Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Warsz-Taty nie tylko dla taty

Członkowie Diecezjalnego Centrum Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa” w Sosnowcu, w różnych grupach formacyjnych i wspólnotach parafialnych dzielą się swoim doświadczeniem. Co więcej, do grona przyjaciół Jezusa zapraszają wszystkich, a zwłaszcza osoby świeckie, małżonków, matki i ojców. Tworząc dzieło nowej ewangelizacji organizują różnego rodzaju przedsięwzięcia, aby wspólnie i na nowo czerpać i odkrywać radość z Ewangelii i zanosić je nowym osobom. Do udziału w konferencjach, warsztatach, rekolekcjach i formacji zachęcają każdego z nas, zwłaszcza, że oferta jest bogata i każdy, jeśli tylko zechce, może znaleźć coś dla siebie, co ubogaci, pomoże, rozwiąże, umocni i pozwoli zrozumieć to, co może niezrozumiałe.

Za nami kilka spotkań dla kobiet i mężczyzn, ale też wiele inicjatyw przed... I tak 31 marca kobiety miały szansę uczestnictwa w kolejnym spotkaniu z cyklu „Okryj swoją wartość w świetle Biblii”. Wykład prowadziła Maria Miduch. 9 kwietnia z kolei odbyły się całodniowe warsztaty psychologiczne, także dla pań, ale tym razem w ramach „Formacji Kobiet”. Rozważania dotyczyły emocji i ich oswajania.

Reklama

Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji nie zapomina o panach, proponując im i zapraszając na różne warsztaty. „Rola mężczyzny w wychowaniu dzieci” – to temat, który został podjęty na kolejnym spotkaniu formacyjnym dla mężczyzn w siedzibie DCNE przy ul. Jagiellońskiej 2 w Sosnowcu. Wykład, który miał miejsce 7 kwietnia, poprowadził Krzysztof Mikuła. Kolejna inicjatywa to „Tato.Net”. Tym razem organizatorzy zaprosili nie tylko ojców, ale i matki na warsztaty pt. „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Celem warsztatu było wzmocnienie ojcowskich umiejętności. Prowadzący uczyli, jak można stać się bohaterem dla swoich dzieci. Spotkanie zawierało również wspólny panel dla małżeństw, podczas którego kobiety dowiedziały się, jak wspierać mężów w byciu efektywnymi ojcami. Zajęcia odbywały się w 8 i 9 kwietnia przy kościele Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.

Ks. Mirosław Jadłosz, który przewodniczy Dziełu Nowej Ewangelizacji, z serca dziękuje wszystkim za zaangażowanie i wszelkie wsparcie tej działalności. – Do tej pory odbyło się wiele spotkań, konferencji i rekolekcji, a życzliwość ludzi umożliwiła uczestnictwo w płatnych spotkaniach wielu osobom w trudnej sytuacji materialnej. Pragniemy dalej rozwijać naszą działalność, a przed nami kolejne inicjatywy, które można na bieżąco śledzić na stronie internetowej www.przyjacielejezusa.org. Chcemy również razem z osobami, które rozwijają się duchowo w Centrum, wyjść do ludzi, którzy są z dala od Jezusa. Liczymy na wsparcie – mówi ks. Mirosław.

A najbliższy kurs – „Nowe życie” zaplanowano na 15, 16 i 17 kwietnia. Miejscem spotkań będzie parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej. Chętni mogą w ten sposób rozpocząć swój czas przemiany życia i wejścia w doświadczenie żywej relacji z Chrystusem.

2016-04-07 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Aby skutecznie porozumiewać się z uczniem

Skrypty psychologiczne dorosłych według koncepcji E. Berna i ich wpływ na zachowanie dziecka w szkole to jeden z głównych tematów warsztatów pedagogiczno-psychologicznych, które odbyły się 7 października w Jeleniej Górze. Prowadziła je Dorota Rzepczyńska – pedagog specjalny, trener treningu kontroli złości H. M. Kellner „Pod kontrolą”, terapeuta i doradca rodzinny, trener Treningu Zastępowania Agresji TZA A. Goldsteina, edukator dla dorosłych w obszarze komunikacji interpersonalnej.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Abp de Moulins-Beaufort o sporach migracyjnych w Europie

2021-09-24 20:51

[ TEMATY ]

Europa

CCEE

kryzys migracyjny

Vatican News/AFP

Abp de Moulins-Beaufort

Abp de Moulins-Beaufort

W kryzysie migracyjnym nie można się domagać, by kraje Europy Wschodniej ponosiły ten sam ciężar, co dawne imperia kolonialne – uważa przewodniczący Episkopatu Francji. Uczestniczy on w obradach Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), która jest poświęcona braterstwu w kontekście encykliki Fratelli tutti. Jednym z tematów obrad jest kryzys migracyjny.

Jak zauważa abp Éric de Moulins-Beaufort, ważne jest, abyśmy zdali sobie sprawę, że kraje naszego kontynentu miały różną historię. „To my kraje zachodnie byliśmy mocarstwami kolonialnymi, wyruszyliśmy na podbój świata, z dobrymi i złymi tego konsekwencjami, podczas gdy kraje Europy Wschodniej przez całe stulecia były dla nas przedmurzem, chroniącym nas przed Turkami, ale nie miały możliwości czy ochoty na kolonialne wyprawy. Mamy więc różną historię i różną odpowiedzialność. Nie możemy domagać się od krajów Europy Wschodniej, by w równej mierze ponosiły one konsekwencje naszych działań – mówi abp de Moulins-Beaufort.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję