Reklama

Głos z Torunia

Dziękczynienie za dar Eucharystii

W Toruniu odbył się diecezjalny dzień skupienia dla członków i sympatyków Ruchu Rodzin Nazaretańskich

Niedziela toruńska 24/2016, str. 7

[ TEMATY ]

Rodziny Nazaretańskie

Elżbieta Czapiewska

Pomnik Rodziny Nazaretańskiej przy sanktuarium pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

Pomnik Rodziny Nazaretańskiej przy sanktuarium pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

Do Torunia przyjechaliśmy 29 maja i już na samym początku mile zaskoczyło nas miasto tętniące życiem. Na promenadzie przy Bulwarze i Starówce przechadzały się tłumy ludzi korzystających z pogodnych chwil długiego majowego weekendu. My natomiast zapragnęliśmy te chwile poświęcić Bogu, biorąc udział w dniu skupienia Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Miejscem spotkania było Centrum Dialogu Społecznego, w którym czasowo rolę gospodarzy pełnili Maria i Wojciech Osińscy – wieloletni animatorzy.

Spotkanie rozpoczęło się wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w czasie którego odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, jak również była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz rozmowy z kierownikiem duchowym. Następnie wzięliśmy udział w Mszy św. Z potrzeby serc złożyliśmy intencję dziękczynną za dar Eucharystii, która wraz z chrztem i bierzmowaniem, znajduje się w centrum wtajemniczenia chrześcijańskiego i stanowi źródło życia Kościoła. Z tego sakramentu miłości wypływa w istocie wszelka autentyczna droga wiary, komunii i świadectwa.

Reklama

Liturgia Słowa tego dnia nawiązywała do pięknej modlitwy Salomona, który modlił się za cudzoziemców słowami: „Niech wszystkie narody ziemi poznają Twe imię”, jak również do Ewangelii wg św. Łukasza ukazującej głęboką wiarę setnika. Słowo Boże wygłosił ks. kan. Sylwester Ćwikliński, moderator RRN diecezji toruńskiej. Zachęcał on do refleksji nad tym, jak bliska więź łączyła sługę i setnika, jego pana. Pomimo tak wielu różnic występujących między nimi, zarówno stanowych, jak i poglądowych, potrafili budować życzliwe wzajemne relacje. Bardzo ważne dla nas współcześnie jest to budowanie dobrych relacji z bliźnimi, relacji opartych na miłości braterskiej, ponieważ wtedy może działać Bóg, który jest miłością.

W grupach w postawie pokory, wzywając wstawiennictwa i opieki Maryi, dzieliliśmy się doświadczeniem miłującej obecności Boga, nawiązując do zagadnień miłości braterskiej i zastanawialiśmy się nad tym, jak głęboka jest nasza wiara.

Na zakończenie dnia skupienia odbyła się agapa, w czasie której mieliśmy okazję do tego, by przy kawie nieco się posilić. W godzinach wieczornych, po rozesłaniu, niektórzy z nas udali się jeszcze na koncert do toruńskiej bazyliki katedralnej, a inni pojechali zwiedzić sanktuarium pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Jakież było nasze zaskoczenie i podziw dla piękna tego obiektu sakralnego. Ogromną radość w naszych sercach wywołały usytuowane u podnóży bazyliki postacie przedstawiające Rodzinę Nazaretańską. Szczęśliwi wracaliśmy do domów, dziękując Panu Bogu za wszystko, co nas tego dnia spotkało.

Szersze informacje na temat działalności Ruchu Rodzin Nazaretańskich na stronie internetowej: www.rrn.info.pl

2016-06-09 10:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodzina zakochana w Bogu

Niedziela toruńska 27/2018, str. VI

[ TEMATY ]

Rodziny Nazaretańskie

Archiwum RRN

Członkowie ruchu podczas spotkania w grupach dzielenia

Członkowie ruchu podczas spotkania w grupach dzielenia

W Ryńsku odbyło się kolejne spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich Diecezji Toruńskiej połączone z obchodami szesnastej rocznicy erygowania ruchu

Czerwiec to miesiąc poświęcony Sercu Jezusowemu. Serce symbolizuje miłość, stąd też i temat konferencji – „Rodzina zakochana w Bogu” – wygłoszonej 16 czerwca przez moderatora Ruchu Rodzin Nazaretańskich (RRN), ks. kan. Sylwestra Ćwiklińskiego. Kapłan przypomniał zebranym istotę, piękno i znaczenie sakramentu małżeństwa na drodze do zbawienia.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Za życiem w Jarosławiu

2021-09-21 11:30

archiwum Radio Fara

W Marszu wzięły udział całe rodziny

W Marszu wzięły udział całe rodziny

W ostatnią niedzielę, 19 września 2021 r., w Jarosławiu odbył się Marsz dla życia i rodziny. Pochód przeszedł z kościoła Miłosierdzia Bożego do jarosławskiego Opactwa. W tym roku hasłem wydarzenia były słowa: „Tato – bądź, prowadź, chroń”.

Marsz zgromadziły wiernych, którym zależy na obronie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Rodziny całymi rodzinami gromadziły się na tym wydarzeniu, aby swoim świadectwem mówić o życiu. W wydarzeniu wzięli udział także Wojownicy Maryi z Przemyśla, Domowy Kościół i inne wspólnoty eklezjalne. Miłość, życie i rodzina to najlepsza jest nowina – z takim hasłem uczestnicy marszu przechodzili przez Jarosław.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję