Reklama

Niedziela Częstochowska

Oko w oko z szatanem

Niedziela częstochowska 18/2017, str. 2

[ TEMATY ]

edytorial

Sergey Nivens/ Fotolia.com

W naszej ojczyźnie co jakiś czas podejmuje się bardzo widoczną walkę z Bogiem. Kto by pomyślał kilka lat temu, że na billboardach naszych miast można będzie oglądać krzyczące i bluźniercze hasła. Kto by pomyślał, by zaprzeczać niektórym przykazaniom Dekalogu, czyli prawa Bożego, i je obśmiewać. Nie do pomyślenia było też, by ateiści i bezbożnicy na ulicach polskich miast wobec spokojnych, kochających Boga obywateli podejmowali akcje krzyczące, że Boga nie ma.

Co zrobiliśmy jako katolicy, żeby bronić wiary w Boga, żeby wojującemu ateizmowi i jego admiratorom powiedzieć: NIE!? Czy wolno nam spokojnie przechodzić obok tych, którzy publicznie znieważają wiarę w Boga?

Reklama

Wiara była czymś niezwykle ważnym dla przetrwania naszej ojczyzny i wszystkiego, co Polskę stanowi. Ona jest sednem naszej kultury i moralności. Buduje jedność narodu, daje nową jakość życia, nadaje sens, dodaje sił witalnych. Wiara w Jezusa Chrystusa, miłość do Jego Najświętszej Matki i związanie naszego narodu z Kościołem sprawiły, że oparliśmy się zaborcom i wrogom państwa. Oczywiście, nie uniknęliśmy grzechów: braku wierności Bogu i ojczyźnie, odejścia od tego, co prawe i sprawiedliwe, przesadnego nadużywania wolności itd., ale większość Polaków jednak zdołała się oprzeć zdrożnym planom zdrajców i niszczeniu przez nich żywej tkanki naszego narodu, która zawiera się w szerokim pojęciu kultury chrześcijańskiej. Spośród tego grona wywodzili się także liczni męczennicy, którzy oddając życie za ojczyznę, przypominali narodowi o jego powinnościach względem Boga i ojczyzny.

I oto w ostatnim czasie jesteśmy świadkami tzw. nowoczesnych haseł, które sprzeciwiają się Bogu i Jego przykazaniom. Pojawia się problem akceptacji dla in vitro oraz bezbożnych działań wiążących się z zabijaniem nienarodzonych. Zieje grozą, jeżeli pewne czynniki państwowe włączają się w bezbożne akty, a obywatele nie słuchają głosu Kościoła, który przypomina prawa naturalne i nakazy Boże. Podejmowane są również myśli, którymi została zarażona Europa, a wiążącymi się z odbieraniem życia ludziom starym, chorym, niedołężnym lub nienarodzonym jeszcze dzieciom, chorym. Tylko Bóg daje życie i może je zabierać. Śmiercionośna ingerencja w życie człowieka ze strony stanowionego prawa jest jego przekraczaniem i wystąpieniem przeciwko Bogu.

Niestety, wpływowe media budują wizję świata bez Boga, bez moralności. Dziennikarze, którzy w większości są przecież ludźmi ochrzczonymi, nie pojmują i nie mają świadomości, że nie wolno człowiekowi wkraczać w kompetencje Boga.

Maryjo, wszystko w Twoich rękach. Ty jesteś Królową Polski, jesteś naszą Panią. Uproś u swojego Syna łaskę wierności dla naszego narodu. Uproś łaskę nawrócenia dla ludzi bezbożnych. Niech otrząsną się z nienawiści do Boga. Spraw, by w narodzie ożył duch umiłowania Bożego królestwa, by ożyła miłość do Chrystusa Króla, najwspanialszego Władcy, któremu winniśmy nieustanny hołd. Wyproś łaskę nawrócenia w obliczu nowej, niebezpiecznej dla nas walki z Bogiem.

2017-04-26 14:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komplet

Czasy się zmieniają, zmieniają się również formy znanych od wieków nabożeństw. Wszystko po to, by dotrzeć z przekazem, ewangelizacją i Dobrą Nowiną do jak najszerszego/bardziej wymagającego grona odbiorców. Droga Krzyżowa na ulicach miast nikogo już właściwie nie dziwi. Jakby trochę spowszedniała. Ale Ekstremalna Droga Krzyżowa, podczas której trzeba przejść 44-kilometrową drogę w nocy, to już chyba przesada – powie ktoś. Nic podobnego! (więcej o tej inicjatywie na str. VI). Wszak wszelkie dobre zmiany zaczynają się od szaleńczych zrywów, także w Kościele. Czyż Bożym szaleńcem nie był np. św. Franciszek? Był, i tak odbierano go w czasach mu współczesnych. A gdy do tego taki szaleniec jest radosny, mamy komplet. Dziś przeżywamy Niedzielę Radości – „Laetare”. Do Bożej radości i szaleństwa, w dobrym znaczeniu tego słowa, więc zachęcam.

CZYTAJ DALEJ

„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Znane nazwiska zapraszają na Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-17 12:47

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Mat.prasowy

Już 19 września o godz. 11:30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny, którego hasło przewodnie brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Ambasadorzy Marszu – artyści, dziennikarze, sportowcy, duchowni i osoby, które wspierają ideę Marszu, zapraszają na wydarzenie wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny i życie każdego człowieka.

W gronie ambasadorów Narodowego Marszu Życia są m.in. Zofia Klepacka, Barbara Nowak, Dawid Mysior, aktorzy Marcin Kwaśny i Dariusz Kowalski, redaktorzy Jan Pospieszalski, Paweł Chmielewski, Paweł Lisicki i Krystian Kratiuk. Narodowy Marsz dla Życia wspierają także dr Jacek Pulikowski, ks. Dominik Chmielewski SDB i ks. Tomasz Kancelarczyk.

CZYTAJ DALEJ

USA: wkrótce więcej ofiar śmiertelnych Covid-19 niż grypy hiszpanki

2021-09-20 20:12

[ TEMATY ]

USA

COVID‑19

pandemia

Adobe Stock

W Stanach Zjednoczonych w najbliższym czasie będzie już więcej ofiar śmiertelnych Covid-19 niż grypy hiszpanki przed 100 laty - podały media. Obecnie liczba zmarłych z powodu koronawirusa wynosi w kraju prawie 674 tys.

Jak przypomniał w niedzielę dziennik „Daily News”, grypa hiszpanka pochłonęła w 1918 roku w USA około 675 tys. istnień ludzkich. Była wówczas najbardziej śmiercionośną pandemią od powstania Stanów Zjednoczonych. Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, liczba zgonów w USA z powodu Covid-19 w poniedziałek około południa wynosiła 673 985.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję