Reklama

Przed ŚDM

Bądź z nami!

Hasło Światowych Dni Młodzieży w Krakowie: „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią” będzie towarzyszyć również podczas Forum Młodych w Częstochowie, które odbędzie się w dniach 20-24 lipca 2016 r.

Forum Młodych

– Forum zakończymy 25 lipca wyjazdem do Krakowa na spotkanie z Papieżem – mówi Ewa Macała ze Wspólnoty Emmanuel, która od kilku lat angażuje się w organizację Międzynarodowego spotkania. – Po raz pierwszy uczestniczyłam w takim forum 11 lat temu w Wadowicach, myślę, że moja świadoma droga z Panem Bogiem rozpoczęła się właśnie od tego spotkania, wówczas moja świadomość życia w Kościele zdecydowanie wzrosła i jest coraz głębsza. Dziś ja zapraszam i angażuję się w to wydarzenie, bo to zmienia życie – przekonuje.

Reklama

Forum Młodych to pięć wakacyjnych dni z młodymi ludźmi z całej Europy. W programie będzie czas na to, aby spotkać Boga na modlitwie, adoracji, w radosnym uwielbieniu, w sakramentach czy w trakcie wieczoru miłosierdzia pełnym wyjątkowej atmosfery. W ramach programu będzie można w kameralnych grupach porozmawiać z innymi ludźmi o wierze, o tym wszystkim, co dotyka nas młodych, zastanawia i porusza.

Z radością i uwielbieniem

– Modlitwa uwielbienia, żywiołowa i radosna, będzie dominować każdego dnia – zaznacza Ewa Macała. – Na co dzień zapominamy o niej, a to jedna z milszych modlitw Panu Bogu. Często Kościół kojarzy się młodym ludziom ze smutkiem, nakazami, zakazami, myślą, że to życie, które narzuca Kościół jest strasznie trudne, a w gruncie rzeczy wcale tak nie jest. Przykazania służą dobru człowieka, poza tym mamy niesamowicie dużo powodów do radości związanych przede wszystkim z tym, że Chrystus nas odkupił i życie w Jego bliskości jest życiem radości, szczęścia.

Koncert, warsztaty, konferencje

Każdego dnia będziemy uczestniczyć w warsztatach, konferencjach dotykających ważnych tematów związanych z miłością, wiarą, z relacją z Bogiem i drugim człowiekiem. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie czasu na zabawę, muzykę i dużo radości.

Reklama

Na rozpoczęcie Forum w Częstochowie zagra „Trzecia Godzina Dnia”. Konferencję wygłosi ks. Leo Maasburg (od 2003 r. pracuje dla austriackich Papieskich Dzieł Misyjnych, których jest dyrektorem). Przez wiele lat współpracował z Matką Teresą z Kalkuty – jest prawdziwym świadkiem jej świętości.

Zapraszamy

Do udziału w Forum zaproszeni są młodzi z całego kraju, szczególnie młodzież z Częstochowy, bo to tu, w tym mieście, będzie się wszystko działo. Forum będzie odbywało się w ramach Diecezjalnych Dni. Miejsce docelowe to Hala Sportowa przy ul. Żużlowej 4 w Częstochowie.

Organizatorem wydarzenia jest Wspólnota Emmanuel.

Przy zapisach do 30 kwietnia koszt pięciodniowego forum wynosi 75 zł, po 30 kwietnia 95 zł.

Więcej na: www.emmanuel2016.info .

* * *

W Polsce pierwszy raz Wspólnota Emmanuel zorganizowała takie wakacyjne spotkanie w Wadowicach w 2000 r. przed Światowymi Dniami Młodych w Rzymie. Wtedy zebrało się 900 osób, by wspólnie przygotować się do spotkania z Papieżem.

Przez kolejne 7 lat spotykaliśmy się w Wadowicach, potem w 2008 r. w Niepokalanowie, a następnie w Warszawie na czuwaniu „Sydney w Warszawie”.

W 2013 r. spotkanie młodych odbyło się w Częstochowie, równolegle do Światowych Dni Młodzieży w Rio. Przybrało nazwę „Rio in Częstochowa”. W tym roku również spotykamy się w Częstochowie.

2016-04-06 08:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O Zmartwychwstaniu

Wszyscy i bracia

CZYTAJ DALEJ

Rzecznik KEP o raporcie komisji ws. o. Pawła M.: tak ogromna manipulacja jest niewyobrażalna

2021-09-16 13:55

[ TEMATY ]

dominikanie

Ks. dr Leszek Gęsiak SJ

flickr.com/episkopatnews

"To, że doszło do tak ogromnej manipulacji dokonanej przez duchownego, i to wobec osób dorosłych, jest niewyobrażalne, ale wymaga też wielkiego współczucia i wsparcia pokrzywdzonych" - powiedział w czwartek rzecznik Episkopatu Polski, komentując wczorajszą publikację raportu dotyczącego działania o. Pawła M., który dopuścił się przemocy fizycznej i psychicznej wobec osób w duszpasterstwie. Zdaniem ks. Leszka Gęsiaka SJ, byłoby jednak dużym nadużyciem deprecjonowanie gigantycznej pracy wykonywanej przez zakon dominikanów w Polsce.

Pytany o komentarz do wczorajszej prezentacji raportu na temat o. Pawła M. rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ stwierdził, że przedstawione na niej fakty w dużej mierze były już znane, niemniej jednak są to fakty porażające. - To, że doszło do tak ogromnej manipulacji dokonanej przez duchownego, jest niewyobrażalne. Ból ludzi, którzy zostali tą działalnością doświadczeni, ból ofiar, a mówimy nie o osobach małoletnich, ale dorosłych, a więc ta manipulacja musiała być tak duża, skoro ulegali jej dorośli ludzie - to jest godne pożałowania. Ten ból wymaga z jednej strony na pewno wielkiego współczucia, ale też wsparcia ich w tym wszystkim, czego będą potrzebować - dodał rzecznik KEP.

CZYTAJ DALEJ

Nasze życie jest pielgrzymką - Eucharystia na Jasnej Górze pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego

2021-09-18 01:19

ks. Łukasz Romańczuk

Pasterka Maryjna

Pasterka Maryjna

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę o północy została odprawiona Pasterka Maryjna, której przewodniczył bp Jacek Kiciński. 

Na początku homilii bp Jacek mówił o celu pielgrzymki - Bardzo się cieszę i Bogu dziękuję, że możemy wspólnie przybywać do naszej Matki i powierzyć jej nasze intencje. Przychodzimy na Jasną Górę, bo jesteśmy powodowani miłością i wdzięcznością. Pragniemy zawierzyć nasze rodziny i nas samych opiece Maryi.
Przywołując Ewangelię o odnalezieniu Pana Jezusa w świątyni, w której to Jezus, Maryja i Józef udają się do Jerozolimy, bp Kiciński mówił o życiu ludzkim, jako pielgrzymce - Wszyscy pielgrzymujemy do domu Ojca. Pielgrzymką jest nasze życie i na tej drodze nie jesteśmy sami. Pielgrzymujemy z innymi, a od Chrztu Świętego, w naszej pielgrzymce wiary jest obecny Jezus, Maryja i Józef. Jednak w tej pielgrzymce może być tak, że gdzieś zagubimy Jezusa. Dzieje się, to gdy zatrzymujemy się na sprawach ziemskich, doczesnych. Jakże często jesteśmy zamyśleni, zapatrzeni. Mamy wiele spraw do załatwienia. Żyjemy pod presją spraw pilnych. To wszechobecne „muszę” sprawia, że nie mamy czasu na sprawy Boże. W dzisiejszym świecie jesteśmy świadkami duchowej acedii. To sprawia, że wchodzimy w przestrzeń letniości, bylejakości - nauczał hierarcha.
Biskup Jacek zauważył różnicę pomiędzy zagubieniem Jezusa, a Jego znalezieniem - To są pewne proporcje. Żeby Go odnaleźć potrzeba wysiłku. Dziś Maryja podpowiada nam, co trzeba czynić, aby odnaleźć Jezusa. Na pierwszym miejscu trzeba podjąć wysiłek poszukiwania. Nie można popaść w rozpacz. Dalej, należy szukać Go we wspólnocie. Nie ustawaj w poszukiwaniach i nie zniechęcaj się w działaniu. Gdy ktoś kogoś kocha, to szuka go nawet w ciemności nocy i nie ustaje w drodze. Prawdziwa miłość nie zna ograniczeń - mówił biskup i pytał: - Jeśli zgubię Jezusa, czy chce Go szukać? A jeśli szuka, to gdzie Go szukam? Co jest naszą Jerozolimą i gdzie jest nasza świątynia?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję