Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Diecezja

Caritas pomaga

Cała Polska mogła w Wielką Sobotę dowiedzieć się o działaniach prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas. Wszystko dzięki akcji Telewizji Polskiej „Polska Pomaga”. Podczas kilkunastu wejść antenowych dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Tomasz Folga oraz jego najbliżsi współpracownicy podzielili się z telewidzami informacjami na temat działań społeczno-terapeutyczno-charytatywnych prowadzonych na terenie diecezji sosnowieckiej. Transmisje telewizyjne przeprowadzane były m.in. z Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka, czy ze Świetlicy „U Matki Teresy” zarządzanej przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, a znajdującej się w domu zakonnym na terenie parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu. Cała Polska zobaczyła, że mamy – na szczęście nieużywane – Okno Życia, a także, że oprócz etatowych pracowników w działania sosnowieckiej Caritas zaangażowana jest rzesza osób dobrej woli, czyli niezastąpionych wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Charytatywnych.

– Bardzo się cieszę, że Telewizja Polska pragnie pokazywać takich cichych bohaterów naszej rzeczywistości i motywować ich do działania. To oczywiście wzmacnia też nasze działania, które prowadzimy regularnie od wielu już lat. Nasze społeczeństwo – gdy odpowiednio dotrze się do niego z informacją o potrzebach innych – potrafi reagować natychmiastowo. Hojność, ofiarność, gotowość niesienia pomocy nie tylko objawia się dawaniem ofiar finansowych, to także zaangażowanie i praca na rzecz słabszych – wolontariat motywowany religijnie – powiedział ks. Tomasz Folga, dyrektor sosnowieckiej Caritas. A dla tych, którzy przegapili transmisję telewizyjną polecamy stronę: www.sosnowiec.caritas.pl , na której znajdziemy informacje o wszystkich dziełach i planach prowadzonych przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej, a także informacje, jak włączyć się w wolontariat Caritas.

2017-04-26 14:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Caritas Pakistan zasadzi 3 miliony drzew

[ TEMATY ]

Caritas

akcja

Bożena Sztajner/Niedziela

Pakistańska Caritas zamierza zasadzić trzy miliony drzew. Poprzez tę akcję pragnie zwiększyć świadomość społeczeństwa wobec zmian klimatycznych. Otwierając planowaną na trzy lata akcję abp Joseph Coutts zasadził w Lahore drzewko oliwne - poinformowała azjatycka agencja katolicka "Ucanews”. „W naszej kampanii nie chodzi o religię, ale o cały naród” - stwierdził hierarcha.

Pakistan, zamieszkany w znacznej części przez muzułmanów, jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych zmianami klimatycznymi. Kampanię zasadzenia 3 milionów drzew Caritas Pakistanu sfinansuje częściowo z własnych funduszy, ale liczy także na wsparcie władz państwowych. Według „Ucanews”, nadleśnictwo prowincji Pendżab zapowiedziało 75 proc. rabatu na sprzedaż sadzonek.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś do kleryków: wspólnota prezbiterium to nie jest mafia

2021-09-26 19:57

[ TEMATY ]

klerycy

abp Grzegorz Ryś

ks. Paweł Kłys

Z jednej strony mamy człowieka, który do nas nie należy, a wnosi w nasze życie moc Jezusa i moc Ducha Świętego, z drugiej strony możemy być w najbliższych relacjach z kimś, kto dla nas jest jak ręka i nie potrafimy żyć bez niego, a ciągnie nas w grzech. Wspólnota prezbiterium to nie jest mafia. Jak staje się takim układem to jest szkodliwa i dla nas, i dla ludzi, którym mamy posługiwać – mówił abp Grzegorz Ryś. Sześciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi przyjęło dziś popołudniu w katedrze łódzkiej szatę duchowną.

Były to pierwsze obłóczyny kursu, który przeszedł formację rozpoczynającą się od roku propedeutycznego, tym samym klerycy mają już za sobą trzy lata formacji seminaryjnej. Eucharystii, w której uczestniczyli rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi wraz z wychowawcami oraz rodzina i najbliżsi kleryków, przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki.

CZYTAJ DALEJ

Wystawa upamiętniająca bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w Radomsku

2021-09-27 11:07

[ TEMATY ]

wystawa

Radomsko

bł. kard. Stefan Wyszyński

Beata Pieczykura/Niedziela

Plenerową wystawę „Czas to miłość” można oglądać przed budynkiem Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku do 28 września.

„Rozmawiaj z każdym językiem miłości”, „Nie trać czasu, gdyż on do ciebie nie zależy, żyje jest celowe, a więc i każda w nim chwila”, „Miłość przede wszystkim daje wolność, bo jest wolnością” – to tylko wybrane myśli z nauczania bł. prymasa Stefana Wyszyńskiego, prezentowane na wystawie. Dla odwiedzających maksymy mogą stanowić życiowy drogowskaz. Obok słów Prymasa Tysiąclecia z kolejnych dekad jego życia można oglądać archiwalne fotografie oraz poznać istotne punkty biografii prymasa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję