Reklama

Niedziela Sandomierska

Jedziemy na ŚDM!

Biskup Krzysztof Nitkiewicz odwiedził w Bieszczadach młodzież i rodziny przeżywające wakacyjne rekolekcje zorganizowane przez Ruch Światło-Życie. W trakcie odwiedzin postanowił wraz z młodymi uczestnikami rekolekcji oazowych pierwszego stopnia w Rudence zaprosić młodzież do wzięcia udziału w spotkaniu w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz do wydarzeń poprzedzających to spotkanie, które odbywać się będą w diecezji. Okazją ku temu stał się przejazd drezynami z Uherzec Mineralnych po bieszczadzkim trakcie. Jak widzimy na zdjęciu – Ksiądz Biskup osobiście zaprasza na spotkania i zachęca młodych, by po powrocie do parafii zaangażowali się w przygotowania do ŚDM. Przy okazji zaprosił też wszystkich na Dzień Wspólnoty do Sandomierza.

Troską Księdza Biskupa i duszpasterzy w parafiach jest, aby jak największa liczba młodzieży mogła wziąć udział w spotkaniach centralnych w Krakowie i spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz w Dniach w Diecezji.

Od 20 do 25 lipca będziemy gościć w naszej diecezji ok. 800 osób z Francji, Kanady, Italii, Wybrzeża Kości Słoniowej, Białorusi, Ukrainy, Hiszpanii, Albanii i Ekwadoru. Do naszej diecezji przybędzie również ok. 650 osób z Drogi Neokatechumenalnej z Hiszpanii, Serbii, Filipin, Chorwacji i Meksyku, aby podjąć akcję ewangelizacyjną. Dni w Diecezji mają pokazać naszym gościom region, naszą kulturę i być przygotowaniem do przeżywania centralnego spotkania w Krakowie. Pragniemy nie tylko ich ugościć, ale również sami przeżyć jak najlepiej ten niepowtarzalny czas święta młodych.

Centralnymi miejscami przeżywania wspólnoty będą Sandomierz i Stalowa Wola. 23 lipca w Sandomierzu od godz. 10 na Rynku gromadzić się będą nie tylko goście z zagranicy, ale także wszyscy diecezjanie – młodzi i dorośli. Ma być to czas wielkiego świętowania spotkania z Chrystusem i tworzenia wspólnoty. Oprawę muzyczną przygotowują uczestnicy warsztatów muzycznych OReMuz (Oazowe Rekolekcje Muzyczne). Blisko 100 osób utworzy chór, orkiestrę i sekcję rytmiczną.

Reklama

Prezydent Stalowej Woli już zaprasza na zorganizowany przez miasto koncert Piotra Rubika, który odbędzie się 24 lipca od godz. 19 na stadionie MOSiR przy ul. Hutniczej 15.

Praktyczną pomoc dla młodych w postaci „Przewodnika po diecezji sandomierskiej” oraz specjalnej aplikacji na telefony komórkowe i tablety z najpotrzebniejszymi informacjami dla pielgrzymów prezentujemy dziś na łamach „Niedzieli Sandomierskiej”.

2016-07-14 08:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi z całego świata już w Polsce

Z całego świata przybywają do nas młodzi ludzie, żeby wziąć udział w obchodach Światowych Dniach Młodzieży. Zebaliśmy dla Was filmy przedstawiające to jak potrafią się bawić i korzystać z tych wyjątkowych chwil.

CZYTAJ DALEJ

Papież: przemoc względem kobiet nie bierze się znikąd

2022-11-26 15:00

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Aby skutecznie zwalczyć plagę przemocy względem kobiet nie wystarczą wyspecjalizowane organy czy działania represyjne. Potrzeba jedności i współpracy przede wszystkim w dziedzinie prewencji – mówił Papież na audiencji dla przedstawicieli włoskiej policji, którzy specjalizują się w zwalczaniu przemocy względem kobiet. Podkreślił, że prewencja jest niezwykle ważna, bo ten rodzaj przemocy wynika często z postaw kulturowych, głęboko zakorzenionej mentalności i uprzedzeń.

Papież zwrócił też uwagę na czynniki, które sprzyjają przemocy względem kobiet. Są to z jednej strony hedonistyczny styl życia, a z drugiej – kryzys gospodarczy i społeczny.

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy Lewandowskiego

2022-11-26 18:02

[ TEMATY ]

piłka nożna

PAP/EPA/Friedemann Vogel

Zwycięstwo Polski nad Arabią Saudyjską 2:0 ocenione zostało w Skandynawii jako pokaz zimnej krwi polskich piłkarzy, zwłaszcza Wojciecha Szczęsnego, który w przełomowym momencie meczu popisał się szaloną, podwójną obroną rzutu karnego.

Gra polskiej drużyny została oceniona jako solidna i opanowana, która sprowadziła na ziemie Arabię Saudyjską z euforii po sensacyjnym pokonaniu Argentyny kilka dni wcześniej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję