Reklama

Niedziela Lubelska

Kraśnik

Pamięć o Janie Pawle II

Niedziela lubelska 24/2016, str. 8

[ TEMATY ]

turniej

Małgorzata Kowalik

Pod patronatem abp. Stanisława Budzika w Kraśniku odbyła się kolejna edycja Turnieju Wiedzy o św. Janie Pawle II. W konkursie, który odbył się 18 maja, wzięło udział 16 czteroosobowych drużyn z gimnazjów i liceów. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące m.in. biografii Jana Pawła II i encykliki o Bożym Miłosierdziu. Uczestnikom towarzyszyły relikwie świętego, którymi błogosławieństwa udzielił dziekan kraśnicki ks. Jerzy Zamorski.

Reklama

Podkreślając, że jest to największy papieski konkurs religijny w województwie lubelskim, Ksiądz Dziekan odczytał list abp. Stanisława Budzika, przywołujący miłość Jana Pawła II do młodzieży i jego duchową więź z „wiosną Kościoła” oraz zawierający zachętę do udziału w święcie wiary i młodości w Krakowie. Do Światowych Dni Młodzieży nawiązał również ks. Adam Bab, diecezjalny koordynator ŚDM. Z kolei ks. Piotr Goliszek reprezentujący Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie zachęcał, by konkursowa wiedza pozostała dobrem. – Starajcie się być świadkami wielkiej miłości Jana Pawła II do Boga, drugiego człowieka i Ojczyzny – podkreślał. O znaczeniu św. Jana Pawła II jako autorytetu dla młodzieży mówił Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. Gospodarz miasta zapewniał, że pamięć o Ojcu Świętym w Kraśniku jest wciąż żywa, o co dba m.in. młodzież, pielęgnując jego dziedzictwo.

Spośród uczestników konkursu najbardziej cieszyła się drużyna z gimnazjum w Annopolu, która zajęła pierwsze miejsce, zdobywając maksymalną liczbę punktów. W gronie laureatów znalazły się drużyny z kraśnickich gimnazjów – nr 2 oraz im. Mikołaja Reja. Tuż poza podium uplasowali się uczniowie z liceum na kraśnickiej „Górce” oraz gimnazjaliści z Mętowa. Podczas wręczenia nagród i dyplomów słowa wdzięczności skierowane do organizatorów i uczestników konkursu (szczególnie katechetki Marioli Gałkowskiej) przeplatały się z piosenkami i wierszami, m.in. chór z Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku wykonał „Barkę”, a Magdalena Kowalik zadedykowała wszystkim swój wiersz pt. „Święty Papież”.

2016-06-09 10:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

VII Turniej Mikołajkowy

Niedziela zamojsko-lubaczowska 52/2017, str. III

[ TEMATY ]

turniej

Archiwum autora

Pamiątkowa fotografi a uczestników turnieju

Pamiątkowa fotografi a uczestników turnieju

W hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w sobotę 9 grudnia odbył się VII Turniej Mikołajkowy Miast Partnerskich w halowej piłce nożnej. Wśród dostojnych gości turnieju znaleźli się: ks. dr Michał Maciołek, kanclerz Kurii Zamojsko-Lubaczowskiej, Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Andrzej Wnuk, prezydent miasta Zamość, Konrad Dziuba, reprezentant gminy Zamość, Marek Pogódź, radny Rady Miasta Zamość, Marian Jaworski, zastępca kierownika Filii Urzędu Marszałkowskiego w Zamościu, Małgorzata Bzówka, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość, Henryk Kowalski, przewodniczący Wydziału Gier, jednocześnie sędzia główny turnieju.

CZYTAJ DALEJ

„Fatima” - film, który pomaga w przeżywaniu wiary

2021-09-22 09:24

[ TEMATY ]

Częstochowa

Fatima

Tygodnik Katolicki Niedziela

pokaz filmu

Karol Porwich/Niedziela

Wieczorem 21 września w Cinema City w Częstochowie odbył się specjalny przedpremierowy pokaz filmu „Fatima” w reżyserii Marco Pontecorvo. Na projekcję filmu mieszkańców Częstochowy zaprosił Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Przybyłych do częstochowskiego kina pracowników, czytelników i przyjaciół „Niedzieli” przywitał redaktor naczelny ks. Jarosław Grabowski. – „Fatima” to film z przesłaniem. Popularyzuje on Fatimę i przybliża jej tajemnice. Być może także pomoże pogłębić wiarę – powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Stanisław Orzechowski – Człowiek – Kapłan – Opozycjonista [ZAPROSZENIE]

2021-09-23 09:38

Kamil Szyszka

Ks. Stanisław Orzechowski

Ks. Stanisław Orzechowski

W rodzinnej miejscowości "Orzecha" - Kobylinie, odbędzie się spotkanie upamiętniające jego życie i działalność.

Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą, a po niej wszyscy udadzą się do sali przy ul. Krotoszyńskiej. Tam w debacie wezmą udział: Wiesław "Kuzyn" Wowk, Łukasz Sołtysik z wrocławskiego IPNu czy brat zmarłego kapłana - Józef Orzechowski. Na zakończenie odbędzie się projekcja filmu: "Orzech".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję