Reklama

Niedziela Sandomierska

Ostatnia prosta

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Faza przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, szczególnie do etapu diecezjalnego wchodzi na ostatnią prostą. Bp Krzysztof Nitkiewicz udzielił błogosławieństwa grupie wolontariuszy, którzy są odpowiedzialni za przygotowania w poszczególnych parafiach. Każda parafialna grupa otrzymała „Świecę ŚDM”, jako symbol duchowego czuwania przed wakacyjnym spotkaniem. Wolontariusze zachęcali także do podjęcia postu w intencji ŚDM. Natalia Bełz z komitetu organizacyjnego ŚDM wyjaśnia: – Po Eucharystii w katedrze rozdawane były woreczki z ryżem. Chcieliśmy zachęcić do postu w dowolnej intencji, ale zwłaszcza w intencji Światowych Dni Młodzieży. Dołączona do tego modlitwa i jałmużna ma uwrażliwiać nasze serca. W miarę możliwości można także wprowadzić post, jako formę wyrzeczenia, na dłużej do naszego życia.

Zgromadzeni w Sandomierzu duchowo łączyli się z młodymi z całej Polski obchodzącymi tego dnia w diecezjach 31. Światowe Dni Młodzieży. W niedzielne przedpołudnie sandomierski Rynek Starego Miasta zapełnił się młodymi, którzy przybyli z całej diecezji. Przyjechali wolontariusze ŚDM z parafii, które będą w lipcu podejmować pielgrzymów oraz liczni przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas homilii Ksiądz Biskup mówił o duchowym wymiarze służby wobec drugiego człowieka, która powinna charakteryzować prawdziwego lidera i wolontariusza. – Pan Jezus nie pozostawia wątpliwości mówiąc: „Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien”. To znaczy, że bez względu na wiek, powołanie i miejsce w którym żyjemy, musimy uczyć się kochać tak jak On – na całego. W takiej miłości powinniście ćwiczyć się i doskonalić jako wolontariusze Światowych Dni Młodzieży. – mówił do młodych bp Krzysztof Nitkiewicz.

Po Eucharystii w Katolickim Domu Kultury św. Józefa młodzież z parafii św. Kazimierza w Ostrowcu Świętokrzyskim wystawiła Misterium Męki Pańskiej. Odbył się także konkurs na najwyższą i najbardziej oryginalną palmę wykonaną przez młodzież z parafialnych grup duszpasterskich.

2016-03-30 12:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Dziwisz: główne spotkania z papieżem Franciszkiem w 2016 r. będą na krakowskich Błoniach

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

kard. Stanisław Dziwisz

Bożena Sztajner/Niedziela

Główne spotkania młodzieży z papieżem Franciszkiem podczas Światowego Dnia Młodzieży w lipcu 2016 roku będą odbywać się na krakowskich Błoniach - powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas konferencji prasowej 9 października w Warszawie. Spotkanie z dziennikarzami miało miejsce na zakończenie 363. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.
CZYTAJ DALEJ

Panie, pozwól mi być Twoim światłem dla tych, których dotknęły ciemności życia!

2026-02-03 11:20

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

Jezus nie mówi, że wierzący w Niego są cukrem czy miodem ziemi. A przecież byłoby to chyba czymś pięknym – ktoś by pomyślał. Jednak nic z tego! Jesteśmy „solą” ziemi i „światłem” świata.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu. Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie».
CZYTAJ DALEJ

Papież do Polaków o czytaniu Biblii

2026-02-04 11:29

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Niech rozwijają się wspólnoty i kręgi biblijne, w których można lepiej poznawać i rozważać Słowo Boże – powiedział Leon XIV, pozdrawiając Polaków podczas audiencji generalnej 4 lutego 2026 roku. W audiencji uczestniczyło wiele grup pielgrzymów z Polski, a także pielgrzymi, którzy przybyli indywidualnie.

Wojciech Rogacin – Watykan
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję