Reklama

Głos z Torunia

Zakorzenić się w Słowie

Środek tygodnia, mróz, a mimo to toruńskie sanktuarium Miłosierdzia Bożego wypełnione po brzegi wiernymi, którzy przyszli, by słuchać słowa Bożego głoszonego przez świecką ewangelizatorkę Marię Vadię. To był długi wieczór. Eucharystia, nauczanie, modlitewna posługa uzdrowienia, świadectwa, a na zakończenie radosne wielbienie Boga
Z Marią Vadią rozmawia Aleksander Sztramski

ALEKSANDER SZTRAMSKI: – Skąd bierze się Twoja pasja mówienia innym o Jezusie?

MARIA VADIA: – Moja pasja mówienia innym o Jezusie pochodzi od Ducha Świętego. Gdy otrzymałam chrzest w Duchu Świętym, On włożył w moje serce ogień, palące pragnienie dzielenia się z ludźmi Dobrą Nowiną, tak aby mogli zostać zbawieni. W 1. Liście do Tymoteusza 2, 4 czytamy, że Bóg pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy, ponieważ jeden jest Bóg i jeden pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich. Rzecz jasna, każdy człowiek musi osobiście odpowiedzieć na tę podstawową prawdę zbawienia. W Bożej rodzinie nie ma wnuków, są tylko dzieci!

– Spotkania z Tobą nie przypominają zgromadzeń, do których przywykliśmy jako katolicy. Jesteśmy wychowywani w tradycji powściągania własnych emocji w kościele. Tymczasem po Twoich nauczaniach można ujrzeć wierzących skaczących i tańczących z radości oraz głośno wychwalających Boga. Jak to wyjaśnić?

– Wychwalanie i uwielbianie Pana całą swoją istotą, przez dawanie zewnętrznego wyrazu objawieniu, jakie nam o sobie dał, jest biblijne. Setki razy w Piśmie świętym Duch zachęca, by oddawać Bogu chwałę. To jest styl życia Królestwa i bierze się z naszych żydowskich korzeni. W taki sposób naród żydowski świętował: z wielką radością, tańcząc, wykrzykując itp.

Reklama

– Podczas spotkań z Tobą nierzadko mają miejsce uzdrowienia, zarówno duchowe, psychiczne, jak i fizyczne. Dlaczego dokonują się one właśnie wtedy?

– Uzdrowienia dokonują się wszędzie tam, gdzie obecny jest Jezus. Naszym uwielbieniem wznosimy dla Niego tron, a On zaczyna uzdrawiać, bo taka jest Jego natura. Nasz Bóg jest lekarzem. On wziął każdą chorobę i boleść na krzyż, abyśmy mogli zostać uzdrowieni (Iz 53, 5). W Jego obecności dostępne są dla nas wszystkie owoce krzyża.

– Czy istnieje związek między uwielbieniem a uzdrowieniem?

– Chwała i uwielbienie stanowią atmosferę nieba (Ap 4-5). To jest ten rodzaj atmosfery, którą Duch Święty kocha i w której zamieszkuje. Powtórzę: nasz Bóg jest lekarzem i gdy jest obecny, uzdrawia, ponieważ taka jest Jego natura i osobowość.

– To już Twoja druga wizyta w naszym mieście, a już w maju przyjedziesz tu po raz kolejny, by razem z Armią Dzieci z Lublina poprowadzić Szkołę Wojowników Chwały. Co chciałabyś powiedzieć mieszkańcom Torunia i jaką zachętę do nich skierujesz?

– Pragnę zachęcić mieszkańców Torunia do zanurzenia się w Ewangelię, by dokonać się mogło odnowienie umysłu, oraz do uwielbiania Pana w swych domach. Ważne jest, by zapuszczać korzenie w Piśmie Świętym, gdyż wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego (Rz 10, 17). To zapoczątkuje głód i oczekiwanie tego, by Pan działał w swej mocy. Duch Święty odpowiada na głód ludu Bożego!

Weekendowa Szkoła Wojowników Chwały z Marią Vadią i Armią Dzieci odbędzie się w Toruniu w dniach 26-28 maja. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.szkoladucha.pl/szkola-wojownikow-chwaly oraz pod numerem telefonu 609-428-836

2017-03-01 12:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapłan – szafarz Bożego Miłosierdzia

Niedziela legnicka 16/2016, str. 7

[ TEMATY ]

wywiad

Archiwum redakcji

Bp Marek Mendyk

Bp Marek Mendyk

Z racji przeżywanego Tygodnia Modlitw o Powołania o kapłańskim powołaniu z bp. Markiem Mendykiem, biskupem pomocniczym diecezji legnickiej, rozmawia Monika Łukaszów

MONIKA ŁUKASZÓW: – Księże Biskupie, w 4. niedzielę Wielkanocy – Niedzielę Dobrego Pasterza – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Jak Ksiądz Biskup odczytuje ten czas w kontekście przeżywanego Roku Świętego Miłosierdzia?

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Abp Marek Jędraszewski do pracowników Szpitala im. J. Dietla: Włączacie się w Ewangelię cierpienia

2021-09-25 12:02

Flickr/Archidiecezja Krakowska

– Także wy, włączyliście się w tę – przekazywaną z pokolenia na pokolenie – Ewangelię cierpienia po to, żeby służyć ludziom, którzy niekiedy z lękiem i obawą przekraczają mury szpitala szukając dla siebie zdrowia, umocnienia, nadziei na przeżycie – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie Mszą św. w katedrze wawelskiej sprawowanej w intencji pacjentów i pracowników Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie w 40-lecie jego istnienia.

W czasie homilii arcybiskup zauważył, że Apostołowie nie zrozumieli zapowiedzi paschy Chrystusa. – Bali się pytać o cierpienie, o krzyż – mówił metropolita krakowski i dodawał, że krzyż i cierpienie od początku wpisały się w przepowiadanie Kościoła. Odwołując się do św. Pawła, który mówił, że „w swoim ciele dopełnia braki udręk Chrystusa, dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół” (Kol 1, 24) wskazał, że cierpienia mają sens, mogą przyczynić się dla dobra Kościoła. Arcybiskup zaznaczył, że mogą one być przyjmowane dobrowolnie, zwłaszcza wtedy, gdy łączy się je z cierpieniami Chrystusa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję