

Masz gorszy czas? Te modlitwy mogą ci pomóc!

2021-09-28 08:59

[ TEMATY ]

modlitwa

modlitewnik

Adobe Stock

Cierpienie, ból, życiowe zawirowania i trudności - kto z nas ich nie zna? Próbowałeś już wszystkiego i nic nie pomaga? Może najwyższy czas poprosić o pomoc Stwórcę?

Jezus obiecał: "O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię." Nie masz pomysłu w jaki sposób rozpocząć modlitwę do Boga w twoich utrapieniach? Prezentujemy zbiór skutecznych modlitw w potrzebie.

CZYTAJ DALEJ

Młoda Polska Husaria

2021-09-28 20:27

[ TEMATY ]

ślubowanie

Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie

Magdalena Lewandowska

28 uczniów włączonych zostało do społeczności Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie, gdzie dziś odbyło się ślubowanie klas pierwszych – jednej o profilu mundurowym, drugiej o profilu ratowniczym. Na uroczystości obecny był m.in. abp Józef Kupny, który przewodniczył Eucharystii.

W homilii ks. Marcin Werczyński, wychowawca i kierownik internatu KLO, przypomniał o sile i wyjątkowości polskiej husarii. I właśnie do nowych hufców husarskich przyrównał młodzież składającą ślubowanie: – Dzisiaj stanęliście po raz pierwszy w tej świątyni w nowych, czyściutkich mundurach. To wasze husarskie skrzydła, które mają wam przypominać, że jesteście dumą naszej ojczyzny, kwiatem naszego narodu, że jesteście tymi, którzy mają kształtować swoje serca, sumienia i umysły tak, aby Polska mogła cieszyć się lepszym jutrem. Bo to właśnie w waszych sercach jest zamknięta nasza nadzieja na lepsze jutro Polski i Kościoła!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję