Reklama

Przed ŚDM

Z kroniki ŚDM

DIECEZJA SOSNOWIECKA – GETSEMANI

Trwa zbiórka pieniędzy na przylot 20-osobowej grupy młodzieży z Wierszyny na Syberii. Wieś, która liczy ponad 500 mieszkańców, została założona ok. 1910 r. przez polskich, dobrowolnych emigrantów, głównie z Zagłębia Dąbrowskiego.

– W lipcu młodzi będą mogli nie tylko uczestniczyć w spotkaniu z Papieżem, lecz także przez tydzień przebywać w Zagłębiu pod opieką kapłanów diecezji sosnowieckiej i miejscowych społeczników, w tym sosnowieckich Rycerzy Kolumba.

Było

Reklama

KRAKÓW – ŁAGIEWNIKI

• Organizatorzy, uczestnicy i badacze fenomenu Światowych Dni Młodzieży z całego świata spotkali się w Krakowie 1-2 kwietnia. Okazją była Międzynarodowa Konferencja „Światowe Dni Młodzieży. Źródła i rozwój idei”, zorganizowana przez Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, przy wsparciu archidiecezji krakowskiej.

• 2 kwietnia odbyło się 5. spotkanie „Dla nas i całego świata”, przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Rekolekcje poprowadził bp Grzegorz Ryś oraz ks. Peter Hocken, zaś w rozważaniu uczynków miłosierdzia pomagał św. Jan Paweł II. Wybór duchowego przewodnika piątej odsłony rekolekcji nie jest przypadkowy. – 2 kwietnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Podobnie, jak przed jedenastoma laty, gdy papież przechodził do Domu Ojca, tak i teraz ten dzień to wigilia Niedzieli Miłosierdzia – zwraca uwagę ks. dr Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Reklama

DIECEZJA LUBELSKA – MAMRE

Bp Mieczysław Cisło w Niedzielę Palmową w Chełmie przekazał sztabom parafialnym z terenu miasta specjalne błogosławieństwo od abp. Stanisława Budzika, a delegacjom z dekanatów ziemi chełmskiej pakiety ŚDM. Ksiądz Biskup przypominał o tym, że współcześni Polacy są spadkobiercami wspaniałego, tysiącletniego dziedzictwa katolickiego narodu. Apelował, by nikt nie zmarnował daru chrztu św. Dopełnieniem chełmskich obchodów ŚDM, zorganizowanych przez ks. Jacka Lewickiego, był koncert w domu kultury.

2016-04-06 08:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wsłuchani w Boga

„Mamy tendencję do tego, by widzieć świat tylko tak, jak go znamy, często w małej, ciasnej przestrzeni. Takie spotkania pomagają zobaczyć, że rzeczywistość jest o wiele szersza niż czasami nam się zdaje. To pomaga poszerzyć nasze serce” – to świadectwo Jakuba i Anny, jednych z wielu ze wspólnoty neokatechumenalnej, licznie obecnej w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Odwaga, poczucie wspólnoty, służba, głoszenie słowa – to najkrótsza charakterystyka młodych ludzi ze wspólnot neokatechumenalnych. Po raz kolejny Droga Neokatechumenalna była obecna, tak licznie i aktywnie, na Światowych Dniach Młodzieży. Ponad 150 tys. młodych ze 120 krajów wszystkich kontynentów! Przybyli do Krakowa, by spotkać się z papieżem Franciszkiem i wspólnie wielbić Chrystusa. Młodzi neokatechumeni z Polski ewangelizowali na ulicach i placach miast, głosząc Dobrą Nowinę i dając świadectwo wiary.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: Zawieszono ruch lotniczy w La Palmie; ewakuacja ludności po nasileniu erupcji wulkanu

2021-09-24 20:28

[ TEMATY ]

Hiszpania

wybuch

wulkan

PAP

Władze Wysp Kanaryjskich nakazały w piątek zawieszenie ruchu powietrznego nad wyspą La Palma, gdzie w niedzielę doszło do wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Nasilona erupcja doprowadziła do ogłoszenia ewakuacji kolejnych miejscowości na hiszpańskiej wyspie.

W opublikowanym w piątek po południu komunikacie rząd regionalny Wysp Kanaryjskich podał, że ruch lotniczy na wyspę został wstrzymany z powodu nasilenia się emisji gazów wydostających się z wulkanu. Sięgają one już wysokości 4500 metrów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję