Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź – Kraków

Gotowi do pracy

Delegacja młodzieży z archidiecezji łódzkiej uczestniczyła w szkoleniu dla wolontariuszy hybrydowych. Wolontariat hybrydowy polega na tym, że wolontariusze mają możliwość uczestniczenia i pomocy podczas Dni w Diecezjach, a później jadą do Krakowa, aby i tam móc służyć swoim czasem i rękoma do pracy. Podczas krakowskiego szkolenia wolontariusze zostali przydzieleni do konkretnych sekcji, a w nich do potrzebnych zadań. Przeszli szkolenie z ABW, pierwszej pomocy. Mieli możliwość zapoznania się z topografią miasta, gdyż spotkania odbywały w różnych punktach Krakowa. „Jestem zadowolony, ponieważ dostałem zadanie, o które się modliłem, i o którym marzyłem. Najpierw trafiłem do biura prasowego, ale w związku z tym, że edycja tekstów nie należy do moich najmocniejszych stron, poprosiłem o przeniesienie do działu fotografii, która jest moją pasją”– mówi wolontariusz Mariusz Cygan. W sekcji komunikacji będzie działał Paweł Gomulak, który podejmie pracę z dziennikarzami z całego świata. „Mimo że na co dzień nie jestem związany z dziennikarstwem, to zadanie, które zostało mi powierzone, bardzo mnie cieszy, gdyż będę miał kontakt z zagranicznymi dziennikarzami. Współpracując z nimi, będę mógł wykorzystać swoje zdolności językowe”.

Pozostali wolontariusze hybrydowi z Łodzi Piotrowej są przydzieli do Redakcji Centrum Medialnego oraz do pomocy przy organizacji katechez.

2016-07-21 10:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

ŚDM 2016: Słowacka wersja hymnu "Błogosławieni Miłosierni" już zatwierdzona

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Jakub Blycharz

87 muzyków brało udział w nagraniu krakowskiego hymnu ŚDM w studiu w Alwerni

87 muzyków brało udział w nagraniu krakowskiego hymnu ŚDM w studiu w Alwerni

Słowacy przygotowali już swoją wersję oficjalnego hymnu Światowych Dni Młodzieży "Błogosławieni Miłosierni". Poinformowali o tym 10 lutego podczas spotkania Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży, które odbyło się w słowackich Bojniczkach. Wśród poruszanych tematów były m.in. przygotowania do spotkania młodych z papieżem w Krakowie w 2016 r.

Trwają prace nad tłumaczeniami hymnu "Błogosławieni Miłosierni" na oficjalne języki Światowych Dni Młodzieży. Słowacy już przygotowali swoją wersję, o czym poinformowali podczas spotkania w Bojniczkach, w diecezji Żilina na Słowacji.

CZYTAJ DALEJ

Święty Mateusz - Apostoł i Ewangelista

Niedziela szczecińsko-kamieńska 37/2002

[ TEMATY ]

święty

Arkadiusz Bednarczyk

21 września obchodzimy święto św. Mateusza, jednego z dwunastu Apostołów, autora pierwszej Ewangelii. Imię Mateusz jest odtworzeniem imienia Matthaios z hebrajskiej formy matthai, pochodzącej od Mattanjahu albo martanja (por. Ezdr 10, 33; 1 Krn 9, 15) i znaczy "dar Boga" . W Ewangelii św. Marka Mateusz - celnik nosi też drugie semickie imię Lewi, syn Alfeusza (Mk 2, 14-17), podobnie w Ewangelii św. Łukasza ( Łk 5, 27 32). Imię Lewi było znane w Starym Testamencie, ponieważ tak nazywał się syn Jakuba i Lei (Rdz 29, 34; 49, 5).

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka seniorów i wolontariuszy

2021-09-21 16:11

[ TEMATY ]

seniorzy

Parafialne Zespoły Caritas

Fb/CaritasDiecezjiZielonogorskoGorzowskiej

Członkowie Klubu Seniora „Babie lato” i wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas z parafii Chrystusa Króla w Tuplicach wybrali się na pielgrzymkę na Podlasie – informuje Caritas diecezjalna.

Wyjazd odbył się w dniach 13-17 września. Na pielgrzymim szlaku znalazły się takie miejsca jak: Białystok , Tykocin, Supraśl, Narew, Soce, Bohoniki , Puszcza Białowieska czy Sokółka. Opiekę duchową nad uczestnikami wyjazdu sprawował ks. Leszek Białuga. Szczegółową relację z poszczególnych dni znaleźć można na parafialnym Facebooku. Zapraszamy do galerii zdjęć.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję