Reklama

Niedziela Sandomierska

Gimnazjaliści dziękowali na Świętym Krzyżu

Niedziela sandomierska 23/2016, str. 2

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Adam Stachowicz

Występ zespołu „Full Power Spirit”

Występ zespołu „Full Power Spirit”

Diecezjalna Pielgrzymka Gimnazjalistów do sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu odbyła się po raz szósty i powoli wpisuje się na stałe w nurt formacji młodego człowieka. 20 maja, wraz z dyrektorami szkół, nauczycielami i katechetami, przybyło do Sanktuarium według szacunków organizatorów ok. 700 osób. Jak podkreśla ks. Marian Bolesta, diecezjalny duszpasterz Dzieci i Młodzieży: – Uczniowie trzecich klas wspólnie dziękowali Bogu za lata spędzone w gimnazjum i za przyjęty sakrament bierzmowania. Chcieliśmy, aby młodzi ludzie nabywali wewnętrznego pragnienia i przekonania do potrzeby dziękczynienia, a jednocześnie spotykali się między sobą i integrowali się – podkreśla Duszpasterz.

Młodzi swoje dziękczynienie rozpoczęli od nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Wyruszyli z Nowej Słupi, aby stamtąd przejść i wkroczyć na szczyt Świętej Góry. W ramach „spotkania z ciekawym człowiekiem” przed gimnazjalistami wystąpili członkowie zespołu „Full Power Spirit”. Z koncertem połączone było świadectwo życia młodych muzyków. Szczytowym punktem pielgrzymki była Msza św. w świętokrzyskim sanktuarium, której przewodniczył bp Edward Frankowski otoczony katechetami. W homilii Ksiądz Biskup podkreślił, że młodzi są wiosną i nadzieją Kościoła polskiego oraz zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. – Szczególnym darem Ducha Świętego będą Światowe Dni Młodzieży. To będzie doświadczenie młodości i powszechności Kościoła. To będzie nadzieja dla Polski. To będzie ożywienie wiary i odmłodzenie Kościoła – podkreślał Kaznodzieja. Mówił jednocześnie, że młodzi są skarbem Kościoła i znakami nadziei, ale jednocześnie potrzebują wartości. Wskazał na nie mówiąc: – Tymi wartościami są: „mam rodzinę”, „jestem Polakiem”, „wierzę w Boga”. Na te trzy wartości, jak pokazują badania socjologiczne, zgadzają się prawie wszyscy młodzi – puentował bp E. Frankowski.

Na zakończenie spotkania młodzież miała jeszcze możliwość wspólnej modlitwy do Jezusa Miłosiernego oraz ucałowania relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

2016-06-01 14:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

302. Warszawska Pielgrzymka Piesza dotarła na Jasną Górę

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Warszawa

Monika Książek

302. Warszawska Pielgrzymka Piesza jest już na Jasnej Górze. W organizowanej i prowadzonej przez paulinów kompanii udział wzięło prawie 7 tys. osób. Tegoroczna pielgrzymka była wezwaniem do wyznawania wiary i życia według jej zasad.

CZYTAJ DALEJ

Muzycznie o drodze męczeństwa

2023-01-31 13:30

[ TEMATY ]

muzyka

Karol Porwich/Niedziela

Przyzwyczailiśmy się już, że o wielkich, godnych upamiętnienia postaciach pisze się artykuły, publikuje na ich temat broszury, książki; ich życiu i działalności poświęca się często całe monografie. Powstają filmy biograficzne, artyści umieszczają ich wizerunki na obrazach i grafikach. Zapominamy przy tym, że artystyczną formą opowieści o człowieku może być także... muzyka.

Jednym z dzieł muzycznych, które traktuje o życiu pięknej, choć nieco zapomnianej postaci, jest powstały niedawno utwór „6665. Martyris via” na klawesyn autorstwa Marka Kunickiego. Kompozycja ta została zainspirowana świadectwem wiary, życia i śmierci męczennika II wojny światowej, sługi Bożego kl. Alfonsa Mańki, oblata.

CZYTAJ DALEJ

Kancelaria Prezydenta: Andrzej Duda przyznał prezydentowi Łotwy Order Orła Białego

2023-02-01 11:35

[ TEMATY ]

prezydent

PAP/EPA/TOMS KALNINS

Prezydent Andrzej Duda przyznał Order Orła Białego prezydentowi Łotwy Egilsowi Levitsowi; polski przywódca otrzymał od prezydenta Łotwy Order Westharda - poinformowała w środę prezydencka kancelaria. W środę w Rydze odbyło się spotkanie prezydentów Polski i Łotwy.

Polski prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przebywa od wtorku z wizytą na Łotwie. W środę w Rydze Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Levitsem. Według KPRP, tematem rozmowy jest bezpieczeństwo w regionie, w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję