Reklama

Niedziela Podlaska

Święto Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

22 kwietnia, w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia Bożego, Caritas Diecezji Drohiczyńskiej obchodziła swoje święto, nad którym patronat objęli: biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, biskup senior Antoni Dydycz oraz wicemarszałek Senatu Maria Koc

Niedziela podlaska 18/2017, str. 1

[ TEMATY ]

Caritas

Mariusz Karpiński

Tegoroczni laureaci statuetek „Pro Christo” z bp. Antonim Dydyczem i dyrektorem diecezjalnej Caritas ks. Łukaszem Gołębiewskim

Tegoroczni laureaci statuetek „Pro Christo” z bp. Antonim Dydyczem i dyrektorem diecezjalnej Caritas ks. Łukaszem Gołębiewskim

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, którzy od lat wspierają działania Caritas: księża i siostry zakonne z diecezji drohiczyńskiej, przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich i samorządowych, a przede wszystkim wolontariusze. Licznie zgromadziły się także dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych, podopieczni „Skrzydeł”, reprezentanci Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas oraz podopieczni i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Uroczysta gala, podczas której została zaprezentowana działalność Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, odbyła się w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Gospodarzem spotkania był ks. Łukasz Gołębiewski – dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Przez całość jej trwania przewijała się postać św. Brata Alberta Chmielowskiego – patrona 2017 r., którego życie oraz działalność są wzorem i wsparciem dla osób niosących pomoc potrzebującym. W tym roku przedstawiono takie działania Caritas, jak program stypendialny „Skrzydła”, działalność Jadłodajni im. Matki Teresy z Kalkuty oraz tworzony Dom Dziecka RAFAEL.

Reklama

Głównym punktem gali było wręczenie statuetek „Pro Christo” za szczególne zaangażowanie i zasługi na rzecz działalności Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Tegoroczni laureaci statuetek „Pro Christo” to: Parafialny Zespół Caritas im. św. Brata Alberta z Węgrowa, Jolanta Sidorowicz, dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, oraz Dariusz Zakrzewski i Janusz Zakrzewski, właściciele Zakładów Mięsnych Zakrzewscy. W tym roku uhonorowano również osoby wspierające Caritas poprzez przyznanie tytułu „Przyjaciel Caritas”. Nagrody wręczał bp Antoni Dydycz.

Podczas imprezy prezentowano na kiermaszach wyroby rękodzieła wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, które można było zakupić, a także wygrać podczas loterii charytatywnej. Prowadzona przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej działalność jest zauważana i doceniana, czego wyrazem były składane przez przybyłych na galę gości podziękowania i słowa uznania za pracę na rzecz potrzebujących.

Kolejną częścią obchodów Święta Caritas była Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Pikusa w sokołowskim sanktuarium Miłosierdzia Bożego, po której wszyscy zebrani goście udali się na obiad do Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II.

Święto Caritas to przede wszystkim podsumowanie i zaprezentowanie prowadzonych przez cały rok działań, uhonorowanie pracowników, wolontariuszy oraz wszystkich osób i instytucji wspierających działania wobec dzieci, osób niepełnosprawnych, ubogich czy dotkniętych klęskami żywiołowymi. Jest czasem dzielenia się radością z bezinteresownej pracy dla bliźnich.

2017-04-26 14:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziecięcy gest miłosierdzia

Niedziela legnicka 2/2016, str. 3

[ TEMATY ]

szkoła

Caritas

wizyta

Ks. Waldemar Wesołowski

Dzieci ze Zbylutowa z wizytą u Księdza Biskupa

Dzieci ze Zbylutowa z wizytą u Księdza Biskupa

Grupa dzieci ze Szkolnego Koła Caritas ze Zbylutowa 18 grudnia 2015 r. po raz kolejny odwiedziła Legnicę. Wizyta dzieci wraz z katechetką i rodzicami stała się już tradycją szkoły.

CZYTAJ DALEJ

Ona wskaże drogę

2021-08-31 12:08

Niedziela Ogólnopolska 36/2021, str. 26-27

[ TEMATY ]

Gietrzwałd

ARCHIWUM SANKTUARIUM

Są osoby, które zaczynają nowe życie od przyjścia do Matki. Gietrzwałd oddziałuje dziś na osoby uzależnione, poranione, zalęknione, identycznie jak w 1877 r. – mówi ks. Jarosław Klimczyk w 144. rocznicę objawień gietrzwałdzkich.

Pamiętam, jak wyjechałam na studia do Krakowa. Wtedy w każdy weekend wracałam do rodzinnego domu. Nawet gdy byłam chora, pociąg zawoził mnie do mamy. Tam się leczyłam, odpoczywałam. Zawsze tego czasu w domu było za mało. To samo czułam, gdy po raz pierwszy stanęłam w miejscu objawień Maryi w Gietrzwałdzie. Wydawało mi się, że znowu jestem w najbardziej bezpiecznym i ukochanym miejscu na świecie – mówi Agnieszka z Małopolski.

CZYTAJ DALEJ

Nowe sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

2021-09-18 20:40

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Instytut Prymasowski

Jako prymas Polski przemierzał cały kraj, aby wzywać do jedności, do miłowania innych i przebaczenia - mówił abp Jan Pawłowski podczas uroczystości ustanowienia sanktuarium błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kobylance. Delegat papieski przewodniczył mszy świętej w kościele koło Stargardu.

Tu Prymas lubił zatrzymywać się podczas wizyt w Szczecinie i Stargardzie, przyjaźnił się też z pierwszym proboszczem i założycielem tej parafii ks. Piotrem Głogowskim. Od lat parafianie modlili się o beatyfikację Prymasa. Od 2017 roku po domach parafii pielgrzymował obraz Matki Bożej Częstochowskiej podarowany przez Prymasa. Wtedy też powstała myśl, żeby tu było sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję