Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź

Rozważnie i romantycznie

Niedziela łódzka 24/2016, str. 4

[ TEMATY ]

konferencja

Ks. Paweł Kłys

W konferencji uczestniczyli także rodzice z małymi dziećmi

W konferencji uczestniczyli
także rodzice z małymi dziećmi

„O relacjach i finansach w rodzinie” – to hasło ogólnopolskiej konferencji zorganizowanej w ramach XXIII Łódzkich Dni Rodziny przez Centrum Służby Rodzinie. Konferencja była ostatnim punktem archidiecezjalnych obchodów święta rodziny, obok marszu dla życia i rodziny, pielgrzymki rodzin do sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach i festynu rodzinnego.

Reklama

Abp Marek Jędraszewski, odnosząc się do nauczania Kościoła na temat małżeństwa i rodziny, wskazał, że na temat rodziny i relacji w rodzinach, ale także na temat tego, co stanowi aspekt finansowy w jej funkcjonowaniu, nie wolno nam rozmawiać w oderwaniu od adhortacji apostolskiej Ojca Świętego Franciszka – „Amoris laetitia” – Radość w miłości. Tam bardzo wiele jest mowy o relacjach i o czułości w rodzinie. Ojciec Święty zwraca uwagę na bardzo ludzki, chwytający za serce, aspekt życia osobistego, małżeńskiego, rodzinnego, a jeszcze szerzej – społecznego.

Tematy poruszane w czasie konferencji dotyczyły tego, jak wychowywać i budować relacje, umieć ze sobą rozmawiać – szczególnie o sprawach ważnych dla życia w rodzinie, czy mądrej sztuki kochania. Nie zabrakło także tematów praktycznych, które mówiły o tym, jak dobrze planować wydatki rodzinne, dbać o domowy budżet i pozyskiwać środki finansowe dla rodzin z dziećmi.

Wśród prelegentów, którzy dzielili się swoim doświadczeniem życia w rodzinie, znaleźli się: Jolanta Kałużna, psycholog, Dominika Figurska, aktorka teatralna i filmowa, Piotr Uściński, poseł na Sejm RP, przewodniczący zespołu parlamentarnego na rzecz polityki i kultury prorodzinnej oraz Elżbieta i Mirosław Wrotek – rodzice dwójki nastolatków z dwudziestoośmioletnim stażem małżeńskim i Ireneusz Krosny, znany i ceniony artysta satyryczny.

2016-06-09 10:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konferencja o kard. Świątku, niezłomnym świadku wiary – w 100. rocznicę urodzin

[ TEMATY ]

konferencja

Ks. kard. Kazimierz Świątek

Ks. kard. Kazimierz Świątek

Konferencja poświęcona niezłomnemu kapłanowi, kard. Kazimierzowi Świątkowi z okazji 100. rocznicy jego urodzin odbyła się 8 listopada w Wyższym Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Urodzony na Polesiu kard. Świątek, już jako dziecko zesłaniec na Syberię, jako ksiądz spędził 10 lat w sowieckich łagrach. Zmarł w 2011 r. w wieku 96 lat.

- Jego życie prowokuje nas do konfrontacji spojrzenia na nasze trudności, z tym, czego on doświadczył. Jest to dla nas nauka, że nasze trudności są ważne, ale „do przeżycia” - powiedział biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Przypomniał też, że gdy Kazimierz Świątek, jako uczeń powierzył się duchowej opiece Sługi Bożego bp. Zygmunta Łozińskiego, prosił go o wstawiennictwo, aby pozostał wiernym sługą Chrystusa. Pozostał nim, w najokrutniejszych czasach totalitarnych systemów, faszyzmu i komunizmu, które go dotknęły.

CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: w tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości

W tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości — powiedział bp Krzysztof Włodarczyk po kanonicznym objęciu diecezji bydgoskiej. Duchowny jest drugim ordynariuszem bydgoskim od utworzenia diecezji w 2004 roku.

Bp Włodarczyk podczas uroczystości w katedrze świętych Marcina i Mikołaja podpisał dokumenty związane z objęciem diecezji wraz z dotychczasowych administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej, ordynariuszem toruńskim biskupem Wiesławem Śmiglem i kolegium konsultorów.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Msza dziękczynna w archikatedrze za beatyfikację Prymasa

2021-09-28 21:44

[ TEMATY ]

Warszawa

Eucharystia

bł. kard. Stefan Wyszyński

Agata Kowalska

- Dziękujemy dziś Bogu za jego bezgraniczne zawierzenie Soli Deo – per Mariam, samemu Bogu przez Maryję. Niech heroiczna wiara i miłość obojga nowych Błogosławionych przypomni nam nasze powołanie do świętości! - powiedział w homilii abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, który przewodniczył w archikatedrze św. Jana w Warszawie dziękczynnej Mszy św. za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Po raz pierwszy we wtorek 28 września modlący się od lat w archikatedrze warszawskiej o beatyfikację Prymasa spotkali się wspólnie na dziękczynieniu za nią. Msze święte dziękczynne będą odprawiane odtąd w archikatedrze każdego 28 dnia miesiąca o godz. 19.00.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję