Reklama

Ogień zniszczył ich dom

Dla rodziny Krystyny i Janusza Krasów z Kolonii Raciborowice (gmina Białopole, parafia Buśno) 30 stycznia br. był dniem, w którym zmieniło się wszystko. Zostali bez dachu nad głową. W wyniku pożaru stracili cały swój dobytek. Jedyne, co uratowali, to własne życie.

Małżeństwo z blisko 10-letnim stażem – rodzice dwójki dzieci – i ich bliscy potrzebują natychmiastowej pomocy. Obecnie mieszkają u krewnego. Na miejscu odwiedził ich ks. Adam Sobczak, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Poznał historię tragicznego wydarzenia i rozmawiał z poszkodowanymi. – Wszędzie było dużo dymu, jak wszedłem do mieszkania, to dmuchało gorące powietrze. Zadzwoniłem po straż pożarną – kazali czekać. Siedziałem i przyglądałem się, jak coraz bardziej się dymi. Prąd strzelał i cała instalacja się paliła. Dzięki Bogu nikogo nie było w domu, bo jakby to się działo w nocy, to byłoby sześcioro nieboszczyków, a tak zostaliśmy bez dachu nad głową... – relacjonował Janusz Kras.

Reklama

Pogorzelcy z Buśna potrzebują pieniędzy, by mogli zakupić nowy dom lub odbudować spalony. Już teraz są wdzięczni za każdą okazaną pomoc. – Tutaj są ludzie dobrego serca. Przywożą różne rzeczy pierwszej pomocy. Naprawdę wszyscy chcą pomóc – ze wzruszeniem powiedziała Krystyna Kras.

Pogorzelców finansowo wsparła gmina Białopole. W parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Buśnie została już przeprowadzona taca na rzecz poszkodowanej rodziny. To jednak niejedyna forma pomocy ze strony wiernych diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Również parafianie z hrubieszowskich dekanatów przekazali ofiary do puszek na rzecz rodziny Krasów.

Zachęcam do wysłuchania reportażu pt. „Ogień spalił ich dom”, zamieszczonego na stronie internetowej: www.zamosc.caritas.pl .

Każdy, kto chce wesprzeć finansowo rodzinę Krasów, może dokonać wpłaty na konto bankowe Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej: PKO BP SA Zamość 61 1020 5356 0000 1802 0173 6941, z dopiskiem: „Pomoc dla rodziny Krasów”

2017-03-01 09:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mazowieckie: Kobieta zaczęła rodzić przed szpitalem; poród odebrał policjant

2021-09-23 09:48

[ TEMATY ]

noworodek

Karol Porwich

Policjant z Kozienic (Mazowieckie) odebrał poród. Pomógł kobiecie, która nie zdążyła dotrzeć do szpitala na czas i zaczęła rodzić w samochodzie na parkingu tuż przed lecznicą - poinformowała w czwartek rzeczniczka kozienickiej policji asp. Ilona Tarczyńska.

W środę wieczorem 30-letni st. sierż. Ireneusz Iwańczyk wykonywał obowiązki służbowe przed szpitalem w Kozienicach, gdy nagle usłyszał krzyk kobiety. Natychmiast wybiegł z radiowozu i podbiegł do auta stojącego na parkingu. Była tam przyszła matka, która właśnie zaczęła rodzić, i towarzyszący jej mąż.

CZYTAJ DALEJ

Francuska batalia przeciwko transpłciowej indoktrynacji dzieci

2021-09-23 15:16

[ TEMATY ]

gender

Magdalena Pijewska

Francuscy lekarze, sędziowie, adwokaci, intelektualiści, nauczyciele i rodzice wystosowali apel zdecydowanie sprzeciwiający się transpłciowej indoktrynacji dzieci. Piszą w nim o „kradzieży dzieciństwa” i „robieniu towaru z ciała” nieletnich coraz częściej indoktrynowanych do zmiany płci. Mediom zarzucają, że świadomie promują ideologię gender, mimo iż znane są jej zgubne skutki.

„Nie możemy dłużej milczeć, wobec tego, co uważamy za poważne wypaczenie w imię emancypacji «dziecka transpłciowego» (które twierdzi, że nie urodziło się we «właściwym ciele»). Radykalne dyskursy legitymizują żądania zmiany płci na podstawie zwykłej percepcji, przedstawianej jako prawda. Ale dzieje się to za cenę dożywotniego leczenia, a nawet zabiegów chirurgicznych (usunięcie piersi lub jąder) na ciałach dzieci i młodzieży” – piszą sygnatariusze apelu. Wskazują, że ideologiczna indoktrynacja, której współwinne są też media, przyczynia się do gwałtownego wzrostu liczby dzieci i nastolatków pragnących zmienić płeć. Jako przykład podają region Ile-de-France, gdzie dekadę temu takich próśb było dziesięć rocznie, a obecnie jest dziesięć miesięcznie. Wskazują, że takie dzieci stają się ofiarami na całe życie: stają się dożywotnimi niewolnikami środków hormonalnych sprzedawanych przez firmy farmaceutyczne oraz kolejnych operacji w pogoni za chimerycznym marzeniem o wymarzonym ciele.

CZYTAJ DALEJ

Pakistan: ustawa chroniąca mniejszości religijne sprzeczna z Koranem

2021-09-24 17:19

[ TEMATY ]

Pakistan

kobiety

mniejszości religijne

porwania

Vatican News

Religijni przywódcy Pakistanu odrzucili ustawę zapobiegającą porwaniom dziewcząt i młodych kobiet w celu przymusowych konwersji i małżeństw. Przedstawiciele mniejszości uznają to za przyzwolenie na utrzymanie procederu.

W Pakistanie nie spada liczna porwań nieletnich dziewcząt i młodych kobiet wyznań niemuzułmańskich, głównie chrześcijanek i hinduistek, które są zmuszane do przejścia na islam i zawarcia małżeństwa z muzułmanami. Choć pakistańska konstytucja z 1973 roku zapewnia wszystkim obywatelom równe szanse i status, na porządku dziennym są przestępstwa, takie jak przymusowa konwersja na islam, ułatwiane przez systemową dyskryminację i tolerancyjną postawę wobec takich nadużyć ze strony grup politycznych i religijnych w muzułmańskiej większości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję