Reklama

Śpiewem sięgają nieba

Jubileusz pracy artystycznej Marioli Jeziorowskiej

Jubileusz 35-lecia pracy artystycznej obchodzi w tym roku Mariola Jeziorowska, dyrygent m.in. Jasnogórskiego Chóru Dziewczęcego „Filiae Mariae” oraz Jasnogórskiego Chóru Żeńskiego „Kółeczko”. Jubileuszowej Mszy św. odprawionej w Bazylice Jasnogórskiej 2 października br. przewodniczył o. Szymon Botul, paulin. Eucharystię koncelebrowali: ks. prał. Franciszek Dylus – b. proboszcz par. św. Franciszka z Asyżu w Częstochowie oraz ks. prał. Roman Szecówka – obecny proboszcz. W tej parafii Mariola Jeziorowska prowadzi Chór Mieszany „Cantilena”. Kieruje również Chórem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Częstochowie oraz Chórem Słuchaczy Studium Liturgii i Muzyki Kościelnej przy Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie. Na przestrzeni 35 lat pracy wykształciła ponad tysiąc chórzystów. Mówił o tym podczas Mszy św. ks. prał. Roman Szecówka: – 35 lat pracy to kawał czasu, ale też ogrom pracy. To zastępy młodych ludzi, których jako wychowawca i nauczyciel kształtowała w szkole muzycznej, w ogniskach muzycznych i śpiewaczych. To ta wspaniała młodzież dzisiaj tutaj tak pięknie ubrana w kolorze purpury, jak gdyby chciała powiedzieć Pani Profesor: „dziękujemy”, jak żywe róże w darze wdzięczności za serce, miłość, trud, poświęcenie i gorliwą pracę. To także dojrzali ludzie śpiewający w chórach.

Reklama

Mariola Jeziorowska rozpoczęła pracę 1 października 1981 r. w Społecznym Ognisku Muzycznym nr 2 w Częstochowie jeszcze jako studentka wychowania muzycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, a rok później podjęła pracę w Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie, gdzie pracuje do dziś. Prowadzi klasy emisji głosu i chór dziecięcy. Jest absolwentką studiów podyplomowych na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy z zakresu emisji głosu i chórmistrzostwa. W latach 1993-98 pełniła funkcję dyrektora Częstochowskiego Towarzystwa Muzycznego. Przez dwie kadencje była wiceprezesem Polskiej Federacji Pueri Cantores.

Po Mszy św. zabrzmiał koncert wszystkich zespołów chóralnych prowadzonych obecnie przez Mariolę Jeziorowską. Na zakończenie zabrała głos sama jubilatka, która podziękowała ojcom paulinom za zaproszenie do prowadzenia jasnogórskich chórów i księżom z parafii św. Franciszka z Asyżu w Częstochowie, chórzystom, a także swoim rodzicom, którzy bardzo wcześnie rozwijali jej zainteresowania muzyczne, oraz rodzinie, która, jak mówiła, „dzielnie znosi rozliczne obowiązki i pomaga na różny sposób”. Świadectwem rodzinnego wsparcia dla Marioli Jeziorowskiej była obecność jej Rodziny, m.in. Męża, który medialnie rejestrował uroczystość i Dzieci oraz Mamy.

Do gratulacji i życzeń przyłącza się również redakcja „Niedzieli”. Dobrze znamy i podziwiamy dorobek artystyczny Pani Marioli Jeziorowskiej, która ze swoimi chórzystami niejednokrotnie koncertowała w redakcyjnej auli.

2016-10-12 08:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zanim zadzwonisz do egzorcysty…

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. 16-17

[ TEMATY ]

egzorcyzmy

demon

Adobe.Stock.

Demony można „widzieć” wszędzie albo wcale ich nie zauważać. Problemem jest uchwycenie właściwej perspektywy. Świat jest w rękach Boga.

Faktem jest, że dziś poszukuje się egzorcystów, choć przed kilkoma laty tego zjawiska nie było. Jeżeli nie będziemy ostrożni i nie przejmiemy się wskazaniami Kościoła, to owo poszukiwanie egzorcystów może stać się taką samą formą zabobonu, jak np. zwracanie się o pomoc do magów” (ks. Gabriele Amorth, Egzorcyści i psychiatrzy, s. 137-138).

CZYTAJ DALEJ

Papież przyjął na audiencji dwóch Polaków-nuncjuszy

Ojciec Święty przyjął dziś na poszczególnych audiencjach kilku biskupów w tym dwóch Polaków-nuncjuszy: arcybiskupa Waldemara Stanisława Sommertaga, nuncjusza apostolskiego w Nikaragui oraz arcybiskupa Andrzeja Józwowicza, nuncjusza apostolskiego w Iranie – poinformowało watykańskie Biuro Prasowe.

Ponadto Ojciec Święty przyjął także arcybiskupa archidiecezji Matki Bożej w Moskwie Paolo Pezzi FSCB oraz nuncjusza apostolskiego w Demokratycznej Republice Konga, arcybiskupa Ettore Balestrero. Tradycyjnie watykańskie Biuro Prasowe nie informuje o poruszanych w tych rozmowach tematach.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

2021-09-26 12:36

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zamykaniem się w małych, ekskluzywnych grupkach przestrzegł Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii (Mk 9, 38-41), czytanego w 26 niedzielą zwykłą roku B, w którym mowa o tym, że uczniowie zabraniali pewnemu człowiekowi wypędzania złych duchów w imię Jezusa. Pan zachęca ich, aby nie stawiali przeszkód tym, którzy czynią dobro i wzywa do czuwania nad własnym sercem, aby nie ulegli złu i nie gorszyli innych – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję