Reklama

Niedziela Podlaska

Idźcie i głoście

W Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach w dniach 17-19 lutego odbywały się rekolekcje zimowe organizowane przez Ruch Rodzin Nazaretańskich Diecezji Drohiczyńskiej

Niedziela podlaska 10/2017, str. 1

[ TEMATY ]

rekolekcje

Henryka Lewandowska

Uczestnicy i prowadzący rekolekcje w komplecie

Uczestnicy i prowadzący rekolekcje w komplecie

Na nasze zaproszenie odpowiedziały osoby z: archidiecezji warszawskiej i lubelskiej oraz diecezji łomżyńskiej i warszawsko-praskiej. Zabrało się 50 osób, może tylko, ale apostołów było 12 (i ponieśli Ewangelię na cały świat). Rekolekcje prowadził moderator diecezjalny RRN ks. Dariusz Kujawa, odwiedzili nas i umocnili Bożym Słowem moderator krajowy ks. Dariusz Kowalczyk oraz opiekun grupy z Siemiatycz ks. Wojciech Łuszczyński. W planie dnia znalazły się poranne rozważania Słowa Bożego, głoszone przez ks. Kujawę, konferencje, grupy dzielenia, Eucharystia oraz czas wspólnotowej i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Tematem tegorocznych rekolekcji były słowa: „Idźcie i głoście”, które są tematem obecnego roku duszpasterskiego w Polsce. Wysłuchaliśmy trzech konferencji na temat głoszenia, przepowiadania Dobrej Nowiny: „Kerygmat Jezusa”, „Kerygmat apostołów” i „Głosić Chrystusa z Maryją”.

Reklama

W pierwszej, oprócz poznania 12 cech królestwa Bożego, dowiedzieliśmy się o sposobach głoszenia kerygmatu opisanych w poszczególnych Ewangeliach. Konferencja poświęcona głoszeniu Ewangelii przez Apostołów utwierdziła nas w przekonaniu, jak ważna jest wspólnota zarówno w aspekcie duchowym, jak i ludzkim. Spojrzeliśmy również na wiarę w trzech aspektach: wierzyć Bogu i dać się Mu prowadzić, bezwarunkowo zaufać i być zależnym od Boga – Ojca, który nas bezgranicznie kocha. W niedzielnej konferencji opartej na nauczaniu papieży św. Jana Pawła II i Franciszka zobaczyliśmy Maryję jako świadka życia ukrytego Jezusa, inicjatorkę cudu w Kanie Galilejskiej oraz Bolesną Matkę spod krzyża odkrywającą, że Boże Miłosierdzie nie zna granic, zwłaszcza gdy słyszała słowa swego Syna: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” oraz była świadkiem miłosierdzia okazanego łotrowi.

Ten artykuł jest początkiem dzielenia się usłyszanym słowem, jeśli chcesz doświadczyć wspólnoty, spotkać się z Bogiem i drugim człowiekiem – zapraszamy do nas. Grupy RRN istnieją przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego i parafii pw. Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim oraz przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach.

2017-03-01 12:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przyjdź do źródła!

Niedziela lubelska 9/2014, str. 1, 3

[ TEMATY ]

wywiad

rekolekcje

Maria Łaskarzewska

URSZULA BUGLEWICZ: – W czwartek po Środzie Popielcowej, 6 marca, w archidiecezji lubelskiej rozpoczną się pierwsze rekolekcje ewangelizacyjne „Przyjdź do Źródła. Rekolekcje dla spragnionych”. W ciągu ponad pięciu najbliższych lat projekt obejmie wszystkie parafie archidiecezji. Skąd pomysł na takie rekolekcje?

CZYTAJ DALEJ

Papież do słowackich jezuitów: wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci

2021-09-21 13:42

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

- Wciąż żyję, choć niektórzy chcieli mojej śmierci – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty dodał, że wie, iż „odbywały się nawet spotkania prałatów”, którzy myśleli, że jego stan jest poważniejszy, niż mówiono i „przygotowywali konklawe”. – Cierpliwości! Dzięki Bogu czuję się dobrze – zapewnił papież.

CZYTAJ DALEJ

Qulturalne Bierzmowanie - Scena chrześcijańska łączy siły dla młodych

2021-09-23 08:09

[ TEMATY ]

bierzmowanie

Karol Porwich/Niedziela

Już ponad pół roku, raz w miesiącu, muzycy chrześcijańscy z całej Polski spotykają się online by rozmawiać na temat nowej inicjatywy ewangelizacyjnej Qulturalne Bierzmowanie.

Jest to formuła spotkań ewangelizacyjnych będących uzupełnieniem przygotowania do sakramentu bierzmowania. Podczas takiego spotkania ma miejsce koncert, a także świadectwa i zaproszenie do lokalnych wspólnot. Zasięgiem wydarzenie obejmuje jeden dekanat, a organizowane jest na profesjonalnych scenach dzięki uprzejmości lokalnych domów kultury.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję