Reklama

Niedziela Wrocławska

Nocne spotkania z Miłosiernym

Decyzją abp. Józefa Kupnego w 13 kościołach archidiecezji wrocławskiej będzie można przystąpić do spowiedzi w ramach „Nocy Konfesjonałów” z 23 na 24 marca, a więc z Wielkiej Środy na Wielki Czwartek. Wrocławianom zostaną rozdane przygotowane specjalnie na tę okazję rachunki sumienia. – Chcemy w ten sposób zachęcić do dobrego przygotowania się i przeżycia sakramentu pojednania – tłumaczy ks. Rafał Kowalski, rzecznik metropolity i dodaje, że tekst rachunku sumienia jest inspirowany rozważaniami kandydata na ołtarze, sługi Bożego ks. Aleksandra Zienkiewicza, legendarnego duszpasterza akademickiego. Rachunki sumienia trafią do 70 tys. mieszkańców.

Reklama

To jednak nie jedyna marcowa noc przeznaczona na spotkanie z Miłosiernym. Kilkanaście wrocławskich wspólnot odpowiedziało na apel papieża Franciszka i włączyło się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”. Uwielbienie rozpoczęło się modlitwą duszpasterzy, liderów oraz animatorów 4 marca o godz. 20, a zakończyło wieczorem kolejnego dnia uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego. Przez cały czas trwania modlitwy, która odbywała się wrocławskiej katedrze, można było także przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

Bp Siemieniewski wiele uwagi poświęcił radości. Fragment Ewangelii, znany jako historia „o synu marnotrawnym” lub „o miłosiernym ojcu”, nazwał „przypowieścią o radości”. – 15 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza to odpowiedź na nieporozumienie, które powstało, gdy ludzie zorientowali się, że Bóg jest miłosierny. Przypowieści o zagubionej owcy czy drachmie także kończą się radością. A ta bierze się ze spotkania z Bożym Miłosierdziem. Droga do niej jest trudna, wiedzie przez wyrzeczenia i poświęcenia, przez Wielki Post. Pan Bóg czasem ciągnie nas za kołnierz, by do niej doprowadzić: tak też zrobił z dwoma synami z Ewangelii. Bp Siemieniewski zaznaczył także, że każdy z nas może stać się misjonarzem miłosierdzia, jeśli będzie niósł przebaczenie i pokój. Dodał także, że przebaczenie i pojednanie to słowa trudne, ale nie smutne. Na koniec podkreślił, że Bóg w przypowieściach z 15. rozdziału Ewangelii Łukasza jest radosny, a w Nim my także możemy mieć radosne życie.

* * *

Kościoły, w których będzie można przystąpić do spowiedzi w czasie „Nocy Konfesjonałów”

• Parafia katedralna pw. św. Jana Chrzciciela – pl. Katedralny
• Parafia Bożego Ciała – ul. Bożego Ciała 1
• Parafia św. Mikołaja – ul. św. Antoniego 30
• Parafia św. Ignacego Loyoli – ul. W. Stysia 16
• Parafia św. Klemensa Dworzaka – al. Pracy 26
• Parafia św. Augustyna – ul. Sudecka 90 – Krzyki
• Parafia św. Antoniego – al. Jana Kasprowicza 26 – Karłowice
• Parafia NMP Matki Pocieszenia– ul. Wittiga 10 – Dąbie
• Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego – ul. Horbaczewskiego 20 – Gądów
• Parafia Ducha Świętego – ul. Bardzka 2/4
• Parafia św. Jana Apostoła – ul. Królewska 30 – Zakrzów
• Parafia Odkupiciela Świata – ul. Macedońska 2 – Polanka
• Parafia św. Karola Boromeuszka – ul. Krucza 58

2016-03-17 10:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Kupny: noc może być czasem, w którym doświadczamy Bożego działania

[ TEMATY ]

noc konfesjonałów

Artur Stelmasiak

W archidiecezji wrocławskiej rozpoczyna się dziś Noc Konfesjonałów. Spowiednicy w trzynastu kościołach będą czekali na tych, którzy pragną się wyspowiadać. Jak podkreśla abp Józef Kupny, "noc może być czasem, w którym człowiek doświadcza Bożego działania".

Udział w akcji kościołów archidiecezji wrocławskiej jest decyzją metropolity, który chciał, aby w Roku Miłosierdzia na Dolnym Śląsku dwukrotnie dać wiernym możliwość skorzystania z sakramentu pojednania także poza wyznaczonymi godzinami: podczas akcji „24 godziny dla Pana” oraz „Nocy Konfesjonałów”. Dzięki temu dziś w nocy Dolnoślązacy będą mogli wyspowiadać się w 13 kościołach.

CZYTAJ DALEJ

Święty Cyprian

Niedziela Ogólnopolska 24/2007, str. 4-5

Adobe.Stock

Męczeństwo św. Cypriana. Menologion Bazylego II

Męczeństwo św. Cypriana. Menologion Bazylego II

Drodzy Bracia i Siostry!

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję